A MAFC-Martos nyerte a regionális bajnokságot

A Hobbi Bikák elleni rangadót, s azzal együtt a regionális Budapest-bajnokságot is megnyerte a MAFC Martos együttese, amelynek első számú üldözője, a Student SE botlott az utolsó mérkőzésén. Csupán egyetlen találkozó eredménye nem ismert még, de az nem befolyásolja a bajnoki cím sorsát.

Ellentétes félidők mérkőzésén az Ambrusz Ákos (21 pont), Szilágyi Gábor (12), Gyetvai Péter (9/3) trió vezérletével a szünetig 15 pontos előnyt szerző Student SE 7-et megtartva 69-62-re verte a Hidegkút együttesét, amelyből Laczházi Róbert 22, Jani Zoltán 12, Hamar Gergely pedig 11 ponttal zárta a találkozót.

A teljes dobólista itt elérhető!

Elsősorban a két középső negyedben irányítva a játékot tudott nyerni Jusztin Ádám (21/9), Barna János (19/3) és Brunner Brúnó (12/6) eredményességére alapozva a Maccabi a Tóth Levente (12/6), Takács Péter (10/6), Wejwár Dávid (9/9) trió vezette Budafok B otthonában.

Az első negyedben Kakucska Kristóf (17/9) és Somogyi Tamás (9/6) vezérletével 7 pontos előnyt szerző vendéglátó BC Csepel ellen a páros negyedekben a Héjja István (16), Buró Gergely (15), Simon Kristóf (11/3) trió jóvoltából fölényben játszó Budai Space Jam magabiztos, 63-49-es győzelmet aratott.

Az amúgy "teniszesen" 30-15-re megnyert első negyedre, továbbá főként Turóczi Róbert (22/6). Bencze Kevin (14/6) és Kénesi Szabolcs (12) eredményességére alapozva a BLF Palota 67-50-re nyert a Garai Gergő (14/6) és Horváth András (13/9) vezette NKE SE ellen.

Bár az első negyed után még 2 pontos hátrányban volt Budaörsön a Budafok A csapata, a folytatásban két jó dobóformát kifogó játékosa, Mindler István (29/12) és Glavatity Dénes (24/12) vezérletével fölénybe került, s végül egy kosarakban gazdag találkozón magabiztos, 94-77-es győzelmet aratott.

Bár csupán egy - jelesül a második - negyedet nyert meg, ám azt 19-4-re, így Bartus Gergely (20/12), Vitályos Attila (15/9), valamint Pék Árpád és Szalai László (10-10) vezérletével a MAFC Martos 65-61-re győzött a Szőke Ferenc (22/3), Berényi Balázs (14/3), Legéndi Tamás (11/3) trió vezette Hobbi Bikák otthonában, s e sikerrel bebiztosította bajnoki címét.

Talán a Martos bajnoki cím ét bebiztosító sikerének híre is közrejátszott abban, hogy első számú üldözője, a Student az Ambrusz Ákos (26), Selmeczi János (21/9) duó ponterőssége ellenére egy végig szoros, kiélezett találkozón 79-76-ra kikapott az egységes csapatjátékot nyújtó Öreg Kaszásoktól, amelyből Vámosi Lóránt 16, Mészáros Áron és Pajor Richárd 14/6-14/6, Németh Zsolt 14/3, Vadász Ákos pedig 14 ponttal zárta a találkozót.

A vendéglátó Hidegkút Laczházi Róbert (28), Fábri Bence (14/6), Görbicz Máté (12) és Bakonyi Kriszián (11) eredményességének köszönhetően három negyeden át tartotta a lépést a Budai XI. Öregfiúk együttesével. A záró szakaszt a Zsurek Lajos (25/6), Menyhárt Miklós (20), Beszédes György (18/3), Jeszenkovits Ádám (12) kvartett vezette vendégek bírták jobban, akik végül 83-68-ra győztek.

Az első negyed után még a Rácz Tibor (17), valamint Petheő Gergely és Szekeres Dávid (8-8) vezette vendéglátó NKE csapatánál volt az előny, de a folytatásban nagy fölényben játszó Öreg Kaszások Németh Zsolt (28/6), Andics Gergely (17/12) és Vadász Ákos vezérletével simán 74-51-re győzött.

A bajnokság állása ezen a linken tekinthető meg!