A Student várhatja az élről a folytatást

A tavaly év végi mérkőzésein is megőrizte veretlenségét a Student SE csapata várhatja élről a férfi regionális kiemelt bajnokság folytatását.

MAFC Martos - BLF KK A 85-70
Három negyed után elsősorban Kónyi Benjámin (18), Szentpáli-Gavallért Csaba (12/9) és Bolla Zoltán eredményes játéka révén 1 ponttal még a vendég BLF vezetett, ám a 34. és a 38. perc között bemutatott 18-2-es "száguldással" az Ágoston László (19!3)-Szűcs Imre (15/3)-Bartus Gergely (15) trió vezette Martos a maga javára fordította a találkozót.

Student SE - Hidegkúti KK 62-48
A 23-10-re megnyert első negyedre. valamint a Bognár Márton (18/6)-Selmeczi János (13/9)-Pálfy Máté (12/3) trió tagjainak ponterősségére építve a veretlen éllovas biztosan győzte le a Hegyi András (16/6)-Kiss Dániel (12/6) kettős vezette Hidegkút csapatát.

Budafok B - Budai Space Jam 79-68
Három negyedet megnyerve, a másodikat pedig kosarakban gazdag döntetlenre (24-24) adva elsősorban Kevin Amati és Wigand Tamás (13-13), valamint Szenteleki László (12) és Szijj Norbert (11) vezérletével a Budafok B legyőzte a Lovas Dávid (20)-Simon Kristóf (19/3)-Jász Gábor (10) hármas"húzta" vendégeket.

Budai Space Jam - Józsefváros 60-63
Fordulatos mérkőzésen az első negyed után 7 ponttal még az újfent Jász G. (24), Lovas D. (14) és Simon K. (12/6) találataira építő  hazaiak "mentek", ám a záró etap előtt kerek 10 ponttal már a Reszeli Soós Gábor (20)-Petar Marics (11)-Major Előd (9)-Kiss Máté (8/6)  kvartett vezette vendégek álltak jobban, ráadásul a 4. negyed józsefvárosi triplával kezdődött. Ezután megindította a hosszú hajrát a Budai Space Jam, amely bő 2 perccel a vége előtt egy 17-4-es rohammal ledolgozta hátrányát. A végjátékban azonban újítani tudtak a vendégek, így végül a Józsefváros örülhetett.

DMTK Haraszti Sasok - Budafok B 72-66
Egy negyed után a "repülőrajtot" vevő vendégek elsősorban K. Amati (19/3), Balogh Márton (16/12), Szenteleki L. (12/9) és Takács Péter (11) találataira építve 11 ponttal vezettek. A második etap egyértelműen a Debreceni Gergő (20/3)-Székely László (18)-Török Bence (16) trió vezette hazai gárdáé volt, amely szünetig fordítani tudott, a második félidőben pedig nagy csatában ellenfele fölé kerekedett, A találkozó érdekessége, hogy a hazaiaknál Trepák Zoltán személyében egy korábbi válogatott kosaras is pályára lépett, s 9 ponttal segítette csapatát.

Hidegkúti KK - Öreg Kaszások 61-64
Ellentétes félidők mérkőzésén az első félidőben egyértelműen az Alessandro Gajaschi (11/3)-Péter Zsolt (11)-Szabó Bence (10) hármas eredményességére építő hazai együttesé volt, amely 14 pontos előnnyel térhetett pihenőre, A második félidőben magára talált az Öreg Kaszások csapata, amely Vadász Ákos (16), Ghíczy Dénes (15/9) és Lőrinczy Mátyás (11/9) vezérletével a záró etap közepén 1 pontra csökkentette hátrányát. Ekkor azonban újítani tudtak a hazaiak, akik úgy 2 és fél perccel a vége előtt 5 ponttal "mentek". A végjáték azonban a vendégeknek sikerült jobban, akik egy 10-2-vel a maguk javára fordították az érdekes, izgalmas összecsapást.

Budafok A - MAFC Martos 80-107
Az első félidőben 20 pont fölött előnyt kiépítve, összesen 12 triplát "vágva" Mindler István (32/12), Bartus Gergely (24/15), Fekete-Nagy Ádám (21/3), Kárpáti András (11/6) és Hensch Norbert (10) vezérletével a Martos simán nyert a jó csapatjátékot nyújtó, Glavaty Dénes (15/12), Nitsch Gergely (14), Major Ádám (12), Nagyfi László (11/3), Sulán Péter (10/3) és Gecse Zoltán (10) vezette Budafok A otthonában.

Józsefvárosi KC - Budafok B 73-78
Hosszabbításba torkollott a két az élcsapatokat üldöző együttes rangadója, amelynek 3. negyede után 8 ponttal a Marossy Gergely (13/9)-Takács P. (13)-Szenteleki L. (11) trió vezette vendég budafokiak álltak jobban. A 4. negyed első felét azonban 14-3-ra nyerve a elsősorban Gáspár Zoltán (24/3) és Reszeli-Soós G. (13) ponterősségére alapozó józsefvárosiak átvették a vezetést. A rendes játékidő végén a vendégek mentették hosszabbításra a meccset, akik egy triplával indítva a ráadást, lélektani előnyüket kihasználva végül megnyerték az izgalmas, fordulatos összecsapást.

Student SE - Budai Space Jam 84-47
Egy negyed után még 3 ponttal a Simon K. (12/3)-Buró Gergely (10/3) kettős vezette vendég együttes áll jobban, de a második etaptól nagy fölénybe került a címvédő, amely Szilágyi Gábor (17/6), Pálfy M. (15/3), Fuchs Máté (14/6) és Bognár Kristóf (11) vezérletével fölényes győzelme aratott.

Öreg Kaszások - Toldy Vízivárosi Hódok 52-48
Ellentétes félidőket hozó küzdelmes mérkőzésen a hazaiak a Mészáros Áron (13/6)-Vadász Ákos (12)-Lőrinczy Mátyás (10/3) trió vezérletével 10 pontos előnyt szereztek szünetre. A második félidőben a vendégeknek érvényesült az akaratuk, akik a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Réger Tamás (24/6), valamint Kovács Máté (10) találataira építve a hajrában átvették a vezetést, de  végjátékban újítani tudtak a vendéglátók, akik végül egy 5-0-lal a maguk javára fordították az összecsapást.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!