ANB: Rangadót nyert a Vasas, 100 fölött a BEAC és a Csata

"Nagyüzem" volt a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban a Csata újabb "lehengerlő" győzelmet aratott, 131 pontot szerezve, a KLKS pedig "legyűrte a Szolnokot. A fehér csoportban a BEAC fiataljai is 100 pont fölé jutottak, a MAFC-nak viszont nem volt esélye. Ugyanez volt a helyzet a zöld csoportban az MTK fiataljaival, viszont a Vasas második csapata küzdelmes rangadót nyerve megőrizte veretlenségét.

Női amatőr piros csoport

Kiss Lenke KS - Szolnoki MÁV SE 83-72

Olyan volt az összecsapás, mint egy üldözőverseny. Az első negyed közepén 6-5-ös vezetéséről egy 9-0-lal elléptek a hazaiak. Ezt követően 3 pontra is feljött a Szolnok, de a második 10 percben volt már 13 pont is az egységes csapatmunkára építő, Nagy Andrea (14 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz), Orosz Anett (14 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó), Szabó Enikő (14/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 10 gólpassz) és Nagy Zsófia (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) KLKS előnye. A 3. negyedben 4 pontra is feljött a szívósan küzdő Szolnok, de a záró etapban megint volt közte 14.

Kecskeméti KC - Csata DSE 50-131

A Kecskemét sem jelentett akadályt a Csatának, amely minden negyedet fölényesen nyerve, 130 fölötti tempóban "robogott át" a Kecskeméten. 7 játékos szerzett legalább 10 pontot a fővárosiaktól, Angyal Barbara 27/6 ponttal, 9 lepattanóval és 6 gólpasszal zárt, Boros Dorka 22/3 pontot, 5 lepattanót, 3 szerzett labdát és 4 gólpasszt tett a közösbe. A center, Solymosi Noéminél a 21 pont és 6 lepattanó mellett a 7 gólpassz figyelemre méltó. Mányoky Réka óriási mezőnymunkát végezve, 13/6 ponttal, 9-9 lepattanóval és gólpasszal, valamint 7 szerzett labdával járult a Csata újabb fölényes diadalához.

Fehér csoport

MAFC - Tatabányai KC 57-81

Az első negyedben érvényre juttatta a papírformát és gyakorlatilag el is döntötte a meccset a rutinosabb játékosok alkotta Tatabánya, amely 10 perc után 26-5-re vezetett. A folytatásban Majsai Virág (13/3 pont, 5 lepattanó, 2 szerzett labda, 4 gólpassz) és a dupla-duplát elérő Abaházy Anna (10 pont - 17 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó) jóvoltából időnként kiegyenlítetté tette a játékot a MAFC, de a jobb erőkből álló Tatabánya simán nyert.

ELTE-BEAC Újbuda - Tatai SE 106-76

A látványos, kosarakban gazdag meccset végig "kézben tartották" a BEAC fiataljai, akik közül hatan is 10 pont fölött dobtak. Kiemelendő a triplákat 60%-os hatékonysággal értékesítő, emellett dupla-duplát elérő Szabó Dóra (22/18 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), az eredményessége mellett a játék szervezésében is nagyot alakító Pusztai Petra (20/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 9 gólpassz), valamint a dupla-duplával záró Gocsman Ágota (11/3 pont, 11 lepattanó, 7 gólpassz) játéka.

Zöld csoport

MTK-PINKK SE 37-102

A két középső negyedben nagyon alárendelt szerepet játszottak az MTK fiataljai, akik 53-11-re bukták összevetve a 2. és a 3. negyedet. A városmajori fiatalok közül Wéber Fruzsinának 7 pont - 10 mezőnykísérlet, 4 lepattanó - elég volt ahhoz, hogy csapata legeredményesebb játékosának bizonyuljon, Gróf Tímea 6 ponttal és 5 lepattanóval zárta az összecsapást.

Vasas Akadémia - BKG DSE 63-56

Igazi, kemény rangadó volt a Vasas fiataljainak és a tapasztaltabb játékosok alkotta szigetszentmiklósiak összecsapása, amely előtt mindkét együttes veretlen volt. A dupla-duplát elérő Mérész Beatrix (17 pont, 10 lepattanó), valamint tehetségét a felnőtt rangadón is bizonyító Dombai Réka (9 pont, 7 lepattanó), továbbá Farkas Fanni (9/3 pont) és a 3x3-as U18-as Eb MVP, Tóth Orsolya (8 pont - 10 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3  szerzett labda) vezérletével a 3. negyed végére fokozatosan ellépve a jól küzdő BKG-tól 13 pontos előnyre tettek szert a Vasas fiataljai. A BKG az utolsó percekben egy 6-0-lal került 10 ponton belülre.