Az Albatrosz "rászállt" a Külkerre

Nem hibázott, két-két fölényes győzelemmel kezdte az évet a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjának két élcsapata, a veretlen éllovas Külker és az egyetlen, éppen tőle elszenvedett vereséggel rá tapadó, vagy, ha úgy tetszik "rászálló" Albatrosz együttese.

Csepel Bontó Senior - H. Zrínyi Veterans 93-72

Az első negyedet még 6 ponttal elvitték az ekkor remek támadó játékukban, valamint jórészt Jakubik D. (28/15), Gálbory B. (14/12), Bóné G. (11) és Barna M. (9/9) eredményességében bízó "obsitosok", de a két középső etapban Mogyorósi G. (24/6), Barcsa L. (23), Cziffra Cs. (13/6), Erős Cs. (11/3) és Balog Gy. (10) jóvoltából nagy fölénybe került, és végül simán győzött a Csepel-Bontó.

A mérkőzés adatai:

Chemol - BEAC-István Öregfiúk 40-80

Az alsóházi rangadón minden negyedet megnyerve aratott Szabó B. (32/6), Ölveti M. (12), Danóczy R. (11/9) és Gombkötő N. (10/6) vezérletével sima, magabiztos győzelmet a vendég együttes a feladathoz és ellenfeléhez csak a Borbás P.-Magyar T. (10-10) kettős révén csak a 2. szakaszban felnövő Chemol otthonában.

Unitef Céh - Külker SC 65-81

Az első félidőben még dr. Torma P. (27), Katona S. (16/9) és Nemes B. (12) révén még tartotta a lépést a veretlen éllovas Külkerrel az Unitef, de a 3. "robbantott", és a Spáth Cs. (21)-Kecskés P. (18/3)-Gáll Cs. (11) trió vezetésével végül biztosan győzött a listavezető vendég gárda.

Albatrosz - Terézvárosi BC 55-34

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, valamint leginkább Bak T. (13/9), Oláh D. (12) és Simon P. (10) kosaraira alapozva győzte le biztosan az Albatrosz a Terézvárost. A vendégektől egyedül Hafner G. (11) jutott 10 pont fölé.

BKG Senior - Csepel-Bontó Senior 78-71

Színvonalas találkozón az első negyedet még megnyerte a nagyrészt Cziffra Cs. (21/6) és Mogyorósi G. (17/6) ponterős játékában bízó vendég Csepel-Bontó, de a folytatásban átvette az irányítást a BKG, amely csapatként "több lábon állva" a Szatmári Á. (22/3)-Dukay G. (17/6)-Kiss L. (11)-Nagy G. (10/3) kvartett vezetésével ellenfele fölé kerekedett.

Külker SC BKG Senior 111-50

A két nappal korábbi, Bontó elleni diadal úgy tűnt, igen sokat kivett a BKG játékosaiból, akik közül ezúttal egyedül Meichl Zs. (12/6) jutott 10 pont fölé, így a Külker minden negyedet megnyerve, a nyitó és a záró szakaszban nyomasztó fölényben játszva aratott Kecskés P. (27/6), Spáth Cs. (27), Zilahy Z. (21) és Sebestyén T. (12/3) vezérletével sima, nagy különbségű győzelmet.

BEAC-István Öregfiúk - H. Zrínyi Veterans 81-55

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint nagyrészt Ölveti M. (28/3), Molnár L. (20/12), Danóczy R. (18/12) és Tasnádi T. (10) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a BEAC-István Öregfiúk gárdája a Bóné G. (18) és Gálbory B. (17/9) ponterős játékára építő Zrínyi Veterans együttesét.

Unitef Céh - Albatrosz 39-85

Végig nagy fölényben játszva győzte le a Simon P. (31/3), Kiss S. (16/9)-Bak T. (13/3) trió vezetésével az Albatrosz a leginkább Benkó  D. (15) és dr. Torma P. (10) pontjaiban bízó Unitef gárdáját.