Az E5vös NGRK és a BEAC Und Einz zárta élen az évet

Az egész, kerek 30 csapatot számláló mezőny egyetlen veretlen csapataként az E5vös NGRK várhatja az élről a Cziffra Mihály Budapest -bajnokság férfi B-csoportján belül az A-csoportban a jövő évi folytatást. A B-csoport B csoportjában változás történt az élen: az év végére a jelek szerint kissé "elfogyó" Treff-fiatalok a házi rangadó, a "nagy Treff elleni összecsapás elvesztése mellett a kőbányaiaktól is kikaptak, így az év végén nem "botló" BEAC Und Einz gárdája vette át a vezetés.

A-csoport:

Budafok B - Eldorádó KE 36-58

Nagyrészt Szabó P. (17/9), Tóth P. (14/6) és Rósa L. (11/3 kosaraira alapozva aratott magabiztos győzelmet az Eldorádó, hazai részről Bakai B. bizonyult a legeredményesebb játékosnak 8 ponttal.

A mérkőzés adatai:

Diósdi Sasok KE - 7+SC 59-61

Hiába vezetett 5 ponttal a 3. negyed után és hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosa Szundy G. (27/3) személyében a hazai gárda, rajta kívül a diósdiaktól csak Tímár D. (10) jutott kétszámjegyű pontig, így végül a csapatként több lábon álló 7+ Nagy P. (20/3), T. Emdadi (14) és Chrestels A. (13/3) jóvoltából jó hajrával a maga javára fordította a találkozót.

Powear TFT - BEAC Kobak 62-52

A 15-4-re megnyert 3. negyednek, valamint jórészt Krasznai T. (27/9) és Balogh Á. (11/9) eredményességének köszönhetően győzte le a Powear a főként Hedry Zs. (18/6) és Buzás B. (11/3) jóvoltából szünetben még 2 ponttal vezető BEAC Kobak gárdáját.

Budai Bikák - Cap City Crew 51-58

A páratlan negyedekben valamivel jobban, pontosabban játszva tudott Tóth D. (14/12) és Sóstai D. (10/3) vezérletével nyerni a Cap City a Bárány Cs. (13/3)-Csontos G. (10) kettős vezette Budai Bikák otthonában.

E5vös NGRK - Hobbi SK 82-53

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását őrizte meg főként Kerényi D. (23), Szánthó L. (21/6) és Iklódi Zs. (11) jóvoltából veretlenségét az E5vös a jórészt Balogh P. (11/9), valamint Nagy A. és Tóth Gy. (10/6-10/6) találataira támaszkodó Hobbi ellen.

BEAC Kobak - Diósdi Sasok KE 80-40

Minden negyedet megnyerve győzte le egységes csapatjátékkal jórészt Hedry Zs. (15/3)., Búzás B.(14/6), Vereczkey L. (13/9) és Németh A. (10) kosaraira alapozva a Kobak a tartalékos, leginkább Kovács G. (10/6) és Karácson Zs. (10/3) találataira támaszkodó Diósdot.

TFSE Senior - E5vös NGRK 48-101

Az első 3 negyedben nagy fölényben játszva aratott Kerényi D. (28), Koncsár B. (16), Szántó L. (13/3) és Kégl M. (12) vezérletével nagy különbségű győzelmet az E5vös a csapata pontjainak a felét szerző, s a vendéglátó részéről egyedül 10 pont fölé jutó Merl F. (24/9) vezette TF Senor otthonában.

Budai Tripladupla - Budafok B 78-51

Minden negyedet megnyerve győzte le a Németh D. (19/3)-Mayer M. (17)-Csordás M. (11/9) trió vezetésével simán a Tripladupla a feladathoz és ellenfeléhez leginkább Jászai Z. (15) és dr. Detrich Á. (10) révén igazán csak a 2. negyedben felnőni képes Budafok B együttesét.

Budai Mind1 - Hobbi SK 56-71

A páros negyedekben sokkal jobban, pontosabban játszva győzte le Balogh P. (29/15), Nagy A. (16/3) és Baricska D. (13/6) ponterős játékával a Hobbi az elsősorban Kovács A. (16), Gedei T. (12/3) és Juhász I. (11) találataira támaszkodó Mind1 együttesét.

Diósdi Sasok - Törekvés SE 64-61

A nyitó és a záró etapban Karácson Zs. (19/9), Szundy G. (16), Tímár D. (12) és Kovács I. G. (10/3) révén irányítva a játékot győzte le a Diósd a két középső etapban elsősorban dr. Zsoldos G. (20), és Chrabák L. (13) jóvoltából domináló, és a 3. negyed után még 5 ponttal vezető Törekvés gárdáját.

Eldorádó KE - Poewar TFT 58-66

Az első negyedet a papírformának megfelelően 22-15-re "hozta a Rósa L. (20/9)-Berzy L. (14)-Szabó P. (10/6) trió vezette esélyes Eldorádó, utána viszont a feljövőben lévő Powear Krasznai T. (27/6) és Saáry Cs. (15/6) ponterős játékával átvette az irányítást és a 3. negyedben a vezetést is, s végül 8 ponttal győzött.

Budafok B - Bravos 53-83

Minden negyedet megnyerve győzte le Munteán A. (22/3), Ruppert T. (14), Ujvári A. (13/6) és Vári J. (13) vezérletével biztosan a Bravos a Sulán P. (13/3)-Gecse Z. (12)-dr. Detrich Á. (11/3)-Ferge D. (10/6) kvartett vezette budafokiakat, akik igazán csak a 2. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a vendégcsapatnak.

Budai Bikák - Budai Tripladupla 66-47

A "budai derbi" első negyedet simán, 9 ponttal "elvitte" a vendég együttes, amelyből végül egyedül Mayer M. (11) jutott 10 pont fölé, ám a folytatásban magára talált a Budai Bikák csapata, amely leginkább Lakos T. (22), Kovács B. (10/6) és Parkáénszki S. (10) révén átvette az irányítást, és végül biztosan győzött.

Hobbi SK - Színyei KC 43-88

A páros szakaszokban nagy fölényben játszva aratott Gorszkij J. (31/3), Héczei A. (21/15), Szaniszló Cs. (14/6) és Boga Á. (10) vezérletével magabiztos győzelmet a Színyei. Hazai részről egyedül Nagy A. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

E5vös NGRK - Budai Mind1 78-26

Az első 3 negyedben nyomasztó fölényben játszva verte elsősorban Kerényi D. (25), Iklódi Zs. (18) és Brandt B. (10) jóvoltából simán az E5vös a vendégeket. A Budai Mind1 együtteséből csak a gárda pontjainak éppen a felét szerző Kovács A. (13) jutott 10 pont fölé.

Cap City Crew -. TFSE Senior 96-56

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott "lehengerlő" játékának, valamint a remek dobóformát kifogó Takács G. (43/24), továbbá Pfneiszli Cs. (12/6) és Tamás B. (11) eredményességének köszönhetően verte alsóházi rangadón 40 ponttal a Cap City a Merl F. (15/9)-Pethő Z. (14/12)-Faragó T. (11/6) trió vezette TF Senior gárdáját.

Budai Tripoladupla - Powear TFT 45-47

Küzdelmes, fordulatos mérkőzést nyert meg az elsősorban Krasznai T. (17/9), és Saáry Cs. (10) jóvoltából a félidőben még 6 ponttal vezető, a 3. negyed után viszont 8 pontos hátrányban lévő, de nagyot hajrázó Powear az igazán jól Papp Á. (11/3) és Zalai G. (10) vezérletével csak a 3. negyedben játszó Tripladupla otthonában.

B-csoport:

Parthus SE - Monor SE 53-71

A páratlan negyedekben nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékára, valamint leginkább Búzás B. (23/9), Bódi A. (14) és Júnó Gy. (11) eredményességére építve győzött a Monor az A. Labeckij-Pálfy M. (11/9-11/9)-Landauer G. (10/9) trió vezette Parthus otthonában.

Darazsak Old Boys B - Eötvös Halak 79-68

Az első negyedet még elvitte a jelentős részben Zoboki Á. (23/3),  Fövényi Zs. (12/6) és Gyimesi R. (10/3) pontjaiban bízó, s ekkor még "lubickoló" Eötvös Halak csapata, de a két középső negyedben Somogyvári Á. (18/12), Sulák P. (17/9), Dauda P. (13/6) és Aranyi J. (13/3) vezérletével a Darazsak B rákényszerítve akaratát ellenfelére végül 11 pontos győzelmet aratott.

A Kisbojtár - Treff 07 SE U23 összecsapást 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Regi Waldorf U23 - Treff 07 SE 56-63

A két középső negyedben nyújtott hatékonyabb, pontosabb játékának, valamint leginkább Sipos B. (21), Karsai Cs. (13/9) és Veres I. (13/3) eredményességének köszönhetően győzte le a Treff a Gát M. (17)-Leleszi M. (14/6)-Vámosi L. (12/6) trió vezette Waldorf-fiatalokat.

Csepel Bontó B - Optofit VKB Vác 19-56

Minden negyedet megnyerve, szünet után írd és mondd 5 ponton tartva győzte le Medgyasszay I. (17/3) és Kiss I. (10) vezérletével a váci együttes az időnként egyemberes csapat benyomását keltő, a pontok több mint a felét egymaga jegyző Bárány L. (11) vezette csepeli csapatot.

Honvéd Zrínyi SE B - Álló Farkasok 69-68

A két középcsapat végig szoros, kiélezett csatáját Láncos G. és Kovács Á. (15-15). Zsengellér V. (14/6) és Molnár D. (12) vezérletével minimális különbséggel nyerte meg a katonacsapat a Harsányi G. (21)-Podt M. (19)-Josepovits L. (13) trió vezette Álló Farkasok együttes ellen.

Szentendrei KHSE U20 -. BEAC Und Einz 69-79

Három negyedet szorosan megnyerve, egyet pedig döntetlenre adva győzte le leginkább Péter Zs. (24), dr. Pintér Á. (14) és Jani Z. (13) eredményességére építve a kissé tartalékos BEAC UE a nagyrészt A. Glavaszki (24), Sági Á. (17) és Laki T. (11/3) találataira támaszkodó szentendrei fiatalokat, egy olyan ritkaságszámba menő találkozón, amelyen mindkét fél csupán 1-1 triplát dobott.

BEAC Und Einz - Darazsak Old Boys B 79-75

Egy nappal a szentendrei sikere után, már az ottanihoz képest azért erősebb összetételben pályára lépve egy igen színvonalas, végig szoros, kiélezett rangadót nyert meg Pék Á. (24), Jani Z. (22), Ólmosi M. (14/3) és Magnusz M. (13/3) kosaraira alapozva a BEAC UE a Sulák P. (31/6)-Aranyi J. (15/3)- Somogyvári Á. (10/6)-Czermann T. (10) kvartett vezette kőbányai együttes ellen.

Optofit VKB Vác - Honvéd Zrínyi SE B 52-46

Szünetben 5 ponttal még a leginkább Kovács Á. (12) és Gabos Á. (11) pontjaiban bízó vendég katonacsapat vezetett, de térfélcsere után nagyrészt a csapat pontjainak éppen a felét szerző Medgyasszay I. (26/15), valamint Kiss I. (13/3) jóvoltából a váci együttes átvette a játék irányítását, és még a 3. negyed végén a vezetést is, s végül megnyerte a küzdelmes összecsapást.

Treff 07 SE - Treff 07 SE U23 51-39

Három negyeden át szoros volt a csoport-, és házirangadó, majd a záró etapban érvényre jutott a Karsai Cs. (12/6)-Matika P. (9/6) kettős vezette, s az összecsapásra 9 játékossal felálló "nagy Treff" hosszabb kispadja, a mindössze 6 játékosa körül jelentős részben Jakobicz B. (14/6) és Takács L. (12/6) találataira támaszkodó fiatalokkal szemben.

Álló Farkasok - Kisbojtár 43-62

Szünetben 3 ponttal még az a hazai gárda vezetett, amelyből végül egyedül Györe A. (17/3) jutott 10 pont fölé. A 2. félidőben Ludányi B. (22/18), dr. Kamondi Sz. (13/3) és Mészáros N. (12) vezérletével fölénybe került, és végül simán nyert a Kisbojtár.

Monor SE - Csepel Bontó B 90-43

Minden negyedet megnyerve aratott elsősorban Viktor H. (20/6), Bodor D. (18/3) és Viktor M. (10/3) jóvoltából fölényes győzelmet a Monor a nagyrészt Szabó Á. (16/3) és Bárány L. (14) pontjaiban bízó csepeli csapat ellen.

Darazsak Old Boys B - Treff 07 SE U23 90-67

A parádés, 34-12-re megnyert 3. negyednek, valamint Aranyi J. (22/6), Sulák P. (17/9), Somogyvári Á. (15/12) és File L. (15/3) ponterős játékának köszönhetően diadalmaskodott a rangadón meglehetősen nagy különbséggel a kőbányai legénység a Takács L. (20/9), Horváth Á. (12), Isépy B. (11), valamint Jakobicz B. és Károlyi K. (10-10) kosaraira alapozó Treff-fiatalok ellen. A találkozó érdekessége, hogy mindkét együttes minden büntetőjét értékesíteni tudta.