Az ezüstéremért megy a harc

A veretlenül, nagy fölénnyel vezető Ziccer KS már megnyerte a D-csoportos Budapest bajnokságot, mögötte az ezüstéremért nagy harc várható a hátralévő találkozókon a KOKEC és a Szabadtéri SE B csapatai között.

Három negyedet fölényesen nyerve, a negyediket - pontosabban a harmadikat - döntetlenre adva főként Berta Dániel (27/15), Szeiberling Máté (23/3) és Gál Tibor (10) ponterős játékára alapozva a Semi Pro simán, 87-48-ra verte az ASE Nemecsek együttesét, amelyből Vlasits Tamás 14, Balczer Gábor pedig 10 pontig jutott.

A teljes dobólista itt elérhető!

Az ezüstéremre hajtó KOKEC minden negyedet megnyerve, elsősorban Molnár Bence (33/9), Bazsik Bence (17/3), Holik Zoltán (11/3) és Hebők Martin (11) eredményessége építve közel 50 pontos, 93-44-es verést mért a Kovács Miklós (12/6), Kováts Máté (10/3) és Juhász István (10) vezette Budai XI. Mind1 csapatára.

Ha szűken is, de minden negyedet megnyert, így a Barsi Zoltán (26/21), Dinnyés László (18/18) duó tagjainak remek dobóformája, továbbá Balogh Róbert (20/6) és Vlasits T. (13) eredményessége révén az ASE Nemecsek összesen 15 triplát szerezve 81-67-re verte a Mogyorósi Gergely (22/6), Csáky Dániel (17/3) és Szündér István (11) vezette Nagytétényt.

Minden negyedet megnyerve, Kerényi Dániel (23), Budai Márton (12/6) és Varga Zsombor (10) vezérletével az E5vös NGRK simán, 74-31-re verte az erősen egyemberes csapat benyomását keltő, Gecse Zoltán (25) vezette Budai XI. Oldboys csapatát.

Bár az első negyed után 7 pontos előnye volt a Tonk Dávid (19/3), Kardos Márk és Pálóczi Péter (12-12) vezette vendéglátó Superheroes együttesének, a folytatásban egyértelműen a SZPA HSE akarata érvényesült, amely Uzoni Simon (14), Reményi László (12) és Győrffy Dávid vezérletével fordított, s végül 68-53-ra győzött.

Egy nappal az előző találkozó után az SZPA HSE végig kiélezett, szoros meccsen Oláh Krisztián (19), Uzoni (14) és Győrffy (12) eredményességére építve 68-66-ra verte a Szündér (35) és Tiba Gábor (11/6) vezette Nagytétényt.

A félidőben 49-0-ra vezető Szabadtéri SE B Cseri Márk (22/9), Fenyődi Szabolcs (13/3) és Berberovics Márk (11) vezérletével könnyed, 81-13-as győzelmet aratott a Kölcsey Hősei ellen, amelynek legeredményesebb játékosa Miszlai Hunor volt 4 ponttal.

A Köntös Gergő (26/12), Nepp László (23), Budinszki Gébor (16/3) trió vezette éllovas Ziccer KS-nek nem okozott különösebb nehézséget a dobogó 3. fokáért még versenyben lévő KKS otthonában 75-54-re diadalmaskodni. Hazai részről Nagy Andor 19/3, Nagy Ákos pedig 13/9 pontig jutott.

A harmadik negyed után még volt 2 pont előnye a Gecse Z. (21), Koncz József (11/6), Bori István (9/9) trió vezette vendéglátó Budai XI. Old Boysnak, ám a záró szakaszt sokkal jobban bírta erővel az ezüstéremre hajtó Szabadtéri SE B, amely Kampler Károly (21), Varga József (15/3), Fenyődi Szabolcs (14/3) és Winkler Áron (12) vezérletével fordított, s a 4. negyed középső periódusában egy 17-2-es rohamot kivágva végül 68-53-ra győzött.

A Kölcsey Hősei - KKS összecsapást 0-20-szal jegyzőkönyvezték.

Az éllovas Ziccer KS három negyedet szorosan, a harmadikat simán, 31-10-re nyerve, Köntös G. (34/27), Budinszki G. (22), Babik Barnabás (14) és Hirpi Levente (12) vezérletével biztos, 86-58-as győzelmet aratott a Juhász I. (18), Kovács M. (17/3) duó vezette Budai XI. Mind1 otthonában.

Végig kiegyenlített, szoros mérkőzésen az ASE Nemecsek elsősorban Barsi Z. (24/12), Balogh R. (17) és Balczer G. (12) ponterős játékára építve 65-61-re győzött az Akaró Simon (23/12), Oláh K. és Uzoni S. (10-10) vezette SZPA HSE otthonában.

Fordulatos mérkőzésen a 3. negyed után még a Berta D. (32/9) és Gál T. (22/18) eredményességére építő Semi Pro vezetett, de a záró negyedet sokkal jobban bírta a KOKEC, amely a két Bence, Bazsik (29/6) és Molnár (24/6) vezérletével fordított, s végül 77-67-re győzött.

A Superheroes - E5vös NGRK mérkőzést 0-20-szal jegyzőkönyvezték.

A KOKEC-Nagytétény mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Egységes csapatmunkával a Ziccer KS Budinszki G. (24/6), Köntös G. (19/9), Babik B. (18/6) és Ádám Szabolcs (11/9) vezérletével 84-67-re verte a jól küzdő, Gál T. (16/6), Magyar Dávid (16/3), Molnár Márk (14) és Szeiberling M. (11/3) vezette Semi Pro együttesét.

A Budai XI. Mind1 Szilas Gábor (24), Tatai Ádám (18/6) és Kovács M. (17/3) vezérletével végig vezetve, simán, 81-34-re verte a Kölcsey Hősei együttesét, amelyből Deák András 12/3 ponttal zárta a találkozót.

Az első három negyedben a vendéglátó E5vös NGRK Kerényi (24), Kégl Marcell (15) és Bártfai Ádám (10/6) vezérletével, egyértelműen rákényszerítve akaratát 69-40-re győzött az SZPA HSE ellen, amelyből egyedül Oláh K. (19/6) jutott 10 pont fölé.