Az NKE elvette a MAFC-Martos veretlenségét

A MAFC-Martos simán kikapott az NKE SE otthonában, így nincs már veretlen a férfi kiemelt regionális Budapest-bajnokságban. Takács Gergely 8 hárompontos kosárral "megspékelve" dobott 47 pontot, s remek egyéni teljesítményének köszönhetően csapata, a Józsefváros 100 pont fölött dobva verte a Haraszti Sasok együttesét.

Az első három negyedben irányítva a játékot a vendéglátó MAFC-Martos egységes csapatmunkával, Fekete-Nagy Ádám (14), Jászay Miklós és Szűcs Imre (12-12), valamint Mindler István és Molnár Attila (10/6-10/6) vezérletével fölényes, 76-41-es győzelmet aratott a Maccabi VAC ellen. A vendégektől egyedül Jusztin Ádám (14/6) jutott 10 pont fölé.

A teljes dobólista itt elérhető!

A 24-8-ra megnyert második negyedre, valamint elsősorban Szenteleki László (20/12) és  Szijj Norbert (13/3) eredményességére építve a Budafok B 70-52-re győzött a Zsurek Lajos (27/3)-Szondi Bence (14) duó vezette Budai XI. Öregfiúk csapata ellen.

Fordulatos mérkőzésen remek hajrájának, valamint Garai Gergő (21/6), Ribánszky Miklós (15), Bubcsó Kristóf (14/6) és Petheő Gergely (12/6) ponterős játékának köszönhetően az NKE SE 78-67-es győzelmet aratott a Jani Zoltán (20/3) és Péter Zsolt (16) vezette  Hidegkúti KK otthonában.

Szintén nagyot hajrázva tudott nyerni a Kénesi Szabolcs (27)-Bohár Dániel (23) duó vezérletével a BLF Palota A csapata, amely 77-74-re győzött a Toldy Vízivárosi Hódok otthonában. A hazaiaktól Réger Zsolt 25/12, Fodor András 16/6, Várkonyi Tamás pedig 15 pontig jutott.

Küzdelmes, végig kiélezett, szoros találkozón a Maccabi VAC Jusztin Á. (18/12), Brunner Brúnó (12/6) és Bodó Péter (10) vezérletével 57-54-re győzött a Menyhárt Miklós (13), Beszédes György (11/9) és Zsurek L. (10/6) vezette Budai XI. Öregfiúk otthonában. Abban, hogy aránylag kevés pont született, nagy szerepe volt a két gárda igen gyenge büntetőzésének. A győztes vendégek 3/12-es, 25%-os, a hazaiak pedig 7/21-es 33,3%-os pontossággal céloztak a vonalról.

Minden negyedet megnyerve, Bubcsó K. (21/15), Turbók Ádám (18/6), Ribánszky M. (18) és Petheő G. (16/6) eredményes játékára építve az NKE SE simán, 79-61-re verte az összecsapás előtt a csoportban egyedüli veretlen, tartalékosan felálló MAFC-Martost, amelyből Jászay M. 19/3, Szűcs I. 15, Győr Tamás pedig 13/3 pontig jutott.

Hatalmas dobópárbajban az extra napot kifogó Takács Gergely (47/24), valamint Dudás Soma (11/3), Takács Máté (10/6) és Gyenes András (10) vezérletével a Józsefváros 109-88-ra legyőzte a DMTK Haraszti Sasok együttesét.

A 15 ponttal, 31-16-ra megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Somogyi Zsolt (30/6), Bencze Louis (18/3) és Vígh Balázs (11/3) eredményességére építve a KKS 78-70-re legyőzte a Kanta Gyula (19/15)-Alessandro Gajaschi (13/3)-Péter Zs. (13)-Bakonyi Krisztián (10) kvartett vezette, jól küzdő Hidegkút csapatát.

Kénesi Sz. (16/6) és Purman Ádám (13/3) vezérletével az első negyedet még megnyerte a vendéglátó BLF Palota A, de a folytatásban az újfent a Szenteleki L. (24/6)-Szijj N. (20/12) duó vezette Budafok B akarata érvényesült, amely fordított, s végül 67-56-ra győzött.

A bajnokság állása ezen a linken látható!