Bp: 100-as tempóban kezdte a szezont a Pénzügyőr

Két egyoldalú és két izgalmas, szoros összecsapással vette kezdetét a női Budapest Bajnokság B-csoportos küzdelemsorozata.

A Kölcsey Amazonok csapata Szöllősi Dóra (11 pont), valamint Petrovszki Zsanett (10) jóvoltából egy negyedig tartotta magát, ám az Éliásné Iliás Eszter (14), Sebő Júlia, Fogas Ildikó (13-13), Varga Anna (10) kvartett vezette vendéglátó BEAC Senior a második negyedtől nagy fölényben játszva végül simán nyert 78-23-ra.

A teljes dobólista itt elérhető!

A szünetig több mint 40 pontos előnyt szerző, Herjeczki Patrícia (29), Jambrik Barbara (20), Katona Nikolett (12/3) és Ungi Boglárka (11) vezette, az előző évadban még Megyeri Tigrisekként szereplő Pénzügyőr "100-as tempóban" kezdve az évadot 100-46-ra nyert a játékot a 3. negyedben kiegyenlítetté tevő újonc SZPA HSE ellen, amelyből Ferentzi Noémi 9, Fabini Anna pedig 7 ponttal zárta a találkozót.

A szoros, kiélezett küzdelmet hozó első félidő után még az elsősorban Kovács Borbála (17/12), Gebri Orsolya (12/3), Czakó Renáta (10/6) és Rohodi Anna (10/3) eredményességére építő csepeliek vezettek, ám a 3. negyedet Kárpáti Csilla (20/6), Herczeg Mónika (18) és Erdődi Márta (12) vezérletével alaposan "megnyomta" a vendéglátó Külker, amely végül 69-64-re nyerte a színvonalas találkozót.

Bár többnyire vezetett, alaposan "megizzadt" a címvédő BLSE az újonc, érdi székhelyű Treff 07 SE ellen. A végig szoros találkozón Zám Eszter (16), valamint 54-54-nél a "nyerő" kosarat bedobó, majd egy büntetőt értékesítő Kiss Diána (15) vezérletével végül 57-54-re győzött a BLSE.