Bp., Női: Bajnokveréssel kezdődött

Érvényesültek a Törekvés törekvései a bajnok ICO ellen a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság A-csoportjának nyitó fordulójában, amelyben a MAFC-BME közel 100, a Kiss Lenke KS pedig 90 pontig jutott.

Fordulatos házi rangadón a 23-9-re nyert második negyedének köszönhetően a Prohászka Dóra (14 pont) és Balogh Júlia (10/6) vezette BEAC Muff 55-49-re verte a BEAC Bics csapatát, amelyből egyedül Sziráki Edit (14) jutott 10 pont fölé.

A teljes dobólista itt elérhető!

Minden negyedet megnyerve, elsősorban Horváth Enikő (17/3), Hercze Szandra (15/3), Rozsics Lilla (13/3) és Fülep Csilla (10/3) ponterősségére építve a BME-MAFC fölényes, 96-58-as győzelmet aratott a Gulyás Anna és Lánczos Emese (11/6-11/6) vezette MTK ellen.

Az első félidőt egyértelműen "uralta" a Kléner Kata (19/9), Széky Anna (17/9) duó vezette vendéglátó Törekvés, térfélcsere után Nagy Viktória (20) és Béres Eszter vezérletével fordított a címvédő ICO. A hajrá izgalmasan alakult, a 38. perc elején még 3 ponttal a címvédő vezetett, de a végjáték a hazaiaké volt, akik egy 6-0-lal a maguk javára fordították a találkozót, s 58-55-ös bajnokveréssel kezdték az évadot.

A 34-15-re megnyert második negyedének, no meg elsősorban Tuica Zsófia (27/3), Szabó Enikő (13/3), Orosz Anett és Sárpátki Eszter (10-10) eredményességének köszönhette a Kiss Lenke KS a fölényes, 90-67-es sikerét a Surán Andrea (14), Szlávik Petra és Izsák Judit (12-12), Zelenák Sára (11) és Légrádi Réka (10) vezette BKG DSE ellen.

Az első negyed után még 5 ponttal vezetett az MTK, amelynek legeredményesebb játékosa Lutche Klaudia (7/3) volt, ám a 24-10-re megnyert második negyedével a Zám Eszter (15), Kranjecz Zsuzsa (13), Kiss Diána és Fekete Katalin (10-10) kvartett vezette BLSE-Csata "döntő csapást" mért vendéglátójára, s végül 61-48-ra győzött.

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Németh Krisztina (10) és Bíró Anikó (8) vezette BEAC Budafok s ez elég volt a 48-41-es győzelemhez a házi rangadón BEAC Bics ellen, amelyből Árvay Júlia 10, Csajkó Dóra pedig 9/6 pontig jutott.