Budafok, MAFC-Martos, QPAC: Kezdés dupla diadallal

Elkezdődtek a küzdelmek a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban, amelyben a Budafok, a MAFC-Martos és a QPAC együttese egyaránt jól "kapta el" a rajtot, első két összecsapását egyaránt megnyerve.

Kiss Lenke KA - QPAC 64-67

Hullámzó, fordulatos mérkőzést nyert meg elsősorban Hyross L. és Kiss D. (17-17), valamint Kovács B. (11) jóvoltából a félidőben még 6 ponttal vezető, de a záró etap előtt 5 pontos hátrányban lévő vendég QPAC a Czibók B. (20/6), Kocsis G. (10/3) és Borsodi M. (10) eredményességére építő KLKA otthonában.

A mérkőzés adatai:

MAFC Martos - Zuglói Sasok 81-38

Bartus G. (18/15) és Bihari M. (13) vezérletével minden negyedet - a másodikat 30-5-re - megnyerve aratott fölényes győzelmet a Martos. Zuglói részről egyedül Balázs B. (10/6) ért el kétszámjegyű pontot.

Budafok - HSE Major 59-52

A 17-4-re megnyert 1. negyedre, valamint Verbényi K. (16/6), Busai L. (12) és Buday L. (10) eredményességére alapozva győzte le a Budafok a Siklós B. (20/15)-Buru D. (15) kettős vezette HSE csapatát.

Józsefvárosi KC - HSE Major 90-61

A vendégek 2 nappal korábbi összecsapások után ezúttal elsősorban Tóth F. (11), valamint Buru D. és Holp N. (10-10) csak az első negyedben tudták tartani a lépést a hazaiakkal. A Józsefváros Szőke F. (19/3), Petrucsik B. (17/9) és Anuujn Baatrsuk (16/3) ponterős játékával a két középső negyedben nagy fölényben játszva biztosan győzött.

Ludovika SE - Kiss Lenke KA 55-59

Bár csupán egyetlen negyedet nyert meg a Reich D. (20/3)-Reich M. (17)-Kocsis G. (11) trió vezette vendég gárda de a 16-6-tal "elvitt" nyitó etap a elég volt neki a győzelemhez következő 3 szorosan a főleg T. Mattens (16/6) és Jánosi A. (12/12) eredményességében bízó Ludovika otthonában.

SzPa-HSE - MAFC Martos 60-75

Ha aránylag szorosan is, de Harsányi A. (20), Csernák A. (19/3), Solti D. (10/3) és Koncz B. (10) vezérletével minden negyedet megnyerve győzött a Martos a leginkább Pátkai J. (17/9), Erős D. (17/3) és Takács I. (10) kosaraira alapozó SzPA otthonában.

Zuglói Sasok - Budafok 39-60

Végig kézben tartva a játék irányítását aratott főleg Verbényi K. (19), Pola-Müller V. (13) és Senkár L. (10) találataira támaszkodva magabiztos győzelmet a Budafok, hazai részről Balázs B. (8/3) bizonyult a legeredményesebbnek

QPAC - Csepel-Bontó /Reg. 74-67

Szünetig 10 pont fölötti előnyt szerzett a Tóth M. (22/6)-Hyross L. (15)-Kovács B. (12)-Vámosi F. (11) kvartett vezette hazai csapat, ám a 3. negyedben ledolgozta hátrányát a leginkább Kakucska K. (13/9) és O. Chandler (12/12) tripláira támaszkodó Csepel-Bontó, így a 4. negyednek döntetlenről vághattak neki a felek. Ennek elején 5 ponttal elléptek a szakaszt 8-3-mal kezdő vendégek, ám a szakasz közepén a QPAC egy 14-0-s roham formájában "döntő csapást" mérve ellenfelére megszerezte a győzelmet.