Budapest A: Kétszer botlott a Zrínyi A, élen a Student

Izgalmasan alakul a Cziffra Mihály  Budapest-bajnokság férfi A-csoportjának végjátéka. A Zrínyi A sokáig élen álló együttese előbb egy rangadón maradt alul egy másik bajnokaspiráns, az E5vös NRGK ellen, majd meglepő(en sima) vereséget szenvedett az éllovas triót jócskán lemaradva követő újpesti gárda otthonában. Ebből az E5vös mellett a szintén menetelő, s jelenleg a csoportot vezető Student profitált.

Piar - Budafok A 78-63

A szünetig szerzett 24 pontos előnyének, továbbá elsősorban Fentős B. (16), Werner M. (14) és Csermák A. (10) kosarainak köszönhetően nyert biztosan a Piar az elsősorban Tóth L. (14/3), Buró Sz. (13) és Vízi B. (12/6) eredményességére építő Budafok A ellen.

A mérkőzés adatai:

Budafok A - Piar 78-60

A két nappal korábbi találkozó visszavágóján a szinte kizárólag Halmos Zs. (18/6), Vízi B. (15/6), Benyovszky B. (14), Buró Sz. (11/6) és Szenteleki L. (10/6) pontjaiban bízó Budafok 3 negyedet megnyerve, a harmadikat pedig egálra "adva" vágott vissza az ezúttal a Bognár Á. (15/9)-Takács T. (13/3) kettős vezette Piarnak.

Malév SC - Szentendrei KHSE 85-52

Minden negyedet megnyerve aratott Tóth B. (25/9), Zalán J. (18/12) és Sebestyén Zs. (11) vezérletével fölényes győzelmet a Malév a főként Kovács Á. (24/9), Grudl-Turi G. (12/3) és Jakab G. (10) találataira támaszkodó Szentendre ellen.

Iparterv - Honvéd Zrínyi SE A 63-66

Végig szoros, kiélezett találkozót nyert meg elsősorban Börönte B. (17/3), Kincses B. (12/3), Maráz Á. (12) és Major Á. (11) jóvoltából a Zrínyi A a leginkább dr. Kisvárdai G. (17/3). Juhász B. (13/9) és Farkas Apolló (12) eredményességére építő Iparterv otthonában.

E5vös NGRK - Eldorádó 55-50

Küzdelmes, fordulatos mérkőzést nyert meg a két középső szakaszban nyújtott hatékonyabb, eredményesebb játékának, továbbá elsősorban hazai részről az egyedüliként 10 pont fölé jutó Szánthó L. (22/12) kosarainak köszönhetően az E5vös a leginkább Tóth P. (14) és Rósa L. (11/9) révén nagyot hajrázó Eldorádó ellen.

Saskacsák MF - Ziccer KS 48-78

Az első félidőben még a vendéglátóktól végül egyedüliként kétszámjegyű pontot elérő Ambrus M. (14/12) vezette Saskacsák még tartotta a lépést ellenfelével, de a 2. félidőben Bandúr Á. (21), Polgári B. (20/12) és Tamaskovics D. (10) vezérletével a Ziccer egyértelműen rákényszerítette akaratát a hazaiakra és biztosan nyert.

Tüker MSC - Student SE 57-83

A szünetig szerzett közel 30 pontos vezetésére, továbbá elsősorban Asszú Á. (15), Vághy B. (14/6), Csomor P. (11/3) és dr. Stánicz P. (10) eredményességére építve győzte le biztosan a Szilágyi Á. (15/3)-Molnár P. (14/3) kettős vezette Tüker gárdáját.

Újpest MT Öregfiúk - Vice KSE 49-60

A két középső negyedben jobban, pontosabban játszva diadalmaskodott leginkább Szabó M. (13/9), Szabó Gy. (12/9) és Besenczki B. (12/9) jóvoltából a Vice a leginkább Lippai G. (18/9) és Beszédes Gy. (10/3) pontjaiban bízó újpestiek otthonában.

Vice KSE - Budafok A 57-49

Két negyedet 4-4 ponttal megnyerve kettőt pedig x-re "adva" győzte le Szőllős Sz. (14), Szabó M. (9/9) és Szabó Gy. (9/6) vezérletével a Vice a nagyrészt Szenteleki L. (15/9), Benyovszki B. (15) és Tari B. (9/3) találataira támaszkodó Budafok A együttesét.

Eldorádó - Tüker MSC  45-41

Végig szoros, küzdelmes mérkőzést nyert meg elsősorban Papp A. (10/3) és Szeles P. (10) jóvoltából az Eldorádó a nagyrészt Szilágyi Á. (14/12) és Terjéki P. (12) találataira támaszkodó Tüker csapata ellen.

Szentendrei KHSE - Piar 57-46

A 21-6-re megnyert nyitó negyedre, továbbá főként Grudl-Turi G. (23/9) és Kovács Á. (11/3) kosaraira alapozva győzte le a Szentendre a főként Fentős B. (17) és Szokody M. (15/3) ponterősségében bízó Piar csapatát.

Student SE - Malév SC  80-45

Minden negyedet megnyerve aratott Asszú Á. (29/3) és Vághy B. (10/3) vezérletével fölényes győzelmet a Student a Besze K. (14)-dr. Mód K. (10) kettős vezette Malév együttesét.

Honvéd Zrínyi SE A - Saskacsák MF 82-51

A 32-12-re megnyert nyitó negyednek, továbbá nagyrészt Major Á. (15/9), Tóth B. (13/3), Kincses B. (13), Maráz Á. (11) és Maráz A. (10) kosarainak köszönhetően verte biztosan a Zrínyi A  a főleg Ambrus M. (14/12) és Uzseka M. 14/3) eredményességére építő Saskacsák együttesét.

Ziccer KS - Újpest MT Öregfiúk 88-59

Az első félidőben még Beszédes Gy. (13/9), Szondi B. (13) és Halmos Sz. (10) révén az újpestiek még tartották a lépést a hazaiakkal, de a második félidőben nagy fölénybe került és biztosan nyert a Polgári B. (23/15)-Bandúr Á. (20)-Megyesi M. (12/3) trió vezette Ziccer.

Budafok A. - Tüker MSC 65-58

Jobb hajrájára, valamint főleg Halmos Zs. (13/6), Benyovszky B. (12) és Zombori V. (12/3) kosaraira alapozva győzte le a Budafok A a 3. negyed után Molnár T. (13/9). Szemenyei L. (10/6) és Szilágyi Á. (10) jóvoltából még 3 ponttal vezető Tüker csapatát.

E5vös NGRK - Honvéd Zrínyi SE A 77-74

Érdekes csatát hozott a két dobogós gárda rangadója, amelyet elsősorban a remek, 33-21-re megnyert 2. negyedre, továbbá nagyrészt Koncsár B. (23/9). Kerényi D. (23) és Iklódi Zs. (13) eredményességére építve nyert meg az E5vös a Major Á. (21/3), Maráz Á. (19/12), Kincses B. (12), Tóth B. (10/3) és Börönte B. (10) vezérletével nagyot hajrázó és a végjátékban 2 pontra is felzárkózó Zrínyi A ellen.

Vice KSE - Ziccer KS 62-59

Végig szoros, kiélezett csatában kerekedett felül leginkább Szőllős Sz. (20/6) és Besenczki B. (10/3) jóvoltából a Vice a Polgári B. (20/6), Ghyczy D. (11/3)-Horváth D. (10) trió vezette Ziccer csapatán.

E5vös NGRK - Iparterv 73-55

Három negyedet megnyerve, egyet döntetlenre játszva győzte le Kerényi D. (39 - büntetőt 13/13) és Iklódi Zs. (12) vezérletével az E5vös az elsősorban dr, Kisvárdai G. (12) és Juhász B. (11/9) pontjaiban bízó Iparterv csapatát.

Saskacsák MF - E5vös NGRK 42-63

A 23-3-ra megnyert nyitó negyednek, valamint nagyrészt Koncsár B. (20/12), Kerényi D. (16) és Iklódi Zs. (11) kosarainak köszönhetően biztosan győzte le az E5vös a jórészt B. Bat-Ochir (14/3) és Karsai B. (11) találataira támaszkodó Saskacsák csapatát.

Piar - Student SE 61-83

Szünetig még Szokody M. (16) és Fentős B. (10) révén tartotta a lépést ellenfelével a hazai gárda, ám a döntetlenre végződő első félidő után Vághy B. (14/3). Csomor P. (23/3) és Asszú Á. (16) ponterős játékával fölénybe került és biztosan nyert a Student.

Tüker MSC - Iparterv 55-67

A páratlan negyedek jobb, pontosabb játékára, továbbá nagyrészt Manninger M. (21), Juhász B. (19/15) és dr. Kisvárdai G. (10) eredményességére építve diadalmaskodott az Iparterv csapata a leginkább Szilágyi Á. (19/3), Szemenyei L. (10/9) és Pucser M. (10/3) pontjaiban bízó Tüker otthonában.

Újpest MT Öregfiúk - Honvéd Zrínyi SE A 76-53

A 31-10-re megnyert 3. negyedre, továbbá főként Lippai G. (28/12) és Beszédes Gy. (15/9) kosaraira alapozva győzte le meglepetésre biztosan a dobogósokat üldözőbolyt vezető Újpest az ezúttal a Major Á. (14/9)-Börönte B. (12) kettős vezette, s továbbra is a bajnoki címre hajtó Zrínyi A csapatát.

E5vös NGRK - Újpest MT Öregfiúk 69-57

Három nappal a Zrínyi A elleni bravúr után jórészt  Lippai G. (25/15) és Szondi B. (14) pontjaiban bízva az újpesti legénység három negyeden át tartotta a lépést a másik bajnokaspiránssal, de a végén frissebb volt, a hajrát jobban bírta az elsősorban Kerényi D. (23/3), Koncsár B. (14/12) és Brandt B. (11/3) találataira támaszkodó E5vös.

Iparterv - Malév SC 56-73

A két középső negyedben nyújtott hatékonyabb eredményesebb játékának, továbbá nagyrészt Tóth B. (17/9), Oláh I. (17/6) és Zalán J. (13/9) kosarainak köszönhetően nyert a Malév a főként Juhász B. (20/15) és dr. Kisvárdai G. (13/3) pontjaiban bízó Iparterv otthonában.

Eldorádó - Piar 28-47

Bognár Á. (13/3) és Fentős B. (10) vezérletével minden negyedet megnyerve diadalmaskodott egy küzdelmes mérkőzésen a Piar, hazai részről csak Bakondi J. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

Honvéd Zrínyi SE A - Vice KSE 94-55

Végig fölényben játszva, minden negyedet megnyerve aratott Major Á. (21/6), Kincses B. (21/3), Börönte B. (17/3), Maráz Á. (15/3) és Balla D. (11/9) jóvoltából fölényes győzelmet a Zrínyi A  a Szőllős Sz. (18)-Besenczki B. (13)-Vargha Z. (10) trió vezette Vice ellen.

Ziccer KS - Budafok KA A 59-78

Hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosa Polgári B. (21/12) személyében a hazaiaktól, a Ziccer együtteséből más nem jutott 10 pont fölé, így a Budafok a nyitó és a záró etapban nyújtott hatékonyabb, pontosabb játékára, továbbá Szenteleki L. (16/6), Tóth L. (14/3), Halmos Zs. (13/9) és Benyovszky B. (11/3) eredményességére építve magabiztos győzelmet aratott.

Tüker MSC - Saskacsák MF 62-75

Az első negyedben (6-6) még egyik csapat sem tudott igazán hathatós támadójátékkal kirukkolni, majd a folytatásban elsősorban Széles I. (14/12), Uzseka D. (14/6) és Karsai B. (11) révén, ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le a Saskacsák a főleg Szilágyi Á. (18/6) és Pucser M. (16/12) ponterősségében bízó Tüker csapatát.

Malév SC - Saskacsák MF 41-59

Két nappal a Tüker elleni diadal után Uzseka D. (19/3) és B. Bat-Otchir (11) vezérletével, ha szűken is, de minden negyedet megnyerve a Malév otthonában is győzött a Saskacsák csapata. A hazaiaktól egyedül Tóth B. (10/6) ért el kétszámjegyű pontot.

Vice KSE - E5vös NGRK 57-84

A szünetig szerzett közel 30 pontos vezetésére, továbbá Koncsár B. (27/9), Iklódi Zs. (25), Kerényi D. (14) és Szánthó L. (11/6) kosaraira alapozva győzte le biztosan az E5vös a Besenczki B. (16/12)-Szabó Gy. (15/9)-Szőllős Sz. (11/3)-Pozsegovics P. (10/6) kvartett vezette Vice csapatát.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!