Budapest A: A Kőbánya kapaszkodik, az izgalom fokozódik

A közelmúltban kétszer is kikapott a korábbi éllovas Saskacsák MF együttese a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában.

A közelmúltban kétszer is kikapott, így még a képzeletbeli dobogóról is lecsúszott a korábbi éllovas Saskacsák MF együttese a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában, amelyben a Sberbank Rockers Kerék, a Hajós Alfréd DSE és az Ultimate Warriors egyaránt 3-3 vereséggel áll az élen. A mezőny első felében éppen a Saskacsák legyőzésével próbál "kapaszkodni".

Centi Eötvös - Malév SC 83-63
Félidőben 2 ponttal még az Oláh István (21/3)-Bibity Norbert (15/9) kettős vezette vendég Malév állt jobban, ám térfélcsere után nagy fölényben játszva Árva Mátyás (19/9), Bohanek Balázs (16), Herdinánd Balázs (14) és Fenyvesi Árpád (12/6) vezérletével biztosan nyertek a hazaiak.

Diósdi Sasok - Saskacsák MF 30-57
Egységes csapatjátékkal úgy győzött minden negyedet megnyerve biztosan az éllovas Saskacsák csapata Diósdon, hogy ugyan egyedül Lovró József (12) jutott 10 pont fölé, ám 11 játékosa is eredményes volt. A sereghajtó hazaiaktól egyedül Rákóczi Olivér (10/6) érte el a 10 pontot.

Eldorádó - Kőbánya Oldboys 51-58
Bár a vendégek "gólvágóját", Makay Dánielt (28/9) eléggé magára hagyták társai, három kiegyenlített negyedet követően "robbantott", s a záró etap első felét 11-1-re nyerve nyerni tudott a kőbányai legénység a nagyrészt Décsi András (12/6) Rósa László (10/6) és Homa Csaba (10) ponterősségére építő Eldorádó otthonában.

Közgáz - Sberbank Rockers Kerék 73-86
Ellentétes félidők mérkőzésén a remek kezdésére, valamint főként Kránicz András (19/9), Molnár Péter (15) és Siklóssy Tamás (13) eredményes játékára építve szünetben még 6 ponttal vezetett a Közgáz. A második félidőben azonban egyértelműen a Kerék akarata érvényesült, amely a Varga István-Dani Zoltán (25-25)-Kovács Dávid (17) trió vezérletével fordított, s végül 13 ponttal nyert.

Hajós Alfréd DSE - Saskacsák MF 70-63
A záró etap közepén dőlt el a rangadó. A 32. percben 46-41-re még elsősorban Karsai Balázs (12), Jobbágy Zsolt (11/6), Stomfai Gergely (11/3) és Kelemen Balázs (10/3) eredményességére építve az éllovas vendégek vezettek. A 32. és a 37. perc között azonban egy szédületes, 18-4-es "száguldást" bemutatva fordított, s végül győzött az Erős Dániel (28/9)-Pénzes Norbert (19/9) kettős vezette hazai együttes.

Old Flash - Centi Eötvös 79-70
Kiegyenlített első félidőt követően - amely után 2 ponttal még az Árva M. (20/12), Horváth Dávid (17) és Herdinánd B. (12/9) találataira építő vendégek vezettek 2 ponttal - a másodikban pontosabban játszó Old Flash egységes csapatjátékkal, nagyrészt Jász Levente (21/12), Antal Dávid (16/3), Pintér Zoltán (14/12), Szabó Péter (14) és Bogár Balázs (10/3) eredményessége révén ellenfele fölé kerekedett a színvonalas összecsapáson.

Vasas Old Boys - Eldorádó 66-40
A Bazsik Bence (15)-Kozma Dávid (13/6)-Angyal Tamás (13/3) trió vezérletével a minden negyedet megnyerő, szünet után nagyobb fölényben játszó Vasas biztosan verte az Eldorádó csapatát. A vendégektől egyedül Décsi A. (11) jutott 10 pont fölé.

Malév SC - Közgáz 65-50
A 18-5-re megnyert első negyedének, továbbá főleg Oláh I. (19/6), Sebestyén Zsolt (16) és Oláh Ádám (12/9) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Malév a Közgáz csapatát, amelynek játékosai eléggé magára hagyták a kosárszerzésben az egyedül 10 pont fölé jutó Terjéki Pétert (15).

Saskacsák MF - Budai XI. Öregfiúk 74-40
Minden negyedet megnyerve győzte le magabiztosan Széles István (20), valamint May Gábor és Tarjáni Gábor (11-11) vezetésével a Saskacsák a vendégeket. A Budai XI. csapatából egyedül Beszédes György (16/3) jutott 10 pont fölé, Menyhárt Miklós 9/3-mal zárta az összecsapást.

Sberbank Rockers Kerék - Diósdi Sasok 121-90
"Védekezés nélküli" 211 pontot hozó összecsapást nyert meg az irányítást a második negyedet leszámítva kézben tartva győzte le a Dani Z. (30/12)-Varga I. (30)-Kovács D. (23)-Dani Lajos (13/3)-Kántor László (10) ötösfogat "húzta" Kerék az elsősorban Sipos Tamás (33/3), Szundy Gábor (27) és Merl Ferenc (10/6) ponterős játékára alapozó Diósdot.

Ultimate Warriors - Vasas Old Boys 68-63
A záró etap közepéig gyakorlatilag fej-fej mellett haladtak a felek, mondhatni a Frankovits György (23/15)-Sterbinszky Tamás (15/6)-Kozma Dávid (11/6) trió vezette Vasas tartani tudta a lépést a hazaiakkal. A "harcosok" 51-51 után a 35. és a 39. perc között egy 9-0-lal "lerázták" magukról ellenfelüket, s végül Hadházi Balázs (19), Lengyel Dávid (13), Bihari Levente (12/6) és Tarnai Csaba (10) vezérletével megnyerték a találkozót.

Közgáz - Centi Eötvös 59-66
Szünetben még Terjéki P. (17), Pető Dániel (11) és Pucser Márton (10/6) eredményességére építve 5 ponttal a hazaiak vezettek, ám térfélcsere után elsősorban Hendinánd B. (20/12), Sindler Attila (11) és Árva M. (1066) jóvoltából már a vendég együttes akarata érvényesült, amely a maga javára fordította a találkozót.

Malév SE - Hajós Alfréd DSE 77-91
Két negyedet 4-4 kettőt pedig 3-3 ponttal nyerve győzött a Harangozó Gábor (40/15)-Pénzes N. (23/6)-Erős D. (13/3) trió vezette vendég Hajós DSE a jórészt Viczián István (21/3), Kincses Dániel (19) és Oláh I.  (17/15) találataira építő Malé otthonában.

Budai XI. Öregfiúk - Old Flash 62-80
Nyerőnek bizonyult, hogy Bogár B. (27/18), Antal D. (19), Pohánka Gergely (13/3) és Jász L (12/3) vezérletével az Old Flash szünetig 21 pontos előnyt szerzett. Bár a második félidőt Zsurek Lajos (27/12) és Menyhárt M. (23) vezérletével megnyerte a hazai csapat, a biztos vendéggyőzelmet nem tudta kétségessé tenni.

Old Flash - Közgáz 49-56
Bár 6 triplát is beemelt, az egyedül 10 pont fölé Bogár Balázst (23/18) hazai részről nagyon magára hagyták társai a kosárszerzéseben, így a Közgáz egységes csapatjátékkal Pucser M. (12/9), Pető D. (12), Teréki P. és Molnár Péter (11-11), valamint Sziroczák Richárd (10) eredményessége révén győzni tudott.

Kőbánya Oldboys - Saskacsák MF 73-62
Az első két negyedet 1-1, az utolsót 2, ponttal megnyerve, a 3. etapban pedig pontosabban játszva ellenfelénél elsősorban Makay D. (32/6), Orbán Richárd (17/15) és File Lajos (10/6) eredményessége révén a Kőbánya legyőzte a Kelemen B. (11)-Széles I. (10/6)-Tarjáni G. (10) trió vezette Saskacsák csapatát.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!