Budapest A: Az élen "menetelnek" a katonacsapatok

Kezdenek kirajzolódni az erővonalak a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. Nem sokkal a bajnoki rajt után már csak a két katonacsapat, a Honvéd Zrínyi SE A és a Szentendrei KHSE (Kinizsi Honvés Sportegyesület) gárdája veretlen. A Tüker együttese hosszabbításban győzte le a Budafok A csapatát.

Tüker MSC - Honvéd Zrínyi SE A 54-74

A jól kezdő, s nagyrészt T. Canberk (21/3), valamint Molnár T. (15/6) pontjaiban bízó hazaiak szünetig tartották a lépést a katonacsapattal. A vendégek Kincses B. (18), Gál M. (16), Tóth B. (11/3) és Börönte B. (11) jóvoltából szünet után rákényszerítve akaratukat a Tüker együttesére végül 20 ponttal nyertek.

A mérkőzés adatai:

Újpest MT Öregfiúk - Szentendrei KHSE 64-70

Végig kiélezett, szoros összecsapást nyert meg elsősorban Grudl-Turi G. (18/9),  Jakab G. (14) és Víg B. (11/3) vezérletével a szentendrei együttes a Kovács Zs. (18/6), Szondi B. (17) és Lippai G. (15/6) ponterősségében bízó újpesti csapat otthonában.

Piar - Ziccer KS 68-65

Hullámzó, fordulatos összecsapást nyert meg elsősorban a 23-10-re megnyert 3. negyedre, valamint egységes csapatjátékának, azon belül pedig Jeszenkovits Á. (14), Bognár Á. (13), Fentős B. (11), Fazekas M. (10/3) és Van der Meer Á. (10) kosarainak köszönhetően a Piar a szünetben még Bandúr Á. (20), Polgári B. (16/6) és Ghyczy D. (13/9) jóvoltából 6 ponttal vezető Ziccer ellen.

Budafok A - Iparterv 67-62

Fordulatos, végig szoros összecsapást nyert meg jobb hajrájára, valamint nagyrészt Szenteleki L. (18/12) és Tóth L. (17) ponterős játékára alapozva a Budafok A a Juhász B. (19/12)-Szarka I. (14/3)-Szűcs G. (11) trió vezette Iparterv ellen.

Eldorádó - Saskacsák MF 42-52

A 17-8-ra megnyert első negyednek, valamint leginkább Uzseka D. (15) és Turóczi D. (10) kosarainak köszönhetően győzött a Saskacsák együttese annak a gyengén (6/23, 27,27%) büntetőző Eldorádónak az otthonában, amelyből egyedül Bakondi J. (11/3) jutott 10 pont fölé.

Szentendrei KHSE - Vice KSE 61-40

A vendégek - akiktől végül csak Szabó Gy. (11/9) ért el kétszámjegyű pontot az első félidőben még tartották a lépést a szentendrei gárdával, szünet után azonban már egyértelműen a jórészt Grudl-Turi G. (16/6), Laczkó B. (14/12), valamint Horváth G. és Jakab G. (11-11) pontjaiban bízó hazai együttes akarata érvényesült.

Student SE - Újpest MT Öregfiúk 63-68

A 19-11-re megnyert 3. negyednek, valamint nagyrészt Kovács Zs. (20/9), Szondi B. (17) és Lippai G. (16/3) ponterős játékának köszönhetően győztek az újpestiek az elsősorban Vághy B. (18/6), Csomor P. (12/6), dr. Stánicz P. (11) és Fuchs M. (10) kosaraira alapozó Student otthonában.

Honvéd Zrínyi SE A - Malév SC 101-61

Fejes M. (22), Major Á. (21), Koncses B. (15/3), Tóth Be. (14/3) és Maráz Á. (11/3) eredményességére építve fölényesen verte a Zrínyi A az elsősorban  a Tóth B. (18) és Szabó N. (13/3) találataira támaszkodó Malév gárdáját.

Iparterv - Eldorádó 52-54

Hiába került ki Juhász B. (20/12) személyében a mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiaktól, az Iparterv gárdájából más nem jutott 8 pont fölé, így a vendégek elsősorban Gráf M. (14/3) és Bakondi J. (13) pontjaiban bízva megnyerték a hullámzó, fordulatos találkozót, amelyen  részben a valamivel jobb (5/14, 35,7% ill. 9/19, 47.3%) büntetőzés döntött a javukra.

Saskacsák MF - Iparterv 53-26

Minden negyedet megnyerve győzte le jó védekezésének és elsősorban Fenyődi Sz. (10/3), valamint Uzseka D. (9/3) eredményességének köszönhetően a Saskacsák a Iparterv gárdáját. A vendégek legeredményesebb játékosa dr. Kisvárdai G. volt 7 ponttal.

Piar - Honvéd Zrínyi SE A 52-64

A 20-8-ra megnyert első negyedre, valamint nagyrészt Börönte B. (17), Kincses B. (15/3), Tóth B. (13/9) és Maráz Á. (11/3) kosaraira alapozva győzött a Zrínyi A. Hazai részről egyedül Fentős B. (13) jutott 10 pont fölé, Csermák A. és Szodody M. 9-9 ponttal zárta a találkozót.

Ziccer KS - Szentendrei KHSE 57-69

A nyitó és a záró szakaszban egyértelműen jobban, pontosabban játszva diadalmaskodtak Grudl-Turi G. (19/3), Laczkó B. (18/6), Jakab G. (14) és Kovács Á. (10) vezérletével a szentendreiek a Bandúr Á. (20)-Ghyczy D. (11/9)-Polgári B, (10/69-Horváth D. (10) kvartett vezette Ziccer otthonában.

Újpest MT Öregfiúk - Eldorádó 63-48

Egy negyedet leszámítva kézben tartva a játék irányítását győzte le Beszédes F. (19/12), Lippai G. (16), Kovács Zs. (15/9) és Szondi B. (11) eredményességére építve az újpesti gárda az elsősorban Gráf M. (16/6), Rósa L. (13/9) ls Bakondi J. (11/3) pontjaiban bízó Eldorádó csapatát.

Tüker MSC . Budafok A 62-60

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig 14 pontos előnyt szerzett a T. Canberk (11/3), Pucser M. (9/9), Szilágyi Á. (9/3) és Terjéki P. (9) kosaraira alapozó Tüker, ám a  második félidőben a Budafok A Tóth L. (15), Halmos Zs. (13/3) és Szenteleki L. (10/6) jóvoltából nemhogy ledolgozta hátrányát, hanem a végjátékban fordított is, ám a hazaiak hosszabbításra mentették a találkozót. A "túlóra" utolsó percére fordulva 3 ponttal vezetett a vendég együttes, ám végül Szilágyi triplájával, majd duplájával a Tüker a maga javára fordította az összecsapást.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!