Budapest A: nagy hajrákkal hozta meccseit az éllovas Budafok A

Több ízben is "játszott a tűzzel", de nagy hajrákkal hozta meccseit az utóbbi időben a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjának élén álló Budafok A. Mögötte nagy a harc a dobogós helyekért, lendületbe jött a Student, s egy hullámvölgy után a Saskacsák csapata is magára talált - a közelmúltban e két gárda legyőzte a kissé megtorpanó X-Debrecen csapatát.

Szentendrei KHSE . Honvéd Zrínyi SE A 70-73

A két "katonai alakulat" hullámzó, fordulatos összecsapásán a nyitó etap után 6 ponttal még a Gál Márkó (15/9), Maráz Ádám (14), Berberovics Márk (13) és Börönte Bence (10) kosaraira alapozó vendég Zrínyi, a 3. szakaszt követően viszont 8 ponttal már a nagyrészt a Horváth Gergely (24), Laczkó Bálint (14/9) és Grudl-Turi Gábor (10/3) találataira támaszkodó házigazda szentendrei legénység állt jobban. A rendes játékidőben nem is tudtak dűlőre jutni a felek, a hosszabbítást a vendégek bírták jobban, s nagy küzdelemben a szentendreiek fölé kerekedtek.

A mérkőzés adatai:

Újpest MT Öregfiúk - Tüker MSC Közgáz 61-63

Hatalmas hullámzásokkal tarkított, de végül kiélezetté vált összecsapást nyert meg Temiz Canberk (14/3) és Pucser Márton (12/12) vezérletével a Közgáz a nagyrészt a Zsurek Lajos (22/15)-Beszédes György (19/9)-Varga Domonkos (13) trió tagjainak eredményességére építő újpesti együttes otthonában.

Vice KS - Malév SC 68-65

Végig szoros, kiélezett csatát nyert meg elsősorban Szöllős Szabolcs (18/6), Szabó György (16/15), Szabó Mihály (14/6) és Besenczki Benjámin (10/6) jóvoltából a Vice a Kincses Dániel (19/6), valamint Oláh István és Pápai Balázs (16-16) ponterősségében bízó Malév ellen.

Piar - Saskacsák MF 62-68

Ellentétes félidőket hozó találkozón az Oláh Bence (17/9), Uzseka Dániel (13), Ambrus Mátyás (11/6) és Karsai Balázs (11/3) pontjaiban bízó vendégek a félidei 11 pontos előnyükből hatot megőrizve tudtak nyerni a Bognár Áron (20/6), Bódis László (15/6) és Fazekas Mihály (10) vezette Piar otthonában.

Budafok A - Szentendrei KHSE 76-72

A 3. negyed után 6 ponttal még a Grudl-Turi G. (21/9)-Horváth G. (18)-Laczkó B. (12/6) trió vezette vendég szentendrei együttes állt jobban, ám a jórészt Drevenka Dávid (30/30) és Károly Máté (27) ponterősségében bízó Budafok A záró etapot 10 ponttal megnyerve, abban írd és mondd 4 ponton tartva ellenfelét a maga javára fordította a találkozót.

TFSE Senior - X-Debrecen 46-83

Minden negyedet megnyerve aratott Hegedűs Gergő (25/3), Baranyi Kristóf (17/3), Prokaj Bálint (14) és Vámosi Boldizsár (12/3) vezérletével fölényes győzelmet az X-Debrecen, a tartalékos hazai gárda részéről csak a pontok csaknem felét szerző Buda Gergely (22/6) jutott 10 pont fölé.

Student SE - Iparterv 75-41

A páros negyedekben nagy, mondhatni nyomasztó fölényben játszva győzte le leginkább Vághy Balázs és Harangozó Gábor (17/3-17/3), valamint dr. Stánicz Péter kosaraira alapozva a Student az Iparterv gárdáját. A feladathoz, és ellenfeléhez csupán a páratlan negyedekben felnövő vendég együttesből egyedül Boldog Balázs (10) érte el a 10 pontot.

Saskacsák MF - Újpest MT Öregfiúk 66-43

Szünetben 8 ponttal még a Beszédes Gy. (16/9)-Zsurek L. (13/9) kettős vezette, de mindössze 5 játékossal felálló vendég Újpest állt jobban, de a második félidőt sokkal jobban bírva, s szünet után elsősorban Oláh B. (26/6) és Széles István (12) révén már nagy fölényben játszva biztosan győzött a Saskacsák csapata.

Tüker MSC Közgáz - TFSE Senior 79-58

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint Jendrics József (19), Molnár Tamás (11/6), Tabajdi Márton (11/3), továbbá T. Canberk és Molnár Péter (10-10) eredményességének köszönhetően verte biztosan a Közgáz a játékot a szünet után főként Pethő Zoltán (14/6), Végh Norbert (11/9) és Buda G. (11/3) jóvoltából kiegyenlítetté tevő TF-Senior csapatát.

Malév SC - Piar 74-88

A két középső negyedben jobban, pontosabban játszva diadalmaskodott az extra napot kifogó Bognár Á, (38/12), valamint Fentős Bence (19) és Csermák Ambrus (17) ponterős játékával a Piar a Kincses D. - Oláh I. (17/6-17/6)-Tóth Viktor (14/12) trió vezette Malév otthonában.

Iparterv - Szentendrei KHSE 56-60

Ellentétes félidőket hozó találkozón a szünetben még az Iványi Kristóf (19/3), Kovács Ádám (12/3) és Tóth Lóránt (11) kosaraira alapozva 11 ponttal vezetett a hazai együttes. A fordulás jókora fordulatot is hozott a játék képében, a vendégek a megszokott Laczkó B. (16/15),- Horváth G. (16).Grudl-Turi G. (15/6) hármas vezetésével átvették az irányítást, és a végén a maguk javára fordították a találkozót.

TFSE Senior - Vice KS 68-66

Végig kiélezett, szoros összecsapást nyert meg Buda G. (31/6) és Pethő Z. (11/3) vezérletével a TF Senior csapata a Pozsegovics Péter (15/3), Sterbinszky Tamás (14/3), Szőllős Sz. (13/9), valamint Szabó Gy. és Szalai Csaba (12/6-12/6) találataira támaszkodó Vice ellen.

Student SE - X-Debrecen 93-58

Az elvben két dobogóért küzdő csapat rangadójának számító találkozót a szünetig megszerzett 30 pontos előnyének, valamint Vághy B. (28/18), Harangozó G. (22/6) és dr. Stánicz P. (19) ponterős játékának köszönhetően nyerte meg fölényesen a Student a Hegedűs G. (22), Papp Mátyás (16) és Sveda Tamás (13/9) kosaraira alapozó, erősen tartalékos X-Debrecen ellen.

Vice KS Budafok A 60-67

Félidőben 7, a harmadik negyed után pedig 3 ponttal még a Sterbinszky T. (26)-Szöllős Sz. (16/9) kettős vezette hazai gárda állt jobban, ám a záró szakaszban a budafokiak Drevenka D. (19/12), Tari Balázs (19) és Károly M. (17/9) jóvoltából fordítottak és ellenfelük fölé kerekedtek.

Piar - Honvéd Zrínyi SE A 70-60

Mindkét félidőt precízen 5-5 ponttal megnyerve győzte le Fazekas M. (21/6), Bognár Á. (20/3) és Fentős B. (13) vezérletével a Pair a Kirják Gyárfás (15)-Gál M. (14/12)-Berberovics M. (11/3) trió vezette Zrínyi A csapatát.

Tüker MSC Közgáz - Student SE 59-70

A szünetig szerzett 12 pontos vezetésének, valamint Vághy B. (17/3), dr. Kondor Bence (17) és Bognár Kristóf (15) eredményességének köszönhetően győzte le a Student a leginkább T. Canberk (19/6) és Molnár t. (12/3) pontjaiban bízó Közgáz csapatát.

Újpest MT Öregfiúk - Malév SC 70-58

Az első negyedet még Oláh I. (23/15) és Pápai B. (13) vezetésével 15-7-re "elvitte" a Malév, és szünetben is 6 pontos előnye volt. A második félidőben azonban elsősorban Zsurek L. (18/9), Varga Domonkos (18/3) és Beszédes Gy. (15/6) jóvoltából magához ragadta az irányítást az Újpest és jó második félidei játékkal 12 ponttal győzött.

Budafok A - Diósdi Sasok 81-62

A nyitó és a záró szakaszban egyértelműen jobban, pontosabban játszva verte Drevenka D. (23/21), Károly M. (17/3), Zombori Valér (13/9) és Herdinánd Balázs (12/12) kosaraira alapozva összesen 16 triplát szerezve a Budafok A a Szundy Gábor (20/3), Merl Ferenc (15/3) és Tímár Dávid (12) találataira támaszkodó Diósdot.

Iparterv - Vice KS 68-38

Tóth L. (15), Iványi K. (14/3), Schwarcinger Péter (14) és Szentes Kristóf (10/6) jóvoltából az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le biztosan az Iparterv a Vice együttesét. A tartalékos vendégek legeredményesebb játékosának Szabó Gy. (9/3) bizonyult.

TFSE Senior - Saskacsák MF 59-68

A 3. negyed végére 14 pontos előnyt szerzett a Karsai B. (20)-Oláh B. (13)-Széles I. (10/6) trió vezette Saskacsák együttese. A záró etapban ugyan valamit kozmetikázott veresége mértékén a nagyrészt Pethő Z. (19/15) és Buda G. (15/3) kosaraira alapozó TF-Senior, és 10 ponton belülre került, de a vendégek sikerét nem tudta kétségessé tenni.

Student SE - Szentendrei KHSE 84-63

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben 8 ponttal még a Grudl-Turi G. (17/12) és Horváth G. (12) eredményességére építő vendég szentendrei gárda vezetett, ám szünet után Vághy B. (32/15), Harangozó G. (14/6), Bognár K. (11/3) és dr. Kondor Bence (11) vezérletével a Student átvette az irányítást, nagy fölénybe került, s a második félidőben 20 ponton tartva ellenfelét végül 20 pont fölötti különbséggel diadalmaskodott.

X-Debrecen - Tüker MSC Közgáz 82-56

A szünetig megszerzett 28 pontos előnyének, valamint Prokaj B. (19), Papp M. (14), Baranyi K. (11), Sveda T. (10) és Valner Kristóf (9/9) eredményességének köszönhetően verte biztosan az X-Debrecen a Molnár T. (19/9)-Molnár P. (18)-Jendrics J. (14) trió vezette Közgázt.

Honvéd Zrínyi SE A - Újpest MT Öregfiúk  60-55

Ellentétes félidőket hozó találkozón a hazai gárda egyedül 10 pont fölé jutó játékosa, Gál M. (22/6), valamint Börönte B. (9) vezérletével a szünetig szerzett 11 pontos előnyéből ötöt megtartva győzte le a második félidőre főként Beszédes Gy. (16/9), Kapusi László (13/6), Bodnár András (11) és Varga D. (10) révén feljavuló újpesti együttest.

Diósdi Sasok - Iparterv 57-66

Az első negyedet még szinte szárnyalva 17-10-re megnyerte a Szundy G. (17/3), Tímár D. (13/3) és Merl F. (10/3) kosaraira alapozó Sasok csapata, ám a két középső negyedben egyértelműen jobban, pontosabban játszva az Iparterv Szentes K. (22/6) és Tóth L. (11) eredményességére építve a maga javára fordította a találkozót.

Saskacsák MF - X-Debrecen 64-55

A dobogóért küzdő csapatok rangadóján a döntetlenre végződő első félidőt követően a 3. negyed végén 9 ponttal még a Hegedűs G. (15/3), Baranyi K. (12), Sveda T. (10/6) és Papp M. (10) találataira támaszkodó X-Debrecen vezetett. A hazaiak azonban "lehengerlő" 25-7-es 4. negyedüknek, valamint Karsai B. (19), Széles I. (15/9) és Uzseka D. (13) kosarainak köszönhetően végül ellenfelük fölé kerekedtek.