Budapest A-csoport: Öt csapat harcol a három dobogós helyért

Öt együttes ellépett a mezőnytől a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. Az év elején a Kerék csapata két rangadót nyert, a Budafok sem botlott, de a veretlenségét éppen a Kerék ellen elvesztő Honvéd Monsters, a Honvéd Zrínyi SE A, valamint a középmezőnyben tanyázó Malévot nagy nehezen "legyűrő" Újpest is a dobogóra, a bajnoki címre pályázik.

Bp. Honvéd Monsters - Sberbank Rockers Kerék 67-80

Három negyed után 2 ponttal még a Honvéd veretlen, s ezúttal elsősorban Fülöp Botond (29/18), és Erdész Dávid (12) eredményességére építő "szörnyei" vezettek, de a záró etapban egyértelműen a Schéda Martin (33/9) és Dani Lajos (25/21) ponterős játékára alapozó Kerék akarata érvényesült, amely a 4. negyedet 24-9-re nyerve végül a maga javára fordította a rangadót és elvette a Monsters veretlenségét.

Malév SC - Honvéd Zrínyi SE A 58-76

A 14 pontos különbséggel (25-11) megnyert 2. negyednek, továbbá főként Börönte Bence (16), Maráz Ádám (11) és Tóth Bertalan (10) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a Zrínyi A a Kincses Dániel (12/3)-Oláh István-Pápai Balázs (11-11) trió vezette Malév otthonában.

Piar - Budafok A 60-84

Takács Tamás (11/3) vezérletével az első félidőben s Piar még egyenrangú ellenfele volt a vendég gárdának, de szünet után Drevenka Dávid (34/9) és Károly Máté (14) vezérletével nagy fölényben játszva biztosan győzött a Budafok.

Újpest MT Öregfiúk . Malév SC 66-63

Küzdelmes, végig szoros találkozót nyert meg Zsurek Lajos (19/15), Szondi Bence (15), Beszédes György (14/6) és Bodnár Csaba (13/3) találataira támaszkodva az Újpest a Sebestyén Zsolt (12), Oláh Ádám (11/9), Pápai B. (10/3), Bibity Norbert (9/9) és Zalán János (9/3) vezette Malév ellen.

A Budafok A - Bp. Honvéd Monsters találkozót 20-0-s eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Honvéd Zrínyi SE A - Sberbank Rockers Kerék 61-65

A végig kiélezett, szoros, küzdelmes rangadón szünetben 6 ponttal a Schéda M. (32/12), Dani L. (15/3) és Pék Árpád (13/6) pontjaiban bízó Kerék, viszont a 3 negyed után 1 ponttal már a Maráz Á. (19/9)-Börönte B. (14)-Jakubik Dániel (13/9) trió vezette katonacsapat állt jobban. A záró szakasz aztán a vendégeknek sikerült jobban, akik újabb rangadót nyertek.

Saskacsák MF - Malév SC 60-62

Ellentétes félidők mérkőzésén félidőben 9 ponttal a jórészt Sebestyén Zs. (19), Oláh I. (15/12), Bibity N. (14/12) és Pápai B. (9/3) találataira támaszkodó vendégek vezettek. Szünet után Stomfai Gergely (18/6), Széles István (14) és Uzseka Dániel (13) vezérletével a hazaiak átvették az irányítást, szorossá, izgalmassá tették a hajrát, de végül 2 ponttal a vendégek nyertek.

Honvéd Zrínyi SE A - Diósdi Sasok 106-54

A vendégek Merl Ferenc (14/6) és Szundy Gábor (14) vezérletével az első negyedben még egyenrangú ellenfelei voltak a Zrínyi A csapatának, de a folytatásban, s főleg szünet után már nagy fölényben játszottak a hazaiak, akik  Maráz Á. (23/6), Fejes Ábel (18), Jakubik D. (15/9), Gál Márkó (15) és Maráz András (11/3) pontjaira építve simán nyertek.

Diósdi Sasok - Budafok A 76-90

A kosarakban rendkívül gazdag nyitó szakasz 39-20-as megnyerésének, valamint Károly M. (34/3). Drevenka D. (22/9) és Góczán András (14) ponterős játékának köszönhetően győzött a Budafok a Karácsony Zsolt (22/3)-Kovács Gábor (15/3)-Steigerwald Gábor (14)-Tímár Dávid (11/9)-Szundy G. (10) "ötösfögat húzta" Diósd otthonában.

Bp. Honvéd Monsters - Piar 78-48

Minden negyedet megnyerve győzte le Fülöp B. (29/9), Fenyődi Szabolcs (11/9) és Oláh Bence (11/3) vezérletével a Monsters a Piar csapatát, a vendégektől egyedül Bognár Áron (15) jutott 10 pont fölé.