Budapest B: a Színyei zárta az élen az évet

Két együttes, a Színyei KC és a Budai Bikák zárta 1-1 vereséggel a 2023-as évet a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában. Bár a két együttes egymás elleni mérkőzését a Bikák alakulata nyerte, mivel a Színyei egy mérkőzéssel többet játszott, ő vezeti a bajnoki tabellát az év végi szünet alatt.

7+ SC - Hyperteam UC Powear TFT 76-65

Az első negyedet még "elvitte" a Krasznai T. és Domián Zs. (15-15), továbbá Balogh Á. (13/9) és Balogh Cs. (13/3) eredményességér építő vendég Poewar, ám a folytatásban már a hazai gárda akarata érvényesült, amely Nagy P. (33/18), Bársony B. (14), továbbá Herczeg B. és Laposa D. (12-12) vezérletével végül 11 ponttal nyert.

A mérkőzés adatai:

Bravos - BEAC Kobak 68-65

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig Ujvári A. (18/9). Bánsági A. (17/9) és Munteán A. (16/12) ponterős játékával szerzett közel 20 pontos előnyéből végül hármat megtartva győzte le a Hedry Zs. (24/6), Buzás B. (14/3), Németh A. (12/6) és Vereczkey L. (9/9) révén a szünet után alaposan feljavuló BEAC Kobak együttesét.

Budafok B - Budai Mind1 92-62

Minden negyedet megnyerve győzte le nagyrészt Turcsek B. (30/18). Major Á. (21) és Halász L. (16) kosaraira alapozva kerek 30 ponttal a Budafok B a leginkább Kovács A. (19) és Kovács M. (15) találataira támaszkodó Mind1 gárdáját.

Diósdi Sasok KE - Cap City Crew 78-88

A nyitó szakaszt 9 ponttal még a Kovács G. (24/15),-Szundy G. (19/6)-Karácson Zs. (15/6) trió vezette hazaiak nyerték, aki még a 3. negyed után is "mentek" 7-tel. A záró szakaszban aztán lábra  kapott a Cap City, amely Takács G. (42/6), Nagy S. (17/6), Pfneiszli Cs. (13/9) és Takács A. (11) révén a maguk javára fordították a színvonalas, összesen 17 hárompontos kosarat hozó találkozót.

Hobbi SK - 7+SC 51-73

Három negyedet megnyerve, egyet pedig x-re "adva" győzött Nagy P. (31/9), Herczeg B. (18), Bársony B. (10/3) és Kurucz G. (10) vezérletével biztosan a 7+ a Péter M. (19), Nagy A. (12/3) és Baricska D. (10/6) pontjaiban bízó Hobbi otthonában.

Cap City Crew - Hyperteam UC Poewar TFT 73-37

Minden negyedet megnyerve győzte le Ringhi K. (22), Nagy S. (17/3, továbbá Pfneiszli Cs. és Sóstai D. (14/12-14/12) jóvoltából simán a Cap City a tartalékos Powear gárdáját. A vendégek legeredményesebb játékosa Domián Zs. volt 9 ponttal.

BEAC Kobak - TFSE Senior 55-61

A nyitó negyedet 6 ponttal még az elsősorban Hedry Zs. (19/6) és Buzás B. (10) pontjaiban bízó hazaiak nyerték, akik még félidőben is vezettek 4-gyel. Szünet után azonban a vendégek a 19-11-re megnyert 3. negyedre, továbbá nagyrészt Buda G. (23/6), Merl F. (18/9) és Pethő Z. (10/6) kosaraira alapozva a maguk javára fordították a találkozót.

Törekvés SE - Budai Tripladupla 59-50

Küzdelmes mérkőzést nyert meg jobb hajrájára, valamint jórészt Ruboczky Gy. (16/3), László Z. (13) és Zsoldos K. (10) eredményességére építve a Törekvés a szünetben főként Papp Á. és Csordás M. (9/9-9/9), valamint C. Szabó B. (9) révén még 4 ponttal vezető Tripladupla ellen.

Budai Mind1 - Diósdi Sasok KE 66-70

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 7 ponttal még a nagyrészt Bozsó Á. (23/18) és Kovács A. (18) találataira támaszkodó  hazai együttes vezetett, és a záró etrap előtt is volt 6 egységnyi előnye, a záró szakaszban azonban a Szundy G. (27) és Karácson Zs. (21/3) ponterősségében bízó vendégek fordítani tudtak.

7+SC - Diósdi Sasok KE 49-53

A záró etap derekára a hazaiaktól Szundy G. (22) és Karácson Zs. (15/6) vezérletével apránként, fokozatosan ellépve 10 pont előnyt szereztek a diósdiak, akiknél talán ekkor jött ki a két nappal korábbi találkozójuk fáradtsága. A hajrában ugyanis főleg Kurucz G. (17) és Bársony B. (12/3) találataira támaszkodó 7+ egy 8-0-lal izgalmassá tette a meccset, de fordítani nem tudott.

Bravos - Színyei KC 71-74

A fordulatos, színvonalas találkozó nyitó negyede után 4 ponttal még a vendég, a záró etap előtt viszont 8 ponttal már a Vári B. (23/9)-Andó P. (12)-Bánsági A. (11/6)-dr. Lantos B. (10) kvartett vezette hazai gárda állt jobban. A záró szakaszra azonban a vendégek új erőre kaptak és a mezőny messze legeredményesebb játékosa Gorszkij J. (34), valamint Héczei A. (9) vezetésével a maguk javára fordították a találkozót.

Hobbi SK - Törekvés SE 50-45

Bár csupán egyetlen negyedet nyert meg a leginkább Péter M. (18) és Baricska D. (12/3) eredményességére építő, az összecsapást nyeretlenül váró hazai gárda, ám a küzdelmes mérkőzésen a 18-3-mal "behúzott" első negyed elég volt neki, hogy óriási meglepetésre elvegye annak a Törekvésnek a veretlenségét, amelyből ezúttal egyedül Ruboczky Gy. (10/3) ért el kétszámjegyű pontot.

Budai Tripladupla - BEAC Kobak 53-76

Az első 3 negyedben Kiss B. (15/6), Buzás B. (14/3), Vereczkey L. (11/9) és Hedry Zs. (11/3) jóvoltából kézben tartva a játék irányítását győzte le biztosan a Kobak a C. Szabó B. (13/3)-Sipos G. (13) kettős vezette Tripladupla csapatát.

TFSE Senior - Színyei KC 77-94

A két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb, továbbá Gorszkij J. (38/9), Héczei A. (19/9) és Bozsik L. (19/3) ponterős játékának köszönhetően aratott magabiztos győzelmet a Színyei csapata a nagyrészt Buda G. (23), Borda Sz. (13), Merl F. (11/6) és Schulek D. (11/3) pontjaiban bízó TFSE Senior otthonában.

Diósdi Sasok KE - Budai Bikák 54-74

Az "állati" ütközet első 3 negyedében egyértelműen a Forrai M. (17), Parkánszki S. (11/9) és Cséffalvay Zs. (10/6) kosaraira alapozó Bikák akarata érvényesült. A záró szakaszban próbált "szárnyra kapni" a Sasok együttese, de Karácson Zs. (18/6). Szundy G. (11/3), valamint Kovács G. (10/9) révén csak csökkenteni tudták te tetemes hátrányukat.

Budafok B - Bravos 86-70

Minden negyedet megnyerve győzte le Major Á. (20). Halász L. (16). Tucsek B. (16/12) és Sulán P. (11/9) vezérletével a Budafok B a nagyrészt Bánsági A. (25/9) és Andó P. (21/12) ponterősségére alapozó Bravos együttesét.

Budai Bikák - Hyperteam UC Powear TFT 63-43

A szünetig szerzett 20 pontos előnyének, továbbá elsősorban Parkánszki S. (13/9), Bakos T (11) és Szöllősi M. (10/3) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a Budai Bikák csapata az elsősorban Balogh L. (11) és Nagy T. (10/3) pontjaiban bízó Powear együttesét.

Törekvés SE - 7+SC 67-75

Bár szünetben 4 ponttal még a leginkább dr. Zsoldos G. (11) és Chrabák L. (10/6) eredményességére építő hazaiak vezettek, szünet után Nagy P. (26/6) és Kurucz G. (23) ponterős játékával átvette az irányítást és 8 ponttal győzött a 7+ csapata.

Budai Mind1 - Cap City Crew 77-80

A 3. negyed végére 15 pontos előnyre tett szert a Ringhi K. (27)-Takács G. (13/3)-Nagy S. (10/3) trió vezette Cap City. A záró szakaszban Kovács A. (31), Bozsó Á. (13/3) és Gedei T. (12/3) jóvoltából hatalmas hajrába kezdett a hazai együttes, amely 2 pontra megközelítette ellenfelét, de fordítani nem tudott.

Bravos - Diósdi Sasok KE 59-73

A szünetig szerzett 13 pontos vezetésének, valamint Karácson Zs. (31/15), Szundy G, (20/3) és Kurunczi M. (10) kosarainak köszönhetően diadalmaskodott az elsősorban Diósd a Bánsági A. (16/12), Zsótér I. (16) és dr. Lantos B. (11) találataira támaszkodó Bravos otthonában.

Budafok B - TFSE Senior 106-82

A kosarakban gazdag találkozó első negyedét még "elvitte" a Buda G. (22), Pethő Z. (20/9), Merl F. (12/6), Kondor J. (12) és Borda Sz. (10) pontjaiban bízó vendég TF Senior, ám a két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékára, továbbá az extra dobóformát kifogó Turcsek B. (35/33), valamint Hársfalvi P. (21/15). Halász L. (16) és Major Á. (14) eredményességére építve biztosan győzött a Budafok B.

Hobbi SK - Színyei KC 58-84

Minden negyedet megnyerve győzte le Gorszkij J. (40/3), Héczei A. (13/6) és Bozsik L. (11/3) vezérletével simán a Színyei a helyenként egyemberes csapat benyomását keltő Hobbi együttesét, amelyből a pontok több mint felét az egyedüliként kétszámjegyű pontot szerző Baricska D. (31/12) dobta.

Cap City Crew - Budai Bikák 80-109

A kosarakban gazdag találkozó első 3 negyedében meggyőző fölényben játszva verte a Lakos T. (34)-Parkánszki S. (24/6)-Cséffalvay Zs. (11/3) trió vezetésével a Budai Bikák csapata a nagyrészt Takács G. (40/9), Pfneiszli Cs. (13/12) és Ringhi K. (10) pontjaiban bízó Cap City együttesét.

BEAC Kobak - Törekvés SE 72-50

A két középső negyedben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le Kiss B. (28), Vereczkey L. (11/9), Hedry Zs. (10/6) és Valuska L. (10/3) kosaraira alapozva biztosan a Kobak a Törekvés együttesét. A vendégek legeredményesebb játékosa Kecskeméti Z. (9/3) volt.

Budai Tripladupla - Budafok B 63-44

A szünetig szerzett 16 pontos előnyének, továbbá Csordás M. (17/15), C. Szabó B. (12) és Sipos G. (10) eredményességének köszönhetően győzte le a Tripladupla a leginkább Turcsek B. (11/9) és Gecse Z. (11) találataira támaszkodó Budafok B gárdáját.

TFSE Senior - Diósdi Sasok KE 62-68

Csupán egyetlen negyedet nyert meg Kovács G. (16/12), Szundy G. (16/3), Karácson Zs. (16) és Talabos G. (15/9) vezérletével a Diósd, de két döntetlen negyed mellett a 19-12-vel "behúzott" 3. etap elég volt neki a Merl F- (14/6)-Faragó T. (13/3)-Buda G. (13) trió vezette TF Senior otthonában.

7+SC - Budai Mind1 58-47

A nyitó etapot 3 ponttal megnyerő, elsősorban Kovács A. (13) és Deák Á. (12)  pontjaiban bízó Mind1, amely a 3. szakasz után is csupán egyetlen pont hátrányban volt, de a küzdelmes mérkőzés végjátéka egy 8-0-s roham formájában az elsősorban Nagy P. (17/6), Kurucz G. (12) és Herczeg B. (11) kosaraira alapozó 7+ együtteséé volt.

Színyei KC - Törekvés SE 60-46

A hazaiak Gorszkij J. (34/3) és Jantner L. (10/3) vezérletével fektették két vállra a Törekvés gárdáját. A vendégektől egyedül Bozsik K. (13) jutott 10 pont fölé.

Hyperteam UPC Powear TFT - Bravos 72-65

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá Bohár D. (20), Domián Zs. (14) és Balogh Á. (10/6) kosarainak köszönhetően győzte le a Powear az Andó P. (19/6)-dr. Lantos B. (16)-Zsótér I. (10) trió vezette Bravos gárdáját.

BEAC Kobak - 7+SC 70-62

Az első 3 negyedben Valuska L. (16), Vereczkey L. (15/15) és Kiss B. (15) jóvoltából kézben tartva a játék irányítását győzte le a Kobak a nagyrészt Nagy P. (27/12), Kurucz G. (16) és Laposa D. (11) pontjaiban bízó 7+ együttesét.

Budai Tripladupla - Diósdi Sasok KE 56-59

Ahogy előző sikere alkalmával, ezúttal is egyetlen negyedet nyert meg az ezúttal Karácson Zs. (18/3). Szundy G. (17) és Kovács G. (10/6) eredményességére építő Diósd, amelynek a küzdelmes mérkőzésen a 19-7-tel "behúzott" 3. etap bizonyult elegendőnek a sikerhez, talán azért, mert hazai részről egyedül Németh D. (17/6)  jutott 10 pont fölé.

Törekvés SE - Cap City Crew 72-52

A páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá leginkább Zsoldos K. (15), Benkő A. (14), dr. Horváth Á. (11/9), Bozsik K. (11) és Chrabák L. (10) kosarainak köszönhetően verte simán, 20 ponttal a Törekvés a  tartalékosan elsősorban Pfneiszli Cs. (17/9) és Morvai M. (10) találataira támaszkodó Cap City csapatát.

Budai Mind1 - Hobbi SK 58-61

A nyitó etapot 10 ponttal  még a Gedei T. (13/6)-Simon P. (13/3)-Kovács M.  (13)-Deák A. (12/12) kvartett vezette hazai gárda nyerte, de már szünet előtt fordított az nagyrészt Baricska D. (29/3) és Csáky D. (11/9) pontjaiban bízó Hobbi, amely a végig szoros második félidőben egy a hajrában bemutatott 6-0-s rohammal meg is nyerte a találkozót.

TFSE Senior - Hyperteam UC Poewar TFT67-74

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében még 13, de a 3. negyede után is 9 ponttal még a leginkább Buda G. (13), Sótonyi P. (11) és Schulek D. (10) eredményességére építő vendéglátó vezetett, de a záró szakaszt Krasznai T. (32/9), Bohár D. (20) és Balogh Á. (11/3) vezérletével 23-7-re nyerve fordított a Powear. A vendégek sikerében döntő szerep volt a Powear sokkal jobb (13/30, 43,33% ill. 28/36, 77,77%) büntetőzésének.

Bravos - Cap City Crew 59-103

A szünetig szerzett csaknem 50 (!) pontos előnyének,no meg egységes csapatjátékának, azon belül pedig leginkább Takács G. (23/3), Pfneiszli Cs. (19/15), Ringhi K. (14), Nagy S. (12) és Takács A. (11) kosarainak köszönhetően nyerte fölényesen az idei utolsó mérkőzést a Cap City a szünet után elsősorban Munteán A. (18),  Katona J. (12/3) és dr. Lantos B(12) jóvoltából már egyenrangú ellenfélnek bizonyuló Bravos otthonában.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!