Budapest B: Diósd-diadal dupla hosszabbításban

Az utóbbi hetekben szinte "futószalagon" szállították a hosszabbításos mérkőzéseket a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság B-csoportjának csapatai. A "túlórás" találkozók közül is kiemelkedett a Színyei - Diósd összecsapás, amely kétszeri hosszabbítás után dőlt el a mindössze 5 játékossal felálló vendég együttes javára.

Diósdi Sasok KE - Hobbi SK 54-73

A 15-3-ra megnyert első negyedre, valamint nagyrészt Kalapári P. (18), Ondima K. (14/3), Nagy A. (12/6) és Kutasi NB. (10/6) kosaraira alapozva győzött biztosan a Hobbi a főleg Szundy G. (18/3) és Kovács G. (13/9) pontjaiban bízó Diósd otthonában.

A mérkőzés adatai:

7+SC Powear TFT 60-48

A két középső negyedben mutatott jobb, pontosabb, valamint Nagy P. (21/9) és T. Emdadi (18) ponterős játékának köszönhetően győzte le a 7+a Powear együttesét. A vendégektől egyedül Balogh L. (11) jutott 10 pont fölé.

Álló Farkasok - Darazsak Oldboys B 79-76

Az ellentétes félidőket hozó, színvonalas, izgalmas találkozón szünetben 11 ponttal még az Aranyi J. (20/6), Aranyi B. (17) és Czermann T. (15/3) ponterős játékában bízó vendég együttes állt jobban. A kiegyenlített játékot hozó 3. etap után 9 pont megmaradt a Darazsak csapatának előnyéből, de a záró etap első felét 12-3-ra nyerve ledolgozta hátrányát a Müller I. (24/6)-Cseresznyés O. (20/12)-Hadnagy A. (10) trió vezette hazai együttes. A 37. percben mindkét gárda "hetvenkedett" 7070-es állásnál,a végjáték pedig a vendéglátóknak sikerült jobban, így megnyerték ezt a fordulatos, izgalmas összecsapást.

Bravos - Cap City Crew 63.-59

A nyitó negyedet még "elvitte" 6 ponttal a nagyrészt Takács G. (22/6) és Nagy S. (13/9) találataira támaszkodó vendég Cap City, ám a második etaptól előbb az irányítást, majd a 3. negyed végére Filotás G. (22), Munteán A. (17/3) és Zsótér I. (11) vezérletével a vezetést is átvette a Bravos és végül 4 ponttal megnyerte a küzdelmes összecsapást.

Budafok B - Budai Mind1 76-78

Az első 3 negyedben egységes csapatjátékra, azon belül pedig leginkább dr. Dietrich Á. (17/3), Halász L. (14), Sulán P. (12/12(, Gulyás L. (12/3) és Gecse Z. (11/3) kosaraira alapozva kézben tartotta a játék irányítást a hazai gárda, de a vendégeknek sem volt mind1, hiszen tapadtak a budafoki legénységre, bár a 4. negyed vége előtt 7 pont volt a hazai előny. A 4. negyedben rendkívül hatékonyan és eredményesen játszó vendégek Kovács A. (17/3), Deák A. (16/12), Dira F. (13/9) és Német T. (10) vezérletével nemcsak ledolgozták hátrányukat, hanem a hajrában át is vették a vezetést, de a szinte végig vezető hazaiak egy triplával hosszabbításra mentették a találkozót. A ráadás első 3 percét 9-4-re nyerték a vendégek, s bár a hazai gárda mindent megpróbált, végül a Budai Mind1 örülhetett a győzelemnek.

Színyei KC - Diósdi Sasok KE 89-91

A látványos játékot, sok kosarat és két ellentétes félidőt hozó összecsapás szünetében 11 ponttal vezetett a Karácson Zs. (41/3), Kovács G. (25/9) és Szundy G. (15) ponterősségében bízó vendég Diósd. A második félidő egyértelműen a hazai gárdáé volt, amely a Héczei A. (28/12)-Bozsik L. (27/3)-Jantner L. (12/6) trió vezetésével ledolgozta hátrányát, s lélektani előnyét kihasználva 8-0-lal kezdte a hosszabbítást. A mindössze 5 játékossal felálló Diósd azonban nem tört meg, egy 8-0-lal felelve újabb hosszabbítása mentette a partit. Ebben a vendégeknél volt a lélektani előny, s ennek megfelelően 6-2-vel kezdve a második ráadást, meg is ugrottak. A második hosszabbítás hajrája nagy büntetőpárbajba torkollott, 1 pontra még feljöttek a hazaiak, mondhatni levegőben lógott a 3. hosszabbítás, de még jött 1 jó büntető diósdi részről, s így a vendégek örülhettek a szinte éjszakába nyúló összecsapás végén.

Budai Bikák - BEAC Kobak 67-64

A "változatosság kedvéért" ez az összecsapás is hosszabbítás - igaz "csak" egyszeri - után dőlt el. A hullámzó fordulatos találkozón a két középső negyedben Lakos T. (13), Kovács B. és dr. Karkosák B. (11-11), Bárány Cs. (10/3), valamint Szilléry J. (10) jóvoltából a nyitó etap után még 5 pontos hátrányban lévő hazai gárda dominált. Az első és a negyedik negyedben azonban a főleg Hedry Zs. (23/6), Vereczkey L. (12/6) és Buzás B. (10) találataira támaszkodó BEAC Kobak akarata érvényesült, bár a 4. negyed elején egy 7-0-lal 13 ponttal elléptek a hazaiak, egy huszáros, 15-2-es hajrával hosszabbításra mentette a találkozót. A rendes játékidőben mindkét gárda "csillagos ötösre" teljesített, hiszen 55-55-ről kezdődhetett a "túlóra". Hiába volt lélektani előnyben, a nagy hátrány ledolgozása feltehetően igen sokat kivett a vendégekből. A Budai Bikák csapata 7-2-cvel kezdve a hosszabbítást megugrott, s bár 1 pontra még visszajött a Kobak, fordítani már nem volt ereje.

BEAC Und Einz - Honvéd Zrínyi SE B 89-54

Minden negyedet megnyerve aratott Péter Zs. (26, Pék Á. (19/6), Jani Z. (13) és Ólmosi Z. (12) vezérletével fölényes győzelmet a BUE a Zsengellér V. (17/3) és Gálbory B. (15/6) ponterősségében bízó Zrínyi B ellen.

Az Optofit VKB Vác - Szentendrei KHSE U20 mérkőzés végeredményét 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Törekvés SE - Eldorádó KE 29-71

Végig nagy fölényben játszva aratott jórészt Szabó P. (13/9), Rósa L. (13), Bakondi J. (11), Berzy L. (10) és Tóth P. (9/9) eredményességére építve az Eldorádó, hazai részről egyedül Ruboczky Gy. (10/3) érte el a 10 pontot.

Powear TFT - TFSE Senior 85-66

A páratlan negyedekben nyújtott remek támadójátékának - e két szakaszban összesen 54 pontot szerzett - no meg nagyrészt a remek dobóformát kifogó Krasznai T. (36/18), valamint Saáry Cs. (16/3) és Nagy T. (13) eredményességének köszönhetően verte biztosan a Powear a Pethő T. (14/6), Vízvári K. (14). Merl F. (12/6) és Kondor J. (10) pontjaiban bízó TF senior gárdáját.

Darazsak Old Boys B - Szentendrei KHSE U20 112-67

Az extra dobóformát "elkapó" Aranyi J. (37/21), továbbá Aranyi B. (20), Sulák P. (17/3), Somogyvári Á. (16/9) és Czermann T. (10) vezérletével simán nyerte a "generációk csatáját a Darazsak Old Boys B a Pirint G. (19/9)-A. Glavaski (16)-Okrutay G. (13/3) trió vezette szentendrei fiatalok ellen.

Parthus SE - Kisbojtár 76-65

Az első negyed 4-4 es végeredménye arra utal: nehezen melegedtek játékba a csapatok. A második etaptól aztán elsősorban Landauer G. (26/12), A. Labeckij (26/9) és Takács D. (10) jóvoltából, ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le a Parthus a leginkább Lelkes Sz. (24), dr. Kamondi Sz. (12/6), Nagy B. (10/6) és Dapev B. (10/3) találataira támaszkodó Kisbojtár csapatát.

Treff 07 SE - Optofit VKB Vác 60-56

Újabb hosszabbításos találkozó, amelynek rendes játékideje amellett, hogy végig szoros, mégis fordulatos játékot hozott. A nyitó etap után 3 ponttal még a Horváth N. (19/3), Isépy B- (14) és Horváth Á. (11) kosaraira alapozó hazai gárda állt jobban, a 4. negyed előtt viszont ugyanennyivel már a Szabó A. (21) és Kiss I. (19) ponterősségében bízó váciak jártak előrébb. Ezt az előnyüket a váciak a záró etap közepére 8 pontosra növelték, ám a Treff fiataljai előbb egy 8-0-lal hosszabbításra mentették a találkozót, majd azzal a lendülettel a ráadást 6-1-gyel kezdve megnyerték a meccset.

Színyei KC - Budafok B 82-60

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, valamint a csapatból egyedüliként 10 pont fölé jutó, s messze a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Gorszkij J. (35/6) ponterős játékára építve győzte le magabiztosan a Színyei a nagyrészt Halász L. (18), Gulyás L. (15/6) és Sulán P. (13/9) kosaraira alapozó Budafok B csapatát.

Budai Bikák - Eldorádó KE 49-75

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva verte Szabó P. (19/15), Tóth P. (14/6), és Papp A. (12/9) vezérletével biztosan az Eldorádó a főleg Mérész R. (11/9) és Lakos T. (10) találataira támaszkodó Budai Bikák együttesét.

Bravos - 7+SC 77-73

Izgalmas, fordulatos mérkőzést nyert meg jobb hajrájának, valamint Munteán A. (26/12), Filotás G. (21/6) és Vári B. (15/3) ponterős játékának köszönhetően a Bravos a Nagy P. (28/9)-T. Emdadi (16)-Chesters A. (10/3)-Laposa D. (10) kvartett vezette 7+ ellen.

Eötvös Halak - BEAC Und Einz 62-66

A 24-9-re megnyert 3. negyedre, valamint Péter Zs. (19), Pék Á. (13/3) és Jani Z. (10) kosaraira alapozva tudott nyerni a BUE csapata az elsősorban Fövényi Zs. (23/9), Zoboki Á.. (14/6) és Budai M. (12/6) pontjaiban bízó Eötvös Halak otthonában.

Treff 07 SE - Álló Farkasok 53-49

Küzdelmes mérkőzésen győzte le Karsai Cs. (22/6), Sipos G. (12) és Matika P. (10/6) vezérletével a Treff a Györe A. (15/3), Harsányi G. (11) és Vlajk Á. (10) eredményességére építő Álló Farkasok együttesét.

Hobbi SK - Cap City Crew

A két középső negyedben mutatott egyértelműen jobb, pontosabb játékával, valamint főként Horváth J. (17/3), Pfneiszli Cs. (13/9) és Nagy S. (10) kosaraival tudott nyerni a Cap City a Balogh P. (12/6)-Takács G. (12) kettős vezette Hobbi otthonában.

E5vös NGRK - Diósdi Sasok 79-50

A páratlan negyedekben játszva verte Iklódi Zs. (27/3), Kerényi D. (18), Budai M. (11/9) és Kégl M. (11) eredményességére építve biztosan az E5vös a Diósdot. A vendégektől csak Karácson Zs. (12/6) és Kovács G. (10/6) ért el kétszámjegyű pontot.

TFSE Senior - BEAC Kobak 68-63

A végig szoros, kiélezett találkozó szünetében 2 ponttal még a Hedry Zs. (16/12), Buzás B. (16) és Vereczkey L. (14/12) ponterős játékára alapozó vendég BEAC Kobak állt jobban, de térfélcsere után a Buda G. (28/12)-Merl F. (12/6)-Schulek D. (11) trió vezette TF Senior a maga javára tudta fordítani az összecsapást.

Regi Waldorf U23 - Monor SE 36-77

Minden negyedet megnyerve aratott egységes csapatjátékra azon belül pedig jórészt Püspök B. (15/6), Lendér A. (14/6), Horváth V. (13/9), Viktor H. (11/3) és Viktor M. (10) találataira támaszkodva fölényes győzelmet a Monor, hazai részről egyedül Vámosi L. (12/6) jutott 10 pont fölé.

Budai Tripaldupla - Törekvés SE 65-52

Félidőben 2 ponttal még dr. Zsoldos G. (17) és Ruboczky Gy. (12/3) vezérletével a vendég Törekvés állt jobban, de térfélcsere után elsősorban Csaba M. (14/12), Papp Á. (12/9), Csordás M. (11/9) és Zalai G. (11) jóvoltából fölénybe került, és végül 13 ponttal győzött a hazai gárda.

Budai Mind1 - Powear TFT 92-74

Kosarakban gazdag találkozón a Mind1 a szünetig szerzett 24 pontos előnyének, valamint Gedei T. (24/6), Kovács A. (19), Kovács M. (14), Juhász I. (12/6) és Deák A. (11/9) eredményes játékának köszönhetően győzte le biztosan a szünet után elsősorban Krasznai T. (25/6), Saáry Cs. (14/6), Reizer F. (11/3) és Nagy T. (11) jóvoltából magára találó, Powear gárdáját.

Honvéd Zrínyi SE B - Eötvös Halak 54-59

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a vendég gárda, de az első negyedben a Fövényi Zs. (16/9)-Gyimesi R. (15/9)-Budai M. (12/12) trió vezetésével vett 20-7-es repülőrajt elég volt a győzelemhez a hátrányát ugyan Lancos G. (12), Kovács Á. és Molnár D. (11/3-11/3) révén folyamatosan csökkentő, ám azt végül ledolgozni nem tudó Zrínyi B otthonában.