Budapest B: menetelnek az éllovasok

Nem botlott a három élcsapat, a Darazsak Old Boys, a Malév és az Iparterv a Cziffa Mihály Budapest-bajnokság férfi B csoportjában.

Nem botlott a három élcsapat, a Darazsak Old Boys, a Malév és az Iparterv a Cziffa Mihály Budapest-bajnokság férfi B csoportjában. Az Ipartervnek egy ízben 42 pont is elég volt a győzelemhez, a Darazsak Old Boys pedig volt, hogy 11 pontot szerzett egy mérkőzésen

A Sárosi Miklós (15/3)-Novák Tamás (13)- Malkowski Áron (12/6)-Kutas Bálint (10) kvartett vezérletével a Budai Vasököl már az első félidőben eldöntve a mérkőzést magabiztos, 81-54-es győzelmet aratott a kosárszerzésben eléggé magára hagyott Pethő Zoltán (19/15) vezette TFSE Öregfiúk együttese ellen.
A teljes dobólista itt érhető el!

A 19-9-re megnyert első negyed, továbbá Latóczki Gábor (16/6) és Hegedűs Dániel (13/3) eredményessége révén a Törekvés izgalmas végjátékban 57-56-ra győzött a Gál Márkó (23/6) és Janositz Ervin (9) vezette, a hajrában átmenetileg fordító Honvéd Zrínyi SE A csapatának otthonában.

A 20-9-re megnyert első negyednek, valamint elsősorban Bánhegyi András (16/6), Szakonyi Gábor (14/12), Horányi Tamás (12) és Szazsovszky Gábor (11) eredményességének köszönhetően a Színyei KC 61-50-re legyőzte a Gulyás Dávid (18/15)-Simon Péter (12) duó vezette Albatrosz gárdáját.

Ellentétes félidők küzdelmes összecsapásán az Iparterv Benedek Szabolcs, Juhász Bence és Piltmann Ákos (8-8) vezérletével a szünetbeli 8 pontos hátrányából fordítva 42-36-re verte a Szöllős Szabolcs (14) és Szobi Marcell (12/3) vezette VICE KSE együttesét.

A 23-15-re megnyert első negyedre, valamint elsősorban Hedry Zsolt (25/3) és Szöllősi Mátyás (9) eredményességére építve a BEAC-Kobak 63-57-re verte a pontszerzésben eléggé magára maradó Van der Meer Ágoston (22) vezette Piarista DSE csapatát-

Kosarakban aránylag gazdag összecsapáson a vendéglátó Darazsak Old Boys Makay Dániel (36/9) és File Lajos (26) ponterős játékára alapozva 87-75-re verte a Gulyás D. (18/15)-Oláh Dávid (16)-Kása Dániel (15/3) trió vezette Albatrosz csapatát.

Az Oláh István (20/9)-Sebestyén Zsolt (19)-Viczián István (15/6)-Kincses Dániel (11/3) kvartett vezérletével minden negyedet megnyerve a Malév simán, 84-57-re győzött a Kondor József (12), Pethő Z. (11/9) és Rónai András (10) vezette TFSE Öregfiúk otthonában.

Végig nagy fölényben játszva File L. (21/3), Eneko Bereciartua (19/9), Sulák Péter (12/12), Kecskés István (12/6) és Makay D. (12/3) eredményes játéka révén a Darazsak Old Boys közel 50 pontos, 111-62-es verést mért a Schulek Csaba (16), Pethő Z. (12/6) és Kondor J. (10) vezette TFSE Öregfiúk csapatára.

Hullámzó, fordulatos találkozón a jobban hajrázó Albatrosz Simon P. (14/3), Holtai András (11/9) és Kiss Sándor (11) vezérletével 71-61-re nyert a Herczeg Barnabás (26)-Bársony Balázs (14)-Laposa Dávid (11) trió vezette 7+SC otthonában.

Ellentétes félidők mérkőzésén a Hedry Zs. (13)-Valuska László (11/3)-Szöllősi M. (10) trió vezette BEAC Kobak 4 pontot megőrizve félidei 11 egységnyi előnyéből 57-53-ra legyőzte a Hadházi Balázs (28/3) és Tarnai Csaba (12/3) eredményes játékára építő Ultimate Warriors csapatát.

Szünet után nagy fölényben játszva Sebestyén Zs. (27), Oláh I. és Pápai Balázs (10/6-10/6), valamint Viczián I. (10) vezérletével a Malév simán, 75-47-re verte a Szaszovszky G. (18)-Jantner László (10/3) kettős vezette Színyei KC csapatát.

Ellentétes félidők mérkőzésén elsősorban Gál Martin (21/3), valamint Börönte Bence és Janositz E. (10-10) eredményessége révén a szünetben 10 ponttal vezető Honvéd Zrínyi SE A 68-63-ra győzött a Fentős Bence (14)-Bódis László (13/3) kettős vezette Piarista DSE otthonában.

Az első negyedet meg megnyerte a Latóczki G. (12)-Beliczay Zsolt (11/9)-Hegedűs D. (10) trió vezette vendéglátó Törekvés, ám a folytatásban elsősorban Tarnai Cs. (26/9), Hadházi B. (16) és Lengyel Dávid (12) révén átvette az irányítást az Ultimate Warriors együttese, amely végül simán, 69-47-re győzött.

Az első félidőben még Bánhegyi A. (33/15), Jantner L. (14) és Horányi Tamás (11) vezérletével a vendéglátó Színyei KC még partiban volt a Makay D. (33/3)-File L. (26/9)-Bárdos Artúr (10) trió vezette Darazsak Old Boys csapatával, ám szünet után egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, akik végül 89-74-re nyerték meg a színvonalas találkozót.

Küzdelmes mérkőzésen a két középső negyedben dominálva az Ultimate Warriors Tarnai Cs. (16/6) és Hadházi B. (14) vezérletével 52-40-re legyőzte a Piarista DSE csapatát, amelyből egyedül Bódis L. (13/9) jutott 10 pontig.

Három negyedet megnyerve, egyet pedig döntetlenre adva a BEAC Kobak Valuska L. és Szöllősi M. (12-12), valamint Medgyesi Péter (11) és Herdy Zs. (10/3) vezérletével biztosan, 77-50-re verte a Sárosi M. (13)-Fodor Máté (1066) kettős vezette Budai Vasököl együttesét.

Félidőben még 2 ponttal Kása D. (16/3) és Simon P. (9/6) vezérletével a vendéglátó Albatrosz csapata állt jobban, de szünet után egyértelműen a Sebestyén Zs. (27)-Bibity Norbert (20/12)-Oláh I. (10/3) trió vezette Malév akarata érvényesült, amely végül 70-56-ra győzött.