Budapest B: Rangadót nyert a Budai Tripaldupla

A Budai Vasököl gárdája maradt egyedül veretlen a tavalyi év végére a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában. Az "év végi hajrában" a Budai Tripladupla rangadót nyert a Ziccer ellen, megfosztva azt makulátlan mérlegétől" azaz veretlenségétől.

Budai Vasököl - Cap City Crew 73-56

A 20-7-re megnyert 2. negyedre, valamint jórészt Sárosi Miklós (17/6), Nagy Attila (14/6), Schwarczinger Csaba (11/3) és Kovács Péter (11) kosaraira alapozva győzte le a Budai Vasököl a Takács Attila (13/3), valamint Molnár Róbert és Nagy Sándor (12/6-12/6) pontjaiban bízó Cap City együttesét.

A mérkőzés adatai:

Eldorádó KE - BEAC Kobak 51-57

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében még 12 ponttal az elsősorban Szabó Péter (19/6) és Rósa László (10/3) eredményességére építő hazai együttes vezetett, de a szünet után magára találó Kobak Hedry Zsolt (22) és Buzás Bálint (19/3) ponterős játékával fordítani tudott.

Budafok B - Budai Bikák 48-81

A páros negyedekben nagy fölényben játszva győzött Bárány Csaba (19/3), dr. Karkosák Balázs (14), Kovács Balázs (12/6) és Forrai Miklós (11) vezérletével simán a Budai Bikák csapata a Halász László (14)-Szabó John JR (13) kettős vezette Budafok B otthonában.

Eldorádó KE - Budai Bikák 36-46

A 19-3-ra megnyert 2. negyednek, továbbá leginkább dr. Karkosák B. (14), valamint Forrai M. és Kovács B. (8-8) kosarainak köszönhetően nyerte meg a küzdelmes találkozót a Budai Bikák, az Eldorádó csapatából csak Szabó P. (13/3) jutott 6 pont fölé.

Gödi SE - Budai Vasököl 41-74

A nyitó és a záró 10 percben nagy fölényben játszva aratott magabiztos győzelmet a Schwarczinger Cs. (18/3), Nagy A. (13/9) és Kovács P. (12) eredményességére építő Budai Vasököl a nagyrészt Nyíri Dániel (18) és Horváth Csongor (12/3) találataira támaszkodó gödöllői gárda otthonában.

Budai Tripladupla-Ziccer KS 68-55

A 22-10-re megnyert első negyedre és Csordás Marcell (16/12), továbbá Halász Péter, Mayer Márk és Németh Dániel (12-12) eredményességére építve nyerte meg a rangadót a Tripladupla a nagyrészt Bandúr Ádám (20/6), Pintér Zalán (14) és Horváth Dávid (12) találataira támaszkodó, ám veretlenségét ezzel elveszítő Ziccer ellen.

Cap City Crew - 7+SC 44-47

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett találkozón hiába adta Nagy S. (22/12) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a hazai gárda, rajta kívül más nem jutott 10 pont fölé a vendéglátóktól, így Nagy Péter (18/6), Laposa Dávid (14) és Herczeg Barnabás (10) kosaraira alapozva szünet után valamivel pontosabban játszó 7+ csapatáé lett a győzelem.

Albatrosz - Eldorádó KE 57-65

A két középső etapban nyújtott jobb, pontosabb, valamint Rósa L. (18/12), Bogár B. (11/9), Szabó P. (11/3) és Tóth Péter (9/3) eredményes játéka révén győzött az Eldorádó a Kiss Sándor (19/9)-Simon Péter (19)-Bak Tamás (12/6) trió vezette Albatrosz otthonában.