Budapest B: Simán nyerte a csúcsrangadót a Budai Vasököl

Nagy lépést tett a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjának megnyerése felé a veretlen éllovas Budai Vasököl együttese, amely simán 21 ponttal győzött legnagyobb riválisa, első számú üldözője, a Ziccer otthonában. Érdekesség, hogy az Albatrosz együttese két hosszabbításos mérkőzést is játszott, az egyiket 7 ponttal megnyerte, a másikat ugyanennyivel elveszítette.

Budai Tripladupla - Törekvés SE 72-36

A nyitó, de különösen a záró szakaszban nagy, sőt nyomasztó fölényben játszva verte Mayer Márk (14), Papp Áron (12/12) és Halász Péter (12) vezérletével magabiztosan a Tripladupla a Törekvés csapatát. A vendégektől egyedül Zsoldos Károly (10) érte el a 10 pontot.

A mérkőzés adatai:

Budai Vasököl - Budafok B 60-49

A 24-6-ra megnyert első negyednek, valamint elsősorban Sárosi Miklós (22) és Szujó Balázs (10) kosarainak köszönhetően győzték le a "vasöklűek" a Budafok B együttesét. A vendégektől egyedül Gulyás Levente (16/6) jutott 10 pont fölé.

Budai Bikák - Eldorádó KE 50-42

A 18-9-re megnyert első negyedre, valamint Lakos Tamás (15), Bárány Csaba (12/9) és Kovács Balázs (10/6) eredményességére építve győzte le a BudaI Bikák együttese a Szabó Péter (10/6), Rósa László (10/3) és Bogár Balázs (9/9) találataira támaszkodó Eldorádó együttesét.

7+ SC - Albatrosz 62-69

A végig kiélezett, szoros találkozón a rendes játékidőben nem született döntés. A hosszabbítást aztán a csapatként "több lábon álló", Bak Tamás (15/9), Simon Péter (13), Kása Dániel (11/6), Orbán Viktor (11) és Kiss Sándor (10) kosaraira alapozó Albatrosz szinte "szárnyalva" múlta fölül a mindössze 5 játékossal felálló, s a Nagy Péter (26/6)-Laposa Dávid (19)-Herczeg Barnabás (13) trió vezette 7+ együttesét.

Budai Tripladupla - Cap City Crew 71-77

Az első negyed után 11 ponttal vezetett a Papp Á. (24/24), Halász P. (11) és Mayer Márk (10) pontjaiban bízó Tripladupla. A szünetben azonban 5 ponttal már a Zsigmond András (19/6), Nagy Sándor (17/3), Pfneiszli Csongor (15/15) és Takács Attila (11/3) eredményességére építő Cap City állt jobban, amely a kiegyenlített játékot hozó második félidőben meglepetésre megnyerte ezt a látványos, összesen - "testvéries" 11-11-es elosztásban - 22 hárompontos kosarat hozó találkozót.

Budai Vasököl - BEAC Kobak 73-51

A nyitó és a záró szakaszt 6-6, a két középső etapot pedig 5-5 ponttal nyerve győzte le Nagy Attila (18/6), Pintér Csaba (15/3), Nagy Olivér (11/3) és Sárosi M. (11) vezérletével magabiztosan a Budai Vasököl a BEAC Kobak együttesét. A vendégektől egyedül Hedry Zsolt (15/6) jutott 10 pont fölé.

Budafok B - 7+SC 72-60

Az első negyedet még 9 ponttal a Nagy P. (29/6) és Herczeg B. (18) kosaraira alapozó, ám ezúttal is csak 5 játékossal felálló 7+ együttese nyerte, ám a folytatásban elsősorban Sulán Péter (21/9) és Halász László (12) jóvoltából átvette a játék irányítását, majd a 3. negyedben a vezetést is a Budafok B, amely jobban bírva a 4. negyedet végül 12 ponttal győzött.

Ziccer KS - Gödi SE 84-38

Minden negyedet megnyerve győzte le Bandúr Ádám (25), Pintér Zalán (15), valamint Bakk Richárd és Megyesi Marcell (10-10) kosaraira alapozva fölényesen a Budai Bikák együttese az eléggé egyemberes csapat benyomását keltő, a pontok több mint a felét Párniczky Péter (22) vezette gödi gárdát.

Cap City Crew - Budai Bikák 48-66

Szünetben 3 ponttal még a Tóth Bence (15/9) és Zsigmond A. (10/3) kosaraira alapozó hazai együttes állt jobban, de a 21-4-re megnyert 3. negyednek, valamint főként Bárány Cs. (19/9) és Lakos T. (14) ponterősségének köszönhetően a Bikák csapata fordított és végül közel 20 ponttal győzött.

Albatrosz - Budai Tripladupla 55-75

Az első negyed után még a Simon P. (27/3)-Kiss S. (13/3) kettős vezette hazai csapatnak volt 4 pontos előnye, ám a folytatásban Zalai Gergely (17/3), Mayer M. (16/6), Papp Á. (11/9), Jasper Gábor (11/3) és Csaba Máté (10) vezérletével a Tripladupla átvette a játék irányítását és végül magabiztos, 20 pontos győzelmet aratott.

BEAC Kobak - Törekvés SE 56-48

A küzdelmes találkozó szünetében 4 ponttal még az a Törekvés vezetett, amelyből végül egyedül dr. Zsoldos Géza (19) jutott 10 pont fölé. Szünet után azonban az akkor már  pontosabban játszó Kobak Buzás Bálint (17/3),Valuska László (14/6) és Hedry Zs. (13/3) kosaraira alapozva fordított.

Eldorádó KE - Budai Vasököl 47-63

A nyitó és a záró szakaszban jobban pontosabban játszva diadalmaskodott Sárosi M. (23/3) és Pintér Cs. (14) vezérletével a Budai Vasököl a Bogár B. (12/12)-Bakondi János (11) kettős vezette Eldorádó otthonában.

Ziccer KS - Cap City Crew 94-54

Minden negyedet megnyerve győzte le Pintér Z. (23), Polgári Bence (16/6), Horváth Dávid és Bandúr Á, (14-14), valamint Bakk R. (13/6) ponterős játékával kerek 40 ponttal a Ziccer a Pfneiszli Cs. (19/15), Nagy S. (14/3) és Tamás Bence (12) találataira támaszkodó Cap City csapatát.

7+SC - Eldorádó KE 41-56

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Tóth Péter (14/9), Bogár B. (12/9), Sütő Krisztián (11) és Rósa L. (10) vezérletével az Eldorádó az újfent a Nagy P. (14)-Herczeg B.-Laposa D. (10-10) trió vezette 7+ együttesét.

Törekvés SE - Albatrosz 51-44

A küzdelmes összecsapás 3. negyedének végén 8 ponttal még a Simon P. (13) és Bak Tamás (9/9) találataira támaszkodó vendég Albatrosz vezetett. Azonban leginkább a dr. Zsoldos G. (15) és Zsoldos K. (11/3) kosaraira alapozó hazaiak a 4. negyedben ledolgozták hátrányukat, majd "lendületben maradva" a hosszabbítást 7-0-ra nyerve szinte a "sírból" visszahozva a találkozót ellenfele fölé kerekedett.

Ziccer KS - Budai Vasököl 53-74

Fokozatosan elhúzva a 3. negyed végére megszerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint főként Pintér Cs. (19/3), Sárosi M. (15/3), Schwarczinger Csaba (12), valamint Nagy A. (11/3) eredményes játékának köszönhetően nyerte meg simán a csoport rangadóját a Budai Vasököl a Bandúr Á. (14) és Horváth D. (10) pontjaiban bízó Ziccer otthonában.