Budapest B-csoport: A C-csoport ex-bajnoka a B-ben is "bekezdett"

Izgalmas mérkőzések és nagy különbséggel végződő, egyoldalú találkozók egyaránt akadtak a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjának első heteiben. Két összecsapás is minimális különbséggel, egyetlen ponttal dőlt el, az egyik ilyen sikert az előző évadban a C-csoportot megnyerő E5vös NGRK csapata érte el, amely később egy magabiztos diadalt is aratva egy szinttel feljebb is "bekezdett".

Treff 07 SE - Csepel-Bontó B 100-26

Végig nagy, az első félidőben kifejezetten nyomasztó fölényben játszva verték leginkább Takács L. (23/6), Horváth Á. és Horváth N. (18-18), Jakobicz B. (17/9) és Isépy B. (14/3) kosarainak köszönhetően kerek 100 pontot elérve a szezonnyitón a Rref fiataljai a Csepel-Bontó B csapatát. A vendégektől egyedül a pontok csaknem felét szerző Szabó Á. (12/6) jutott 10 fölé.

A mérkőzés adatai:

Treff 07 SE - Parthus SE 71-63

Szünetben 3 ponttal még a Simon Sz. (20/12), A. Labeckij (16/12), Jakkel M. (11/3), valamint Landauer G. (9/9) pontjaiban bízó vendég Parthus vezetett, de szünet után a pontosabban játszó "nagy Treff" Karsai Cs. (23/9), Matika P. (18/6), Sipos G. (13) és Rozgonyi B. (10) vezérletével fordított.

Kisbojtár - Monori SE 65-45

Minden negyedet megnyerve, fokozatosan elhúzva a Püspök B. (16/3)-Bodor D. (12/6) kettős vezette monoriaktól aratott biztos, 20 pontos győzelmet a leginkább dr. Kamondi Sz. (25/15), Mészáros N. (11/9) és Lelkes J. (10) találataira támaszkodó Kisbojtár.

Törekvés SE - Budafok B. 70-41

Dr. Zsoldos G. (16), Zsoldos K. és dr. Sinkovits Gy. (12/3-12/3), valamint dr. Horváth Á. (11/9) és Ruboczky Gy. (11/6) révén az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást aratott magabiztos győzelmet a Törekvés a Budafok B ellen. A vendégek két legeredményesebb játékosa Gulyás L. (8/3) és Halász L. (8) volt.

Eldorádó KE - E5VÖS NGRK 52-53

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett csatát nyert meg Koncsár B. (18/3) és Kerényi D. (15) ponterős játékával az előző évadban a C-csoportot megnyerő E5vös, B-csoportos szezonnyitóján, hazai részről egyedül Bogár B. (12/12) jutott 10 pont fölé, de nem kevesebb, mint 9 játékos szerzett pontot a vendéglátóktól.

Honvéd Zrínyi SE B - Regi Waldorf U23 81-53

A 22-7-re megnyert első negyednek, valamint jórészt Zsengellér V. (19/3), Láncos G. (16/6), Köves T. (15), Barna M. (14/12) és Gábory B. (9/9) eredményes játékának köszönhetően verte biztosan a Zrínyi B a Waldorf-fiúkat, akik közül csak Vámosi L. (17/9) és Leleszi M. (13/3) jutott 10 pont fölé.

Diósdi Sasok - Bravos 90-88

A kosarakban gazdag találkozó 3. negyedének végére Szundy G. (33), Tímár D. (22), Karácson Zs. (17/15) és Kovács I. G. (9/9) vezérletével 10 pont fölötti előnyt szerzett a Diósd. Az elsősorban Munteán A. (30/9), Filotás G. (28/15) és dr. Lantos B. (12) pontjaiban bízó Bravos nagyot hajrázott, már a 4. negyed közepén feljött 2 pontra, de az izgalmas végjátékban nem tudott fordítani.

Parthus SE - Eötvös Halak 81-57

Az első negyedet még "elvitte" a Kaba-Czövek J. (14), Budai M. (13/3), Zoboki Á. (13) és Gyimesi R. (12/6) kosaraira alapozó vendég gárda, de a második etaptól elsősorban Simon Sz. (25/6), Jakkel M. (15/3), Landauer G. (10/6) és Kunszt Á. (10) jóvoltából fokozatosan egyre nagyobb fölénybe került és végül biztosan győzött a hazai együttes.

Treff 07 SE - Honvéd Zrínyi SE B 58-44

A küzdelmes találkozó első negyedét még "x-re" hozták a felek, majd a hazaiak a következő negyedeket Horváth N. (18), Takács L. (15/3) és Horváth Á. (10) vezérletével "behúzták", így végül 14 ponttal verték a Köves T. (11/3), Gálbory B. (10/6) és Láncos G. (10) eredményességére építő katonacsapatot.

Cap City Crew - Eldorádó KE 57-73

A hazai gárda Takács G. (21/12) és Horváth J. (17/3) ponterős játékával 3 negyeden át tartották a lépést ellenfelével, amelynek a 4. negyedben "jött el" az Eldorádó, Sütő K. (15) és Rósa L. (13/9) vezérletével csapatként "több lábon állva" úgy aratott végül 16 pontos győzelmet, hogy 8 játékosa is dobott pontos, s legkevésbé eredményes játékosa is 6-ig jutott, míg hazai oldalon a két "gólvágó" mögött a 3. legjobb dobó csupán 5 egységgel zárt.

Regi Waldorf U23 - Álló Farkasok 55-54

Ellentétes félidőket hozó, küzdelmes találkozón szünetben 8 ponttal még a mérkőzést Vlajk Á. (18), E. Üstünkaya (12/12) és Podt M. (10) révén "éhesen" kezdő Álló Farkasok csapata állt jobban. Szünet után feljavult a hazaiak játéka, és a Gát M. (17/9)-Leleszi M. (15/6) duó vezérletével izgalmas végjátékban a maga javára fordította a találkozó.

Budai Tripladupla-E5vös NGRK 69-87

A szünetig megszerzett 30 pontos előnyének, valamint leginkább Iklódi Zs. (22/9), Kerényi D. 18), Koncsár B. (17/6) és Szánthó L. (15) ponterős játékának köszönhetően győzött biztosan az E5vös a Mayer M. (21/3)-Csordás M. (20/18)-Németh D. (15)-Zalai G. (10) kvartett vezette Tripladupla otthonában.

Budai Mind1 - Diósdi Sasok 83-71

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Juhász I. (25/6), Kovács A. (19/3), Duday Z. 13/3) és Kovács M. (12) vezetésével a Mind1 a nagyrészt Szundy G. (28) és Karácson Zs. (21/9) ponterősségére építő Diósdot.