Budapest, B-csoport: Élre tört a Törekvés, hosszabbításban verte a Budai Tripladupla a Hobbi csapatát

Bár túl sok még nem "ment le" a Cziffra Mihály Budapest bajnokság férfi B-csoportjából, már csupán 2 együttes veretlen: a Törekvés és a Cap City. Az "üldöző boly" elég népes, négy csapat is 1-1 vereséggel áll. Köztük van az a Budai Tripladupla is, amely hosszabbításban győzte le a Hobbi gárdáját.

Hyperteam UC Powear TFT - Színyei KC 73-78

Ellentétes félidők mérkőzését nyerte meg hosszabbítás után a félidőben még 10 pontos hátrányban lévő, a Gorszkij J. (44/9)-Bozsik L. (15/6) vezette Színyei a  nagyrészt Saáry Cs. (15/6), Krasznai T. (17/9) és Balogh Cs. (12) találataira támaszkodó Powear otthonában. A rendes játékidő végén Saáry triplájával a hazaiak mentették hosszabbításra a találkozót, s a ráadás első felében vezettek is, de a hosszabbítás hajrájában a vendégek 7 büntetőből hatot értékesítve fordítottak.

A mérkőzés adatai:

7+SC - Budafok B 59-80

A szinte kizárólag Nagy P. (24/12), Laposa D. (18) és Herczeg B. (15/3) ponterősségében bízó hazaiak a 2. negyed derekáig tartották a lépést a Major Á. (25), Turcsek B. (24/18), Gecse Z. (12/3) és Halász L. (10) kosaraira alapozó Budafok B csapatával.

Budai Bikák - Törekvés SE 47-55

Három negyedet szorosan megnyerve, egyet - a harmadikat - pedig döntetlenre adva győzte le Kecskeméti Z. és Zsoldos K. (10-10) vezérletével küzdelmes mérkőzésen a Budai Bikák csapatát. A hazaiaktól egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Szöllősi M. (12) jutott 10 pont fölé.

BEAC Kobak - Budai Mind1 46-51

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 8 ponttal még az elsősorban Hedry Zs. (12/6) és Buzás B, (10) kosaraira alapozó hazai együttes vezetett, ám szünet után főként Juhász I. (12/6), Kovács M. (12) és Dira F. (11/9) jóvoltából átvette az irányítást és nagy hajrával végül fordított a Budai Mind1 gárdája.

TFSE Senior - Budai Tripladupla 58-71

Érdekes, fordulatos mérkőzést nyert meg a szünetig főként Papp Á. (15/15), Csordás M. (9/9), Csaba M. (9/3) és C. Szabó B. (9) eredményességére építve  szünetig 13 pontos előnyt szerző vendég Tripladupla. A hazaiak Merl F. (21/15), Pethő Z. (11/9) és Buda G. (11/3) vezérletével extra 3. negyedükkel fordítottak, de ez sok erőt kivett belőlük, a 4. negyed ismét a vendég együttesé volt.

Hyperteam UC Powear TFT- Budafok B 63-55

Parádésan kezdett, és a nyitó negyedet 11 ponttal megnyerte a vendég Budafok B, amelyből végül csak Major Á, jutott 10 pontig. A 2. negyedben az irányítást, és még szünet előtt a vezetést is átvette ekkor 5 ponton tartva ellenfelét a Krasznai T. (23)-Saáry Cs. (10/3) kettős vezette Powear, amely a 3. negyedben növelni tudta előnyét, és végül megnyerte a találkozót.

Hobbi SK - TFSE Senior 47-52

A hihetetlen fordulatos első félidőt követően (5-17, 20-3) a 19-8-cal "behúzott" 3. negyedre valamint leginkább az egyedüliként 10 pont fölé jutó Buda G. (19/6), továbbá Borda Sz. (9) kosaraira alapozva tudott nyerni a TF Senior az elsősorban Nagy A. (19/3) és Baricska D. (10) eredményességére építő - más nem is jutott 5 pont fölé hazai részről - Hobbi otthonában.

Cap City Crew - Budafok B 86-66

A páratlan negyedekben egyértelműen hatékonyabb, eredményesebb játékának, valamint nagyrészt Takács G. (34/12), K. Righi (18). Nagy S. (13/3) és Pfneiszli Cs. (9/9) kosarainak köszönhetően aratott magabiztos 20 pontos győzelmet a Cap City a Bakai I.-Tucsek B. (12/6-12/6)-Sulán P. (12/3)-Halász L. (12) kvartett vezette Budafok B ellen.

Budai Tripladupla - 7+SC 67-42

Három negyedet megnyerve, a harmadikat  pedig 15-15-ös "tenisz döntetlenre" adva győzte le C. Szabó B. (14), valamint Németh D. (11/3) vezérletével biztosan a Budai Tripladupla gárdája a 7+ együttesét. A vendégektől egyedül Herczeg B. (14) ért el kétszámjegyű pontot, ő jutott egyedül 6 pont fölé a 7+ gárdájából.

Budai Mind1 - Színyei KC 59-86

Az első negyedet még 2 ponttal "otthon tartották" a főként Gedei T. (14). Kovács M. (13) és Deák A. (11/9) eredményességére építő hazaiak, de a második etaptól átvette az irányítást és  Gorszkij J. (35), Héczei A. (17/6) és Bozsik L. (15/3) ponterős játékával simán nyert a Színyei.

Bravos - Törekvés SE 54-74

Három negyeden át tartotta Vári B. (14/9) és Zsótér I. (11/3) jóvoltából a lépést a Bravos a vendégekkel, de a záró szakaszban egyértelműen a dr. Zsoldos G. (12)-Chrabák L. (10/6)-Zsoldos K. (10/3) trió vezette Törekvés törekvései jutottak érvényre, így végül 20 pontos vendégsiker született.

Hyperteam-UC Poewar TFT - Diósdi Sasok 89-65

A nyitó szakaszt még "elvitte" a Szundy G. (19), Talabos G. (16) és Kovács G. (12/12) kosaraira alapozó vendég Diósd, ám a 2. negyedtől Krasznai T. (36/6), Balogh Á. (20/12) és Domián Zs. (10) révén átvette az irányítást, és végül biztosan győzött a Powear.

Színyei KC - Budai Bikák 59-74

Hiába adta Gorszkij J. (26/9) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a hazai gárda, rajta kívül a Színyeiből csak Héczei A. (15/6) jutott 10 pont fölé, így a szünetig szerzett 12 pontos előnyének, valamint nagyrészt Parkánszki S. (16/9), Kiss Á. (16), Lakos T. (13) és Forrai M. (11) kosarainak köszönhetően  a csapatként "több lábon álló" Budai Bikák együttese 15 ponttal győzött.

BEAC Kobak - Hyperteam UC Powear TFT 45-61

A nyitó és a záró szakaszban hatékonyabban, eredményesebben játszva diadalmaskodott Krasznai T. (23/6) és Domián Zs. (14) vezérletével a Powear a Németh A. (16/3)-Hedry Zs. (10) kettős vezette BEAC Kobak otthonában.

Budai Tripladupla - Hobbi SK 69-67

Változatos, fordulatos összecsapáson az első negyed egyértelműen a Csály D. (19/3). Nagy A. (16/3) és Baricska D. (13/3) eredményességére építő vendégcsapaté volt, amely 9 pontos előnyt szerzett. Félidőben viszont már a nagyrészt Németh D. (16/3). Csordás M. és Csaba M.(14/9-14/9) és C. Szabó B. (13) kosaraira alapozó hazai gárdánál volt az előny, amelyet a 3. negyedben még növelni tudott. A záró etapban a Hobbi nemcsak ledolgozta hátrányát, de fordított is, majd C Szabó két büntetőjével a hazaiak hosszabbításra mentették a mérkőzést. A "ráadásban" váltva vezettek a csapatok, végül Csaba triplája és büntetője a hazaiak javára döntött.

TFSE Senior - Törekvés SE 39-66

Az első negyedben a hazaiak - akiktől végül Sótonyi P. (8) bizonyult a legeredményesebbnek - meglepték a találkozóra veretlenül érkező Törekvés gárdáját, ám a folytatásban a vendégek elsősorban Ruboczky Gy. (16/6) és dr. Sinkovits Gy. (12/12 révén átvették az irányítást és végül magabiztos, fölényes győzelmet arattak.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!