Budapest D: Először győzött a Kölcsey Hősei csapata

Nagyjából a papírforma érvényesült november végén, s december elején a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában.

Nagyjából a papírforma érvényesült november végén, s december elején a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában. A nyeretlen együttesek alsóházi rangadóján a Kölcsey Hősei együttese a szentendrei fiatalokat legyőzve szerezte meg első győzelmét.

Ziccer KS - Szentendrei KSE U23 97-68
A Farkas Péter (31/39-Budinszki Gábor (23)-Tóth Bálint (17)-Megyesi Marcell (10) kvartett vezetésével a Ziccer az első félidőben eldöntötte a meccset, hiába bizonyult Mogyorósi Hunor (38/6) a mezőny legeredményesebb játékosának, s dobott 14/3 pontot Etter Barnabás, a hazaiak simán verték a szentendrei fiatalokat.

Keresztúri SE - Kölcsey Hősei 130-48
A csapata pontjainak csaknem felét szerző Polgári Bence (64), valamint Bandúr Ádám (35/9) és Hörcsök Bálint (19) vezérletével a Keresztúr könnyedén hozta a kötelezőt a Dávid András (12/6), Losonczi András (12/3), Vass György (11/9) és Zala Bence (10) vezette vendégek ellen.

Budai Old Boys - Budai Mind1 61-74
A Horváth Ádám (22/18)-Juhász István (15/3)-Kovács Miklós (15) trió vezérletével a vendégek szünetig kerek 20 pontos előny szerezve nyerték meg a "budai derbit" az elsősorban Rigó Zoltán (21/3), Kovács Gábor (19/15) és Bodnár Dániel (14) jóvoltából a szünet után magára találó Old Boys otthonában.

Superheroes - Honvéd Zrínyi SE B 38-31
Küzdelmes, de kosarakban nem túl gazdag találkozón a 3. negyed végére a csapatából egyedüliként 10 pont fölé jutó Kardos Márk (16/3) vezérletével 13 pontos előnyt szereztek a "szuperhősök". A katonacsapat próbált hajrázni, de Láncos Gergely (11) és Barna Márton (10/6) vezérletével igazán szorossá nem tudta tenni a meccset, annyit ért el, hogy végül 10 ponton belülre került.

SzPA HSE Talents - Treff 07 SE 38-64
A vendégek a Veres Ádám (17/39-Kovács András (15/3) duó tagjainak eredményességére építve minden negyedet megnyerve biztosan győztek a  Szent Pál Akadémia Uhlik Bálint (11) és Szűcs Levente (10/3) vezette tehetségeinek otthonában.

Ziccer KS - 2. NFB SE 88-60
A nyitó és a záró negyedben nyomasztó fölényben játszva aratott Budinszki G. (27), Blahó Tamás (23/3) és Laczkó Barnabás (10) vezérletével fölényes győzelmet a Ziccer az Acsai Béla (16/3)-Sipos Nándor (16)-Szentpéteri Károly (13/6) trió vezette NFB ellen.

Keresztúri SE - Superheroes 88-52
Minden negyedet megnyerve, a két középső szakaszban nagy fölényben játszva Bandúr Á. (27/9), Polgári B. (19), Braun Dániel (12) és Nánási Marcell (11/3) ponterős játékára építve a Keresztúr simán verte a mindössze öt játékossal felálló, Tóth Barnabás (21/3), Tonk Dávid (14), és Bata Boldizsár (10) vezette vendégeket.

Kölcsey Hősei - Szentendrei Kinizsi U23 50-42
Ablonczy Csaba (16) vezérletével az első félidőben a szentendrei fiatalok még tartották a lépést a hazaiakkal, ám szünet után a "több lábon álló" Kölcsey Dávid A. (18), Zsolt Sebestyén (10/6), Losonczi A. (10/3) és Vass Gy. (10) vezérletével fokozatosan elhúzva végül "legyűrte" ellenfelét.

Treff 07 SE - Budai Mind1 49-88
Az első félidőben még Veres Á. (16/3) és Miklós Tihamér (10) vezérletével jól tartották magukat a hazaiak, ám a második félidőben elsősorban Turán Krisztián (16), Horváth Á. (13/9), Kováts Máté (14), Kovács M. (12) és Juhász I. (10) ponterős játékának köszönhetően nyomasztó fölénybe került, s végül közel 40 pontos győzelmet aratott a Budai Mind1.

Nagytétényi KE - 2. NFB SE 86-47
A két középső negyedben több, mint 30 pontot verve a társai által pontszerzésben eléggé magára hagyott Sipos N. (20) vezette NFB-re a Nagytétény Halász László és Mogyorósi Gergely (25-25), valamint Tiba Gábor (16/6) és Papp Gábor (13/6) eredményességére építve fölényes győzelmet aratott.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!