Budapest D: Kettős "budai beindulás"

Több csapat is "repülőrajtot" vett a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában.

Jó rajtot vett a két budai "brigád", "bekezdtek" a szentendrei fiatalok, de az NFB és az újonc QPAC sem talált még legyőzőre.

Budai Mind1 - Honvéd Zrínyi SE B 59-58
Küzdelmes, végig szoros, kiélezett összecsapást nyert meg Kováts Máté (18/3) és Szilas Gábor (11/3) vezérletével a hazai együttes egy 6-0-s utolsó 2 perccel a Gálbory Balázs (15/9)-Láncos Gergely (13) duó vezette katonacsapat ellen.

Superheroes - 2. NFB SE 46-71
A két páratlan egyedet egyaránt 15-15 ponttal nyerve aratott a Szentpéteri Károly (19/6)-Benedek Balázs (19/3)-Sipos Nándor (17/3)-Pap Gábor (14/6) kvartett vezérletével fölényes győzelmet az NFB a kosárszerzésben eléggé magára maradó Bata Boldizsár (23/3) vezette "szuperhősök" otthonában.

Treff 07 SE - Eötvös Halak 40-87
Minden negyedet megnyerve nyert közel 50 ponttal Fövényi Zsombor (26/21), Zoboki Ábel (13/3) és Réti Andor (10) vezérletével az újonc Eötvös Halak annak a Treffnek az otthonában, amelynek két legeredményesebb játékosa Miklós Tihamér és Veres István volt 8-8 ponttal.

Nagytétényi SE- QPAC 53-78
Egyetlen - jelesül a 3. - jó negyed kevés volt a Mogyorósi Gergely (23/6) és Csáky Dániel (10) vezette nagytétényieknek, akik így simán kikaptak az elsősorban  Vámosi Filip (20/3), Kállay Albert (12) és Lator Zsolt (9/3) pontjaira építő újonc ellen.

Budai Old Boys - Gold Boys 85-54
Minden negyedet megnyerve kezdte magabiztos győzelemmel a bajnokságot Bodnár Dániel (33), Schwarcz Balázs (21/9), Weisz András (14/12) és Németh András (10) eredményességére építve a Budai Old Boys, az újonc "aranyifjak" közül egyedül Vágó Zsombor (18/3) jutott 10 pont fölé.

Gold Boys - BEAC-István Öregfiúk 43-84
A hazaiak - akiktől Farkas Benedek (9/3) - bizonyult a legeredményesebb játékosnak - egy negyeden át tudták tartani a lépést a BEAC-István Öf. csapatával, a második negyedtől a Réti Géza (33)-Gombkötő Nimród (24)-Szabó Balázs (10) trió vezette vendégek nagy fölényben játszva simán győztek.

Nagytétényi KE - 2. NFB SE 47-56
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetre 20 pont fölötti előnyt szerzett Benedek B. (16), Sipos N. (13) és Kozonics Norbert (12/6) vezérletével az NFB. Szünet után nagyrészt a mezőny legeredményesebb játékosa, Csáky Dániel (21) jóvoltából csökkentette hátrányát a Nagytétény, végül 10 ponton belülre került, sőt a záró etapot egy 16-4-es 7 perccel kezdve 4 pontra feljött, de a végén újítani tudtak a vendégek.

Budai Old Boys - Kölcsey Hősei 88-53
A Banna Marcell (21/9)-Zala Bence (20/6) kettős vezette Kölcsey mindössze 5 pontos hátrányban volt a 3. negyed után, de "elfogyott" a befejező 10 percben, amelyben "hengerelt" a leginkább Schwarcz B. (26/15), Bodnár D. (26), Weisz A. (11) és Bori István (10/6) eredményességére építő Budai Old Boys, s azt 30 ponttal nyerve végül fölényes győzelmet aratott.

Szentendrei KSE U20 - Superheroes 93-29
Végig nagy fölényben játszva mértek elsősorban Sipos Gergely (26/9), Waigand Ágoston (18/6) és Molnár Gellért ponterős játékának köszönhetően több, mint 60 pontos verést a szentendrei fiatalok a "szuperhősökre". A vendégek közül egyedül Pálóczi Péter (11/3) jutott 10 pont fölé.

Budai Mind1 - Superheroes 73-49
Bár két nappal a súlyos szentendrei vereségük után a "szuperhősök" közül senki nem jutott 10 pont fölé, Tonk Gábor (9/6), valamint Bata Boldizsár és Pálóczi P. (8-8) vezetésével jobban helytálltak, s a páros negyedekben felnőttek a feladathoz, s ellenfelükhöz a vendégek, a páratlan szakaszokban fölényben játszó, Szilas G. (15/9), Kováts M. (15), Turán Krisztián (12) és Tatai Ádám (10) vezette hazai gárda biztos győzelmét nem tudták kétségessé tenni.

Golden Boys - Honvéd Zrínyi SE B 37-67
Negyedről negyedre fokozatosan növelve előnyét aratott  Láncos G. (27/3) és Dávid Péter (11/3) vezérletével végül kerek 30 pontos győzelmet a Zrínyi B a  Varga Balázs (15/9), Kincses Mihály (10/3) és Vágó Zs. (10) kosaraira építő, de a befejező negyedre "elfogyó" Golden Boys otthonában.

Treff 07 SE - Szentendrei KSE U20 34-66
Minden negyedet megnyerve, a páratan etapokban nagy fölényben játszva győzött Dévai Ádám (20) és Waigand Á. (13/9) vezérletével 32 ponttal a Szentendre annak a Treffnek az otthonában, amelyből egyedül Miklós T. (13/3) jutott 10 pont fölé.