Budapest D: Közel a bajnoki címhez a Keresztúr

Elsőszámú üldözőjét, a Treff U23-as együttesét a közelmúltban kétszer is legyőzve nagyon közel kerültek a bajnokság megnyeréséhez a veretlenségüket tovább őrző keresztúri fiatalok a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában. A Kersztúri SE U23-as csapata tehát továbbra is veretlen, viszont a Regi Waldorf U23-as együttesét "elkapó" Kölcsey Hősei gárdája már nem nyeretlen.

BEAC-István Öregfiúk - Kölcsey Hősei 98-32

Végig nagy fölényben játszva aratott Réti Géza (43), Szabó Balázs (32/6) és Ölveti Mátyás (10/6) vezérletével több, mint 60 pontos győzelmet a BEAC-István Öregfiúk gárdája, a vendégektől egyedül Nagy Jácint (13) jutott 10 pont fölé.

A mérkőzés adatai:

Regi Waldorf U23 - Treff 07 SE U23 50-77

Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban egyértelműen jobban játszva aratott Takács Levente (25/12), Jakobicz Balázs (18/6), Isépy Botond (14) és Miklós Tihamér (12/6) kosaraira alapozva magabiztos győzelmet az U23-as együttesek találkozóján a Treff a Kincses Mihály (15/15)-Vámosi Lóránt (14/6)-Bekő Balázs (10/6) trió vezette Waldorf-fiúk otthonában.

Terézvárosi BC - Superheroes 42-49

A küzdelmes, fordulatos találkozó 3. negyede után 8 ponttal még az elsősorban Victor Delgado (12/9), valamint Mándoky Zsolt (9) találataira támaszkodó vendéglátó Terézváros vezetett, de a vendégek parádés, 21-6-ra megnyert 4. negyedüknek, valamint nagyrészt Tóth Kristóf (27/15) és Pálóczi Péter (12/3) eredményességének köszönhetően a maguk javára fordították a találkozót.

Honvéd Zrínyi SE B - Terézvárosi BC 69-54

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le Láncios Gergely (16), Lendvai Máté (13/3) és Gabos Áron (11) vezérletével a Zrínyi B a V. Delgado (14/12), Mándoky Zs. (14/3) és Szabó Zsolt (14) ponterősségében bízó Terézváros csapatát.

Treff 07 SE U23 - Keresztúri SE U23 36-59

A csoport csúcsrangadóján szünetben 4 ponttal még a leginkább Horváth Norbert (9/6) és Isépy B. (9) kosaraira alapozó Treff vezetett, de a második félidőben ellenfelét 7 ponton tartva Bene Patrik (15/3) és Lesti Botond (14) eredményességére építve fordított, és végül egy magabiztos győzelem formájában őrizte meg veretlenségét, s erősítette meg pozícióját a csoport élén a Keresztúr.

Kölcsey Hősei - Regi Waldorf U23 44-40

Küzdelmes találkozón a két középső szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint nagyrészt Bögös Ádám (17) és Oláh Márton (11/9) találatainak köszönhetően szerezte meg első győzelmét a Kölcsey a tartalékos, Bekő B. (16/3) és Gát Mihály (10/9) találataira támaszkodó Waldorf-fiatalok bánatára.

Superheroes - BEAC-István Öregfiúk 42-44

Az ellentétes félidőket hozó küzdelmes mérkőzés - némi túlzással persze - a szünetig 10 pont fölötti előnyt szerző vendégek játékosa, Danóczy Richárd (20/15), illetve a második félidőre feljavuló "szuperhősök" játékosa, Tóth K. (19/3) dobópárbaját hozta - csapataikból csupán ők jutottak 10 pont fölé. Végül 2 pontos megőrizve félidei előnyükből a vendégek örülhettek a győzelemnek.

BEAC-István Öregfiúk - Honvéd Zrínyi SE B 47-82

Minden negyedet megnyerve győzte le simán, sőt meglepően simán Láncos G. (24/3), Kovács Ádám (15), Köves Tamás (14/3) és Lendvai M. (14) ponterős játéka révén a Zrínyi B azt a Réti G. (12) és Nagy Mihály (10) vezette BEAC-István Öregfiúk gárdáját, amelynek játékosaiból feltehetően sokat kivett a pár nappal korábbi, a Superheroes elleni küzdelmes mérkőzés megnyerése

Keresztúri SE U23 - Kölcsey Hősei 99-42

A papírformának megfelelően az éllovas Keresztúr Braun Dániel (26), Bene P. (25/9), Lesti B. (17), valamint Nánási Marcell és Istvánfi Gergő (10-10) kosaraira alapozva simán verte a Bögös Á. (19)-Nagy J. (12)-Szakács Ákos (11/3) trió tagjainak találataira támaszkodó sereghajtó Kölcsey csapatát.

Regi Waldorf U23 - Superheroes 58-51

A 19-10-re megnyert 1. negyednek, valamint elsősorban Gát M. (12/6) és Kincses Csongor (11) kosarainak köszönhetően győzte le a Waldorf a Bata Boldizsár (16/6), Pálóczi P. (15/3) és Gyulai Mihály (12) eredményességére építő Superheroes csapatát.

Keresztúri SE u23 - Treff 07 SE U23 70-53

A csoport két élcsapatának két héttel korábbi összecsapásával ellentétben az éllovas Keresztúr ezúttal a két középső negyedben sokkal jobban, pontosabban játszva győzte le a Lesti B. (22)-Bene P. (20/6)-Nánási Marcell (12)-Braun Dániel (10) kvartett vezetésével a Miklós T. (9/3) és Isépy B. (9) kosaraira alapozó Treff gárdáját.

Treff 07 SE U23 - Honvéd Zrínyi SE B 40-39

Mint utólag kiderült a 7-3-ra megnyert 1. negyedre, valamint elsősorban Isépy B. (16/3) és Miklós T. (10) eredményességére építve nyerték meg a küzdelmes összecsapást a Treff-fiatalok a leginkább Köves T. (10) és Láncos G. (9) pontjaiban bízó Zrínyi B. csapata ellen.

Kölcsey Hősei - Superheroes 43-57

A 16-3-ra megnyert 3. negyednek, valamit Tóth K. (16/6), Bata B. (14/6) és Kardos Márk (13) kosarainak köszönhetően diadalmaskodott az alsóházi rangadón a Superheroes a Bögös Á. (14)-Szakács Á. (12/9) kettős vezette Kölcsey ellen.

Terézvárosi BC - Keresztúri SE U23 45-53

A páratlan negyedekben jobban, pontosabban játszva őrizte meg Bene P. (16) és Lesti B. (15) ponterősségével veretlenségét a Keresztúr az elsősorban Hafner Gábor (16) és Hídvégi Kondor (9/3) jóvoltából a 4. negyedben veresége mértékén valamit "kozmetikázó" Terézváros ellen.