Budapest D-csoport: Menetel a Keresztúr, tör előre a BEAC-István Öregfiúk

Megállíthatatlanul menetel a veretlenségét újabb magabiztos győzelmekkel őrző Keresztúr a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjának bajnoki címe felé. Mögötte azonban a bajnokság hajrájában nagy harc várható a dobogós helyekért a jelenleg a 2. helyen álló Treff U23, a 3. Terézváros, valamint a bajnokságot gyengén kezdő, ám legutóbbi 9 összecsapásából hetet megnyerő, s a két előtte álló riválisát is legyőző BEAC-István Öregfiúk együttese között.

Superheroes - Kölcsey Hősei 85-30

A "hősök csatájában", az alsóházi rangadón a csapata pontjainak csaknem felét jegyző Klöztl Ferenc (13/3) vezette vendég együttes az első félidőben még tartotta a lépést a "szuperhősökkel, de szünet után Pálóczi Péter (26), Gyulai Mihály (18), Tonk Gábor (15), Herjeczki Tamás (14) és Tóth Kristóf révén nagy fölénybe kerültek, és biztosan győztek.

A mérkőzés adatai:

Kölcsey Hősei - Honvéd Zrínyi SE B 26-95

Végig nagy fölényben játszva aratott Lendvai Máté (21/9), Láncos Gergely (17), Kovács Ádám (12) és Gabos Áron (11) vezérletével 1 híján 70 pontos győzelmet a Zrínyi B, a hazaiaktól egyedül a pontok csaknem felét szerző Oláh Márton (12/6) jutott 10 pont fölé.

Terézvárosi BC - Regi Waldorf U23 53-67

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte e Varga Balázs (23/6), Kincses Csongor (20) és Vámosi Lóránt (16/15) ponterős játékával a Waldorf a leginkább Hídvégi Kondor (12/6) és Mándoky Zsolt (12) találataira támaszkodó Terézvárost.

Regi Waldorf U23-Keresztúri SE U23 70-115

A két U23-as gárda összecsapásán a valóságos kosáresőt (31-31) hozó első negyedben a Bekő Balázs (19/6), Vámosi L. (18/12), Varga B. (12/9) és Tiba Bendegúz (10) kosaraira alapozó Waldorf még tartotta a lépést a veretlen éllovassal, de a 2. etaptól Bene Patrik (37/15), Istvánfi Gergő (22), Lesti Botond (21), Gebauer Bence (18/6) és Nánási Marcell (13/3) jóvoltából nagy fölénybe került és biztosan győzött a Keresztúr.

Kölcsey Hősei - Treff 07 SE U23 26-99

Végig sokkal jobban, pontosabban játszva győzték le Horváth Norbert (23/3), Miklós Tihamér (21/3), Isépy Botond (17), Nyitrai Gergely (15) és Jakobicz Balázs (14) eredményességére építve a Treff fiatalok az időnként elég egyemberes társulat benyomását keltő, a csapat pontjainak több mint a felét jegyző Bögös Ádám (16) vezette Kölcsey együttesét.

Terézvárosi BC - BEAC István Öregfiúk 43-52

A dobogóra hajtó csapatok küzdelmes összecsapását a 19-4-re megnyert 2. negyednek, valamint elsősorban Szabó Balázs (22/18) és Danóczy Richárd (10/6) eredményes játékának köszönhetően nyerte meg a vendég együttes a Hídvégi K. (15)-Mándoky Zs. (12) kettős vezette Terézváros ellen.

BEAC István Öregfiúk - Treff 07 SE U23 62-48

Szünetben 1 ponttal még a csapatából egyedüliként 10 pont fölé jutó Isépy B. (19) vezette vendég Treff-fiatalok álltak jobban, de a 23-9-re megnyert 3. negyedre, valamint nagyrészt Danóczy R. (15/15), Gombkötő Nimród (12), Szabó B. (11/9) és Réti G. (10) kosaraira alapozva végül a hazaiak szünet utáni jobb játékukkal biztosan győztek.

Superheroes - Keresztúri DSE 53-88

A szünetig megszerzett 30 pontos vezetésére, valamint Lesti B. (31/3), Haag Domonkos (20), Istvánfi G. (16) és Braun Dániel (10) találataira támaszkodva aratott magabiztos győzelmet az éllovas Keresztúr a Pálóczi P. (21/3), Kardos Márk (13) és Gyulai M. (10) pontjaiban bízó Superheroes otthonában.

Honvéd Zrínyi SE B - Regi Waldorf U23 60-69

A 19-12-re megnyert 2. negyednek, valamint Kincses Mhály (24/9), Vámosi L. (21/9) és Kincses Cs. (15) ponterős játékának köszönhetően győztek a Waldorf-fiatalok a Köves Tamás (16/3)-Kovács Á- (15)-Láncos G. (13) trió vezette Zrínyi B otthonában.

Kölcsey Hősei - Keresztúri SE U23

A papírformának megfelelően az éllovas Keresztúr Bene P. (19/9), Haag D. (16), Braun D. (14), Illés Álmos (11/3), Lesti B. (11) és Nánási M. (10) vezérletével végig nagy fölényben játszva nagy különbségű győzelmet aratott a Kölcsey ellen. A hazai együttes legeredményesebb játékosa Klötzl F. volt 9/3 ponttal.

Keresztúri SE - Honvéd Zrínyi SE B 75-54

A szünetig szerzett 22 pontos előnyére, valamint a Bene P. (32)-Gebauer P. (14/9)-Illés Á. (10) trió eredményes játékára építve győzte le biztosan az éllovas Keresztúr az elsősorban Köves T. (17) és Kovács Á. (11/3) találataira támaszkodó Zrínyi B csapatát.