Budapest D-csoport: Újra 100 fölött a Pénzügyőr

Harmadik bajnokiján másodszor jutott 100 pont fölé, s továbbra is veretlen a Pénzügyőr csapata a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában. Tarja vele a lépést a BEAC-István Öregfiúk együttese, amely a végjátékban "gyűrte le" a REGI Waldorf fiataljait. Egy másik U23-as gárda, jelesül a Treff 07 viszont remek védekezésének köszönhetően 25 ponton tartva a "szuperhősöket" megőrizte makulátlan mérlegét, a 2. NFB csapata pedig még vár a bemutatkozásra

Honvéd Zrínyi SE B - BKG Príma Bp. 54-76

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint jórészt Alp Pekin (24/3), Kurucz Miklós és Rácz Tamás (11/3-11/3) eredményességének köszönhetően győzött a BKG a leginkább Gálbory Balázs (17/9), Lendvai Máté (15) és Köves Tamás (11) találataira építő Zrínyi B otthonában.

Kölcsey Hősei - REGI Waldorf U23 26-97

Végig nagy fölényben játszva vertek végül 71 pontot Horváth Domonkos (21), Bekő Balázs (20/3), Varga Balázs (14/6), Kincses Csongor (12/6) és Gát Mihály (11) vezérletével a Waldorf-fiúk az erősen egyemberes csapat benyomását keltő, Banna Marcell (22) vezette Kölcsey együttesére.

Regi Waldorf U23 - BEAC István Öregfiúk 62-74

A záró szakasz közepén még Gát M. (21), Kincses Cs. (13/9) és Bekő B. (11/3) kosaraira építve döntetlenre állt a Waldorf U23-as csapata, a hajrában azonban 57-57 után egy 13-2-vel a Szabó Balázs (24/18)-Gombkötő Nimród (18)-Danóczy Richárd (14/6) trió vezette vendégek eldöntötték a maguk javára a találkozót, azaz a tapasztalat ezúttal legyőzte a fiatalságot.

Superheroes - Treff 07 SE U23 25-43

A második negyedben a Treff-fiatalok 15 pontot szerezve "lenullázták" a hazaiakat, s ennek, valamint jelentős részben Miklós Tihamér (19/9) és Isépy Botond (9) eredményességének köszönhetően győzni tudtak a Bata Boldizsár és Pálóczi Péter (6-6) vezette "szuperhősök" otthonában.

Budai Mind1 - Pénzügyőr SE 55-107

A hazaiak Juhász István (16/3), Dira Ferenc (12/6) és Turán Krisztián találataira támaszkodva az első negyedben még tartani tudták a lépést ellenfelükkel, de a második negyedtől a Pénzügyőr Velenyák János (35/18), Balogh Ákos (23/9), Kollár Zsombor (19/3), Bedőcs Barnabás (15) és Fülöp Gergő (11/3) jóvoltából nagy fölénybe került, s végül több, mint 50 ponttal győzött.

REGI Waldorf U23 - Eötvös Halak 60-91

Fövényi Zsombor (29/18), Kaba-Czövek János (14), Zoboki Ábel (13), Zámbó Gergely (12) és Budai Mátyás (10/6) eredményessége révén a vendégek a szünetig 23 pontos előnyt szerezve 20 perc alatt eldöntötték a találkozót. A Kincses Cs. (28/9)-Gát M. (13/3) kettős vezette hazaiak csak a záró szakaszban voltak egyenrangú ellenfelei az Eötvös Halak együttesének.