Budapest férfi A-csoport: Még öt csapat veretlen

Öt együttes áll még makulátlan mérleggel a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A csoportjában. A Fortress nehezen, a Centi Eötvös, az Old Flash és a Hajós Alfréd DSE valamivel könnyebben, de nem könnyedén őrizte meg veretlenségét, s az utóbbi időszakban nem játszó Sberbank Rockers Kerék is veretlen - igaz, eddig csak 1 meccset játszott.

A 17-7-re megnyert második negyedének, valamint elsősorban Szeles Péter (18/6), illetve Zala Gábor (8) eredményességének köszönhette a vendéglátó Eldorádó a Simon Kristóf (8/3), Lovas Dávid és Zimon Péter (8-8) vezette tartalékos Budai Space Jam elleni 59-46-os győzelmét.

A teljes dobólista ezen a linken elérhető!

Erősen tartalékosan, Buda Gergely (20), Szira Zsombor (14) és Győri Kristóf (11/3) eredményességére építve, minden negyedet nyerve verte nagy küzdelemben 69-62-re a Fortress az MVSE KSE csapatát, amelyből Cseh István 20, Fekete Kristóf 13, Koncsag Csaba pedig 11/3 pontot szerzett.

A Budai Space Jam Simon K. (23/9), Buró Gergely (20/6) és Szántó András (10/6) vezérletével az első félidőben eldöntve az összecsapást  67-50-re nyert a tartalékos Közgáz ellen, amelyből egyedül Tabajdi Márton (18/6) jutott túl a 10 ponton, Terjéki Péter 9-et szerzett.

Három negyeden át jól tartotta magát Horváth Tibor (11/6) és Rósa László (10/6) vezérletével az Eldorádó az Old Flash otthonában, de a záró etapra "elfogytak" a vendégek, így a hazai együttes elsősorban Jász Gábor (20/3) és Pohánka Balázs (16) eredményességére építve a záró szakaszt 18-2-re, a meccset pedig 54-33-ra nyerte.

Nem vesztett negyedet, így Pénzes Norbert (28/12), Vághy Balázs (20/12) és Harangozó Gábor (14/6) ponterős játékára építve a Hajós Alfréd DSE magabiztos, 71-52-es győzelmet aratott a Helik Miklós (14/3), Garai Gábor (13/3) duó vezette Meteor otthonában.

Az első negyedet Biczók Gergely (13/12) és Majoros Dániel jóvoltából még "elvitte" a vendéglátó Józsefváros B, ám a folytatásban fordított, s előnyét fokozatosan növelve Árva Mátyás (15/9), Herdinánd Balázs (11/3) és Horváth Dávid (11) vezérletével végül 61-49-re nyert a vendég Centi Eötvös.