Budapest férfi C-csoport: Három csapat ellépett

Három együttes, a két veretlen gárda, a Szinyei, valamint a Budai Mind1, továbbá az egyetlen vereséggel álló E5vös NGRK együttese ellépett a mezőnytől a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában. Bár még sok van hátra, úgy tűnik, hogy ezen együttesek küzdenek majd a dobogóért.

Powear TFT - E5vös NGRK 43-75

A nyitó és a záró etapban sokkal hatékonyabban, jobban játszva aratott Kerényi Dániel (38) és Koncsár Balázs (16/3) ponterős játékával fölényes győzelmet az E5vös, a hazai csapatból Saáry Csaba bizonyult a legeredményesebbek 9/3 ponttal.

A mérkőzés adatai:

Kisbojtár - Újpest MT Oldboys 63-54

A páros negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le Ludányi Balázs (17/6), Mészáros Nándor (14/6), dr. Kamondi Szilárd (12/3) és Dobó József (10/6) eredményességére építve a Kisbojtár a Kovács Zsolt (18/3), Bori István (11/9) és Rombauer Áron (10/3) találataira támaszkodó újpesti gárdát.

Budai Mind1 - ÁSE Nemecsek 62-50

Az első negyedet még "elvitte" az elsősorban Kincses Sándor (14) és Barsi Zoltán (13/6) eredményességére építő vendég együttes, ám a második etaptól Kovács Miklós (15/6), Juhász István (13/6) és Kovács András (12) vezérletével átvette az irányítást, s végül 12 ponttal nyert a Budai Mind1

Szinyei KC - Álló Farkasok 90-66

Jaroszlav Gorszkij (30), Héczei András (17/6), dr. Csikász-Nagy Attila (14) és Bozsik László (11/3) vezérletével minden negyedet megnyerve, az első félidőben nyomasztó fölényben játszva aratott magabiztos győzelmet a Szinyei a nagyrészt Eren Üstünkaya (22/18) és Vlajk Ádám (109 találataira támaszkodó Álló Farkasok együttese ellen.

Eötvös Halak - Treff 07 SE 53-48

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Balázs Áron-Zámbó Gergely (14-14)-Budai Mátyás (10/6) trió vezette hazai gárda, de a parádés, 21-4-gyel "behúzott" záró etap elég volt az Eötvös Halak együttesének, hogy a maga javára fordítsa a jórészt Veres István (20/6) és Sipos Gábor (12) kosaraira alapozva 3 negyed után még 16 ponttal vezető Treff elleni összecsapást.

Hobbi SK - Powear TFT 48-47

Végig szoros, kiélezett találkozót nyert elsősorban Baricska Dániel (20/3), valamint Csáky Dániel (8/3) és Nagy András (8) jóvoltából minimális különbséggel a Hobbi a jórészt Krasznai Tibor (19/3) és Domián Zsolt (13) pontjaiban bízó Powear ellen.

E5vös NGRK - Kisbojtár 72-55

A döntetlenre végződő első félidő után, a 26-12-re megnyert 3. negyednek, valamint Szánthó Lőrinc (18/3), Kerényi D. (18), Bognár Domokos (14/6), Budai Márton (11/9) és Iklódi Zsolt (11) eredményes játékának köszönhetően győzte le az E5vös az ezúttal eléggé egyemberes alakulat benyomását keltő, az egyedüliként 10 pont fölé jutó, csapata pontjainak csaknem felét szerző Ludányi B. (27/18) vezette Kisbojtár együttesét.

Újpest MT Oldboys - ÁSE Nemecsek 60-52

Félidőben 3 ponttal még a Podoba Tamás (13/3), Kincses S. (11) és Török László (10) eredményességére építő vendég együttes állt jobban, de a 20-12-re megnyert 3. negyednek, valamint Bodnár Dániel (18), Bori I. (14/12), Kotroczó Péter (11/3) és Rombauer Á. (10/6) kosarainak köszönhetően a hazaiak végül ellenfelük fölé kerekedtek.

Powear TFT - Optofit VKB Vác 57-39

Az első 3 negyedet megnyerve, a negyediket pedig döntetlenre adva győzte le Krasznai T. (24/6) és Domián Zs. (16) ponterős játékával a Powear az elsősorban Kolozs Edvard (10/3) és Szabó András (9) találataira támaszkodó váci együttest.

Álló Farkasok - Hobbi SK 47-61

A 17-2-re megnyert 3. negyednek, valamint jórészt Nagy A. (26/12), Baricska D. (16/3) és Kutasi Bálint (12) kosarainak köszönhetően diadalmaskodott a Hobbi a szünetben még az E. Üstünkaya (13/9)-Vlajk Á. (11/3)-Harsányi Gábor (11) trió jóvoltából még 6 ponttal vezető Álló Farkasok otthonában.

ÁSE Nemecsek - E5vös NGRK 72-89

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban kosárlabdázva nyerte meg Kerényi D. (21). Iklódi Zs. (16), Koncsár B. (15/6), Szánthó L. (11/3), valamint Budai Márton (9/9) és Varga Zsombor (9) vezérletével az E5vös a káprázatos dobóformát kifogó Barsi Z. (36/33), továbbá Dinnyés László (10/9) és Podoba T. (10) eredményességére építő ÁSE Nemecsek otthonában ezt a látványos, kosarakban gazdag, összesen 20 triplát hozó találkozót.

Kisbojtár - Eötvös Halak 57-50

Az első 3 negyedben Sebesi Csaba (14), dr. Kamondi Sz. (13/3) és Bujdosó Dániel (10) vezérletével a Kisbojtár rákényszerítve akaratát ellenfelére győzte le a Zámbó G. (16) és Kaba-Czövek János (10)révén pontjainak több mint a felét a záró szakaszban szerző, s így végül 10 ponton belülre kerülő Eötvös Halak együttesét.

Treff 07 SE - Újpest MT Oldboys 55-60

A 20-10-re megnyert 2. negyedének, továbbá jórészt Weisz András (28/15), Bori I. (15/15) és Bodnár D. (10/3) eredményességének köszönhetően tudott nyerni az Újpest a Veres I. (22/18)-Rozgonyi Bence (10) kettős vezette Treff otthonában.