Budapest, női A: Izgalmas csaták, nagy meglepetések

Fölöttébb érdekes, izgalmas és kiegyensúlyozott a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportja.

A sereghajtó Kék Rókák például "elkapta"a második BEAC-Budafokot, az utolsó előtti DMTK Haraszti Sasok együttese pedig hosszabbítás után győzte le a Törekvés A csapatát. Összegezve: ebben a bajnokságban sok a kiélezett, szoros csata és gyakorlatilag nincs előre lefutott meccs - és ez így van jól.

Törekvés SE A - BEAC-BLSE A 54-62
Az első három negyedet, ha szűken is, de megnyerte a Dobos Kira (11) és Sváb Gréta (10) vezette hazai együttes, de a záró etapban elsősorban Kranjecz Zsuzsanna (26), Dely Szilvia (12) és Ujváry Judit (11) pontjai révén szinte "hengerelve" fordított, s győzött a BLSE.

ELTE-BEAC - BEAC Muff 65-56
A 17-8-ra megnyert 2, szakaszra, valamint leginkább Szakolczi Dorka (14), Szabó Zsanett (13), Nagyi Tímea (12) és Stekler Kamilla (11/3) eredményességének köszönhetően nyerték a hazaiak a "házi rangadót" az Angyal Réka (15/3)-Prohászka Dóra (15) kettős vezette BEAC Muff ellen.

MAFC-BME - BEAC Muff 73-67
Ellentétes félidők mérkőzésen szünetben 5 ponttal még a nagyrészt Prohászka D. (30/6), Balogh Júlia (12/12) és Balogh Ramóna (12) találataira alapozó vendégek álltak jobban, de a csapatként "több lábon álló" hazaiak jobban bírták a második félidőt és a Munteán Lili (16/6)-Hercze Szandra (14/6)-Tarnai Kata (13/6)-Tímár-Fülep Csilla (12) kvartett vezetésével a maguk javára fordították a színvonalas találkozót.

Kék Rókák - BEAC-Budafok 55-53
Küzdelmes, végig kiélezett, szoros találkozót nyert meg a Vitári Viktória (21)-Glavinics Judit (9/3) kettős vezérletével a második negyed közepétől, ha szűken is, de gyakorlatilag végig vezető Kék Rókák csapata a túlnyomórészt Dőry Viktória (17/15), Ozsváth Hegedűs Mónika (13) és Antal Andrea (10) pontjaira építő BEAC-Budafok ellen.

BEAC-BLSE A - ELTE-BEAC 59-57
A végig igen szoros, kiegyenlített találkozót talán játékosai nagyobb rutinjának köszönhetően nyerte meg a Kranjecz Zs. (16)-Ujváry J. (15)-Szuchy Márta (13) trió vezette BLSE a Kiss Anna (16), Szabó Zs. (14/6), Glavinics Anna (12/3) és Nagyi T. (10) kosaraira hagyatkozó ELTE-BEAC ellen.

ELTE-BEAC - BEAC Budafok 42-72
A hazaiak az egyedüliként 10 pont fölé jutó Nagyi T. (12) vezérletével csupán egy negyeden át tudták tartani a lépést az Ozsváth-Hegedűs M. (29) - Weisz-Tiba Klára (17/6) kettős vezette BEAC-Budafok csapatával.

Kék Rókák - BEAC-BLSE A 34-61
A vendéglátó Kék Rókák együttese - amelyből egyedül Darnót Anna (10) érte el a 10 ponton - nem tudta megismételni a pár héttel korábbi, a BEAC-Budafok legyőzése alkalmával nyújtott jó játékát, így a BLSE Budánovics Noémi (14), Kranjecz Zs. (13), Fekete Katalin (11/3) és Ujváry J. (10) vezérletével minden negyedet megnyerve simán győzött.

MAFC-BME - Törekvés SE A 56-92
Az erősen tartalékos, Rozsics Lilla (17/6) és Csépke Eszter (12) vezette hazaiak - bár a mezőny legeredményesebb játékosa tőlük került ki - nem tudtak túl nagy ellenállást kifejteni az egységes csapatmunkával kirukkoló, Széplaki Márta (14), Széky Anna (13), Darázsi Dóra (11/6), Dobos K. (11), Redling Blanka (10/3), valamint Strbik Fanni és Sváb G. (10-10) találataira építve magabiztos győzelmet arató Törekvés A ellen.

DMTK Haraszti Sasok - BEAC-BLSE A 46-56
A páratlan negyedekben mutatott pontosabb, hatékonyabb játékuk, valamint elsősorban Kranjecz Zs. (16), Kiss Diána (12) és Fekete K. (10) eredményessége révén tudott győzni a BLSE a Dunaharaszti otthonában, hazai részről egyedül Tánczos Tímea (11) jutott 10 pont fölé.

Törekvés SE A - DMTK Haraszti Sasok 75-79
A roppant hullámzó, változatos, fordulatos csata záró szakaszát 11-0-lal kezdve fordított, s 4 ponttal ellépett a Szabados Nóra (18)-Somkúti Janka (13)-Ecker Viktória (12/3)-Mátyus Zoé (10) kvartett vezette vendég együttes, ám a végjátékban az erősen tartalékos, s ezúttal elsősorban Stribik F. (17/3), Darázsi D. (16/6) és Mohos Eszter (12) kosaraira támaszkodó Törekvés visszaszerezte a vezetést, ám Szabados egy duplával hosszabbításra mentette a találkozót a vendégeknek. A ráadást a lélektani előnyben lévő Sasok együttese szinte "szárnyalva" 6-0-lal kezdte, s ezzel megnyert a színvonalas, izgalmas összecsapást.

BEAC-Budafok - Kék Rókák 86-46
Minden negyedet megnyerve, szünetig 30 pontos előnyt szerezve vágott vissza az Ozsváth-Hegedűs M. (20)-Weisz-Tiba K. (18/9)-Hujberné Mile Veronika (11/9) trió vezette BEAC-Budafok az elsősorban Regedánszki Tamara (11), valamint Zelenák Sára (9/3) és Glavinics J. (9) pontjaira hagyatkozó Kék Rókáknak a bő egy hónappal korábbi vereségért.

BEAC Muff - ELTE-BEAC 68-46
A páratlan negyedekben jobban, pontosabban kosarazva, csapatként sokkal egységesebb benyomást keltve verte biztosan Balogh R. (19/6), Balogh J. (15/9), Soós Edit és Szabariné Foyta Dorottya (12-12), valamint Prohászka D. (10) vezérletével a BEAC Muff a pontszerzésben eléggé magára maradó, csapatából egyedüliként 10 pont fölé jutó Kiss Anna (19) vezette ELTE-BEAC együttesét.

BEAC-BLSE A - BME-MAFC 53-61
Különleges anya-lánya összecsapást nyert meg úgy a második negyed közepére 14 pontos előnyt szerző, ám szünetig azt 3 pont híján csaknem teljesen "eladó", sőt a második félidő elején rövid időre hátrányba is kerülő "műszaki alakulat", hogy a 3. etap végére kiépített 8 pontos vezetése után a záró etapban már nem forgott veszélyben a győzelme. Ami még érdekesebbé tette az anya-lánya csatát, hogy hazai oldalon az édesanya, Kranjecz Zsuzsa (14), a vendégeknél pedig a lánya Munteán Lili viselte a képzeletbeli csapatkapitányi karszalagot, s ők ketten bizonyultak csapataik legeredményesebb játékosának. A hazai csapatban Ujváry J. (10), a vendégeknél pedig Kovács Kinga (13/3) volt a leghatékonyabb "szárnysegéd".

A bajnokság állása ezen a linken található.