Budapest, női A: Nincs már veretlen

Jelenleg "BEAC-dominancia" jellemzi a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportját.

Jelenleg "BEAC-dominancia" jellemzi a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportját, három "BEAC-brigád" - BEAC-BLSE A, BEAC-Budafok, ELTE-BEAC - áll az élen a ligában. A két előbbi "házirangadója" nagy küzdelmet és 2 pontos BEAC-BLSE sikert hozott, ami azt jelenti: nincs már veretlen csapat a bajnokságban.

BEAC-BLSE A - Kék Rókák 51-36
A nyitó és a záró negyedben nagy fölényben játszva győzött a Kranjecz Zsuzsanna és Ujváry Judit (12-12), valamint Budánovics Noémi (10) vezette BLSE a Kék Rókk csapata ellen, amely elsősorban Aszódy Dorka és Zelenák Sára (9-9) pontjaira számíthatott.

BEAC-Muff - BEAC Budafok 52-77
Minden negyedet megnyerve, az első félidőben nagy fölényben játszva diadalmaskodott a házirangadón Ozsváth-Hegedűs Mónika (16), Partiné Szilágyi Gabriella (14), Weisz-Tiba Klára (11/3) és Deme Orsolya (9/9) vezérletével a "vendég" BEAC Budafok a Balogh Júlia (16/9)-Angyal Réka (11) kettős vezette BEAC-Muff "otthonában".

MAFC-BME - DMTK Haraszti Sasok 77-83
A színvonalas találkozó nagy részében a Munteán Lili (30/15)-Vágvölgyi Fanni (14/3)-Kovács Kinga (12/3) trió vezette hazai együttes vezetett, de a Dunaharaszti csapata Somkuti Janka (25), Ecker Viktória (20) s Óvári Fruzsina (15/9) ponterős játéka révén többször is nagyobb hátrányból zárkózott föl, a záró etap közepén pedig 5 pontos hátránynál egy 9-0-lal fordított. A végjáték igen izgalmasan alakult, egy 6-0-lal visszaszerezte a vezetést a MAFC, a végét azonban a vendégek bírták jobban, akik egy 10-2-es rohammal végül 6 ponttal nyerték meg az izgalmas, magas színvonalú összecsapást.

Kék Rókák - ELTE-BEAC 57-59
Végig kiélezett, szoros csatát nyert meg Majsa Judit (15) és Glavinics Anna (13/3) vezérletével az ELTE-BEAC a Vitári Viktória (15)-Darnót Anna (12/3)-Glavinics Judit (11/3) trió vezette Kék Rókák otthonában. A mérkőzésen belül volt egy "testvérpárharc" is, a két Glavinics nővér egymással nézett farkasszemet, sőt ha a végeredményt, s a pontjaikat nézzük, akár azt is mondhatnánk, hogy a testvérek közötti különbség döntött... Valójában a végjátékban a hazaiak 7 pontos hátrányt ledolgozva döntetlenre mentették az állást, de a legvégén az addig a büntetőket elég gyengén (2/8) dobó, végül 8 pontig jutó Szakolczi Dorka keze nem remegett meg a vonalon, így a vendégek örülhettek.

BEAC-Budafok - Törekvés SE A 79-76
A 3. negyed közepéig többnyire a Dobos Kira (16/3)-Szilvási Kincső (14)-Czintos Boglárka (13)-Károlyi Lilla (11/3) kvartett vezette vendég Törekvés csapatánál volt az előny. Ekkor egy 12-4-gyel fordított a leginkább Ozsváth-Hegedűs M. (35), Hujberné Mile Veronika (10/6) és Padányi Réka (9/9) pontjaira építő BEAC-Budafok, ám ekkor még nem törtek meg, hanem a negyed végén "feltámadtak" a vendégek. A záró etapot azonban 11-0-lal indították a hazaiak, s az ekkor megszerzett előnyükből 3 pontot megtartottak a találkozót a végén 2 triplával szorossá tevő Törekvés ellen.

ELTE-BEAC - MAFC-BME 74-80
Parádés első negyedet produkáltak a hazaiak, akik elsősorban Majsa J. (14), Glavinics J. (13/3), Szabó Zsanett (13) és Kiss Anna (10) jóvoltából 10 perc alatt 10 pont fölötti előnyt szereztek. A folytatásban fokozatosan vette át a játék irányítását a MAFC, amely Tímár-Fülep Csilla (25/12), Munteán L. (23/6) és Rozsics Lilla (11/3) ponterős játéka révén fokozatosan csökkentette hátrányát, majd a végjátékban egy 7-0-lal a maga javára fordította a színvonalas, érdekes találkozót.

DMTK Haraszti Sasok - Kék Rókák 51-36
Remek, 23-7-re megnyert 3. negyedének, valamint elsősorban Óvári F. (14/6) és Somkúti J. (11) eredményességének köszönhetően nyerte meg ezt az "állati" összecsapást a Haraszti Sasok együttese a Glavinics Judit (15)-Darnót Anna (10) kettős vezette Kék Rókák ellen.

BEAC-Budafok - BEAC-BLSE A 53-55
Bár csupán egyetlen szakaszt a Fekete Katalin (16/3) és Kranjecz Zsuzsanna (14) vezette BLSE B, a 16-5-re megnyert 3. etap elég volt neki megnyernie a "házirangadót". Hiába bizonyult a mezőny legeredményesebb játékosának a vendéglátó együttesben játszó Dőry Viktória (18/12), a hazaiaktól egyedül ő jutott 10 pont fölé - ez is közrejátszott a BLSE sikerében.