Budapest-bajnokság férfi A: népszerű eredmény a 67-71

Két mérkőzésen is hajszálra ugyanaz a végeredmény született a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A csoportjában

Két mérkőzésen is hajszálra ugyanaz a végeredmény született a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A csoportjában, az Eldorádó a Budai Space Jam, a Fortress pedig a Diósdi Sasok otthonában győzött 71-67-re. A tavalyi év végén, s az idei elején hullámvölgybe kerülő Fortress kezd "kiegyenesedni", rangadót nyert az Old Flash otthonában

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva a Bodnár Csaba (19)-Helik Miklós (16)-Kapusi László (13/3) trió vezérletével a Meteor magabiztos, 72-47-es győzelmet aratott a Herdinánd Balázs (11/3), Fáth Ákos (10/6) és Horváth Dávid (10) vezette Centi Eötvös otthonában.
A teljes dobólista itt elérhető!

Elsősorban a 25-15-re elveszített 3. negyed miatt maradt alul 92-79-re a főként Tapodi József (16/3), Torbó Dániel (13/3), Csikor Levente (13) és Csikor Ákos (10) ponterősségére építő Józsefváros B a Diósdi Sasok ellen.

Küzdelmes találkozón a Harangozó Gábor (23/15)-Pénzes Norbert (15/6)-Vághy Balázs (13) trió vezette Hajós Alfréd DSE 58-45-re győzött az Eldorádó otthonában. Hazai részről egyedül Rósa László (13/9) jutott 10 pont fölé.

A 16-9-re megnyert első negyedre, továbbá főként Jász Levente (18/12), Polgár Tibor (12) és Kruppa Bertalan (10) eredményességére építve az Old Flash 54-42-re győzött a Közgáz otthonában, amelyből egyedül Terjéki Péter (10) érte el a 10 pontot.

Egyetlen - a második 22-10-re történő - negyed megnyerése elég volt az Eldorádó csapatának, hogy a Rósa L. (20/12)-Decsi András (21)-Sütő Krisztián (17/6) trió vezérletével 71-67-re diadalmaskodjon a Buró Gergely (19/3), Dira Ferenc (14/9), Herméndy-Berencz Ákos (13) és Lovas Dávid (12) vezette Budai Space Jam otthonában.

Minden negyedet megnyerve - volt amelyet csupán 1, de akadt, amelyet 12 ponttal - az Old Flash elsősorban Polgár T. és Pohánka Balázs (16-16), valamint Jász L. (14/3) és Németh Géza (12) eredményes játékának köszönhetően magabiztos, 72-52-es győzelmet aratott a Cseh István (22/6)-Fekete Kristóf (15) duó vezette MVSE KSE ellen.

A 25-13-ra megnyert második negyednek, valamint elsősorban Szira Zsombor (29/9) és Győri Kristóf (19/9) ponterős játékának köszönhetően a Fortress 71-67-re nyerni tudott a Diósdi Sasok otthonában.

Minden negyedet megnyerve aratott sima, 70-49-es győzelmet Helik M. (22), Bodnár Cs. (17/3), Papp Gábor (14/12) és Kapusi L. (14/3) vezérletével a Meteor a May Gábor (20/3) és Széles István (10/6) vezette Saskacsák ellen.

A páros negyedeket 6-6 ponttal megnyerve Kovács Dávid (24), Dani Lajos (13/9) és Dani Zoltán (13/6) eredményességére alapozva a Sberbank Rockers Kerék csapata 68-57-re győzött a Glacz Bernát (14/12)-Tapodi J. (14) kettős vezette Józsefváros B otthonában.

Horváth D. (19) és Fáth Á. (15/15) eredményessége révén a Centi Eötvös az első félidőben még tartotta a lépést a vendéglátó Hajós Alfréd DSE csapatával, de szünet után már nagy fölényben játszott a Vághy B. (34/6)-Pénzes N. (21/9)-Harangozó G. (19/3)-Fekete Balázs (16/6) kvartett vezette hazai együttes, amely végül simán, 97-53-ra győzött.

A két középső negyedben irányítva a játékot a Szira Zs. (20)-Buda Gergely (14)-Győri K. (12/6) trió vezette Fortress 64-59-re nyerte a rangadót  a Pintér Zoltán (15/15) és Jász L. (14/6) vezette Old Flash otthonában.