Élesedik a harc

Az Öreg Kaszások otthonában "botlott" a MAFC-Martos a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban, ám később egy remek rangadón óriási fordítással legyőzte a Hobbi Bikák együttesét, amely Csepelen is alulmaradt. Nem hibázott a Student SE, izgalmas lesz a bajnokság hajrája, jelenleg a Martos és a Student 2-2 vereséggel áll az élen, őket követi a Budafok A és a Hobbi Bikák 4-4 vereséggel.

Remek, egységes csapatjátékot bemutatva, az első félidőben közel 20 pontos előnyt szerezve aratott főként Vadász Ákos (16 pont), Németh Zsolt (13/9), Pajor Richárd (13/3) és Mészáros Áron (12/3) eredményességére alapozva magabiztos, 74-53-as győzelmet az Öreg Kaszások a MAFC Martos ellen, amelyből csupán Horváth Géza (16/3) jutott 10 pont fölé.

A teljes dobólista ezen a linken elérhető!

Érdekes, fordulatos meccset nyert meg nagy nehezen 77-73-ra az elsősorban Szőke Ferenc (35/6), Lőrinczy Mátyás (11/3) és Berényi Balázs ponterősségére építő, egy negyed után 26-9-re vezető, ám a záró szakaszt döntetlenről kezdő Hobbi Bikák csapata a Péter Zsolt (26), Laczházi Róbert (23) és Fábri Bence (13/3) vezette Hidegkút otthonában.

A Mindler István (34/15) és Kozma Gábor (11) vezette vendéglátó Budafok A Maccabi VAC elleni mérkőzése is bővelkedett fordulatokban. A félidőben még 5 pontos hátrányban lévő Maccabi a harmadik negyedben Merza Domonkos (16), Horváth József (12/3), Jusztin Ádám és Brunner Brúnó (11/3-11/3) ponterőssége révén fordított, s 1 ponttal vezetett, de a záró szakasz a hazaiaké volt, akik végül 67-61-re győztek.

Végig kiélezett, szoros találkozón a BC Csepel Makai István (17/6), Szabó Tamás (15/3) és Kakucska Kristóf (11/6) eredményességének köszönhetően 61-59-re győzött a Hankó Gergely (12), Szilágyi Mihály (11) és Beszédes György (9/3) vezette, igen gyengén (10/26) büntetőző Budai XI. Öregfiúk otthonában.

Jól sikerült második negyedének (25-12) és elsősorban Garai Gergő (16/6), Bubcsó Kristóf (15/3), Jánosi Soma (12/3) és Rácz Tibor eredményességének köszönhetően verte 77-69-re az NKE SE a Graf András (17), Zimon Péter (15), Buró Gergely (11/3), Lovas Dávid (10) négyesfogat "húzta" Budai Space Jamet.

A Marton Ferenc (19/3), Szőke (15), Lőrinczy (9/3) trió vezette vendéglátó Hobbi Bikák csapata is a jól sikerült második negyedüknek (18-7) köszönhette 59-49-es győzelmét a Budafok B ellen. A vendégektől Takács Péter 15, Szijj Norbert pedig 12 ponttal zárta a találkozót.

A 26-13-ra megnyert első negyeddel hamar megnyugtató előnyre tett szert saját pályáján a Bartus Gergely  (17/9), Hensch Norbert és Szűcs Imre (11-11) vezette MAFC Martos, amely végül 76-67-re verte a jól küzdő Hidegkút csapatát, amely elsősorban Péter Zs. (12), Fábri B. (11/3) és Laczházi R. (10) jóvoltából maradt 10 ponton belül.

Gyetvai Péter (28), Bognár Dániel (16/3) és Pálfy Máté (15/6) ponterős játékára építve 5-7 után egy 10-2-vel ellépve, majd attól kezdve végig irányítva a játékot a Student SE magabiztosan verte 85-62-re a Budaörs csapatát.

A két középső negyedben közel 20 pontot verve a vendéglátó, Németh Zs. (20/12) és Vadász Á. (13) vezette Öreg Kaszások csapatára a BLF Palota Turóczi Róbert (17/3), László Zoltán (17), Bencze Louis (16/12) és Bencze Kevin (16) vezérletével magabiztos, 80-58-as győzelmet aratott.

A Budafok A csapata szintén a két középső negyedben dominálva aratott elsősorban Mindler I. (30/15), Kozma G. (17) és Glavatity Dénes (12/6) ponterős játéka révén fölényes, 81-55-ös győzelmet a vendég Budai XI. Öregfiúk ellen, amelyben a 27 pontig jutó Hankó G. eléggé magára maradt a pontszerzésben.

Apránként, fokozatosan felőrölve a vendéglátó, Buró G. és Lovas D. (10-10) vezette Budai XI. Space Jam ellenállását nyert simán, 65-44-re nyert Szilágyi Gábor (11/3), Pálfy M. (9/3), valamint Gyetvai P. ás Staviczky Péter (9-9) vezérletével a vendég Student SE.

Kosarakban gazdag mérkőzésen a páratlan negyedekben parádézó BC Csepel Bercze Levente (24/6), Kakucska K. (19/6). Illés Bence (18/3) és Forrai Bence (14) eredményességére alapozva magabiztos, 93-76-os győzelmet aratott a páros negyedekben jól játszó, Marton F. (21/6), Szőke F. (16/3), Tóth Márton (14), Berényi Balázs (13) kvartett vezette Hobbi Bikák ellen.

Csak az utolsó negyedet - ám azt 25-14-re -, de azzal a meccset is megnyerte 60-56-ra a Bubcsó K. (20/6), Jánosi S. (19/6) duó vezette NKE SE a Maccabi VAC otthonában. A hazai együttesből Jusztin Ádám (15/9) és Horváth József (15) emelkedett ki.

A félidőben még 11 pontos hátrányban volt az Öreg Kaszások együttese Budaörsön, ám Vámosi Lóránt (19), Andics Gergely (17/9), Vadász Á. (12) és Pajor R. (11/9) vezérletével fordított, s izgalmas végjátékban végül 64-63-ra győzött.

Három negyed után még 12 ponttal a Lőrinczy M. (22/18), Marton F. (13) és Szőke F. (11/3) trió vezette vendég Hobbi Bikák csapata állt jobban, ám főként Bartus G. (22/15), Horváth G. (15) és Kwame Robert (13) jóvoltából a szédületes hajrát bemutató, a záró szakaszt 33-19-re nyerő MAFC-Martos végül 82-80-ra győzött.

Fokozatosan felőrölve a Takács P. (22) és Wigand Tamás (13) vezette vendéglátó Budafok B ellenállását az Öreg Kaszások főként Vadász Á. (32) és Németh Zs. (21/12) eredményességére építve fölényes, 78-55-ös győzelmet aratott.

Remek, 21-6-os első negyedével alapozta meg a Kozma László (17), Garai G. (13/9), Gyarmati István (10/6), Horváth András (9/9) és Bubcsó K. (9/3) ötös vezetésével kivított magabiztos, 72-53-as sikerét a vendéglátó NKE a Budai XI. Öregfiúk csapatával szemben. A vendégektől Hankó G. 25, Menyhárt Miklós pedig 14 pontig jutott.

A BLF Palota-Budaörs meccset 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Küzdelmes, kemény mérkőzésen a Nitsch Gergely (17), Mindler I. (13), Kozma G. (11/3) hármasfogat "húzta" vendég Budafok A elsősorban a harmadik negyedben nyújtott jó játékának, hatékony védekezésének (19-4-re nyerték e negyedet a vendégek) köszönhette 58-52-es sikerét a Berényi B.(16/9), Marton F. (11/3) duó vezette Hobbi Bikák otthonában.