Fájó vereségek, bravúros győzelmek

Vegyes hétvégét tudhatnak maguk mögött a másodosztályú fővárosi együttesek. Több budapesti "belharcra" is sor került a múlt héten, akadtak csapatok, amelyek kellemetlen vereséget szenvedtek, s olyanok is, amelyek bravúrt értek el.

A női amatőr nemzeti bajnokság keleti csoportjában Miskolcon erős összeállításban pályára lépve, Wéber Fruzsina (15/3 pont, 14 lepattanó) és Tarnai Kata (10 pont, 4 lepattanó) révén jól tartották magukat az MTK fiataljai, de a diósgyőri fiatalok ha szűken is, de minden negyedet megnyertek, s végül 59-46-ra győztek.

A MAFC otthonában már jóval gyengébb felállással simán, 96-40-re kikaptak az MTK-fiatalok, akik közül a 9 ponttal és 6 lepattanóval záró Horváth Anna bizonyult a legjobbnak. A nagy kedvvel játszó, félidőben 54-13-ra vezető hazaiaktól Fülep Csilla (14/6 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Abaházy Anna (12-12 pont és lepattanó, 3-3 gólpassz és blokk), Tápai Andrea (11/9 pont), Rozsics Lilla (11/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Tillmann Dóra (10 pont, 7 gólpassz) és Szabó Dóra (10 pont, 3 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz) játéka emelkedett ki.

Bravúros győzelmet aratott a Kiss Lenke Kosársuli Kecskeméten. A 88-78-as siker fő letéteményesei Nagy Andrea (26/3 pont, 12 lepattanó), Szabó Enikő (17/12 pont - 4/4 tripla - 3-3 lepattanó és gólpassz), Básti Gabriella (16 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz) és Orosz Anett (13/3 pont, 5 lepattanó, 8 szerzett 5 eladott labda) voltak.

A nyugati csoportban a TFSE rossz szokásához híven Ajkán is gyengén kezdett, a hazaiak egy negyed után 9, a félidőben pedig 7 ponttal vezettek. Térfélcsere után már egyértelműen fölényben játszott a TF, amely végül Gereben Dorka (18/9 pont, 3 gólpassz), Németh Alma (15 pont), Mányoky Judit (14/6 pont - 16 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és gólpassz) és Miháczi Dia (12 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) eredményessége révén fordított, s 72-65-ös sikerével megőrizte veretlenségét.

A BEAC fiataljai viszont egy jó szokásukat tartották meg a fehérváriak ellen: jól kezdtek, Gocsmann Ágota (19/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), László Boróka (17 pont, 7 lepattanó, 4 blokk), Suppán Anna (16 pont, 10 lepattanó), Barnai Judit (13 pont, 12 lepattanó) és Boros Dorka (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével 16 pontos előnyt szereztek az első negyedben. A másodikban a BEAC hullámvölgybe, ellenfele pedig 10 ponton belülre került, de szünet után már elég egyoldalú volt a játék, s a BEAC végül 94-51-re győzött.

A férfi NBI/B-ben, a keleti csoportban a Honvéd bár az első negyed után még döntetlenre állt, "elvérzett" Salgótarjánban. Úgy tűnt, nem volt igazi vezére a Puskás-brigádnak. Pintér Dávid 13/6 pontig és 5 lepattanóig jutott, Kerpel Fronius Gáspár 10/6 ponttal, 5 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt, Szalay Ákos és Stefán Dávid is 10-10 pontot tett a közösbe, előbbi ezt 3 gólpasszal, utóbbi pedig 5 lepattanóval "fejelte meg". A mindössze 60 dobott pont nem volt elég a sikerhez, a tarjáni gárda 71 ponttal fejezte be a meccset.

"Újbuda-Óbuda" összecsapást rendeztek vasárnap, azaz a MAFC fiataljai fogadták a Kaszások együttesét. A vendégek kezdtek "élesebben", Lakosa Ákos (22/6 pont - 22 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), Nagy Szabolcs (19/3 pont) és Korona Zsolt (16/12 pont) vezérletével 17-6-ra vezetett az Óbuda. Ezt követően magukra találtak a hazaiak, s a negyed végére csaknem ledolgozták tetemes hátrányukat. Szünetben már 3 ponttal a MAFC fiataljai vezettek, akik a 3. negyed hatékony támadójátékával Molnár Marcell (25/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Kucsora Csaba (20/12 pont, 6 gólpassz), Siklós Olivér (20/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Király Zalán (10 pont) eredményessége révén eldöntötték a meccset a maguk javára. Pápai Máté pedig (7-7 pont és lepattanó, 6 gólpassz) nagy mezőnymunkával járult a lepattanózást 55-33-ra nyerő hazai gárda fölényes, 103-81-es győzelméhez.

A nyugati csoportban a Tehetséges Fiatalok Budapest együttese a két középső negyedet 53-17-re nyerve, Beák Gábor (12/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Buzás Bence (12/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Somogyfoki Szabolcs (11 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Kerkai Ákos (10 pont, 4 szerzett labda) vezetésével magabiztos, 84-51-es győzelmet aratott az Alba Fehérvár, azaz a fehérvári fiatalok otthonában.

Hiába kezdett jól, s vezetett egy negyed után 5 ponttal Baján Drevenka Dávid (16/6 pont - 18 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 4 gólpassz), Mészáros Bence (10/6 pont) és Tóth Szabolcs (10 pont 5 lepattanó) eredményessége révén a Budafok, a második negyedet 25-9-re, a meccset pedig 78-67-re elveszítette.