Hosszabbításos rangadót nyerve maradt veretlen az Újpest

Remek, hosszabbításos rangadót játszott egymással a jórészt fővárosi csapatokat tömörítő közép A-csoport két élcsapata, az Újpest MT és a Közgáz B - a veretlen újpestiek megőrizték makulátlan mérlegüket. Több izgalmas, fordulatos mérkőzés volt a bajnokságban, de néhány egyoldalú találkozó is akadt az elmúlt hetekben.

Három negyedet megnyerve, a negyediket - pontosabban a harmadikat - pedig döntetlenre adva a Zuglói Sasok Tóth Dániel (21/15), Ettien Befahy (21/9) és Losonczy Dániel (16/9) vezérletével magabiztos, 85-65-ös győzelmet aratott az érdi gárda, a Treff 07 SE ellen.

A teljes dobólista itt elérhető!

Szenzációs, fordulatokban gazdag, remek játékot és hosszabbításos újpesti sikert hozott a csoport csúcsrangadója. Félidőben a Tursics Krisztián (29/6), Csaba György (25/6), Fekete Csaba (16/12), Daru Gábor (11) Nagy Róbert ötösfogat húzta veretlen éllovas újpesti gárda vezetett. Szünet után az addig is jól játszó Közgáz B még koncentráltabb, pontosabb játékot nyújtott, a vendégek Lénárt Zoltán (28/6), Földes Dániel (21/3), Látos András (21), Mihaletzky Bálint (14/6) és Kandrács Csaba (12/6) vezérletével nemhogy ledolgozták hátrányukat, hanem fordítottak, s a 4. negyed közepén 8 ponttal vezettek. A rendes játékidő vége az újpestieké volt, akik végül Csaba kosarával hosszabbításra mentették a találkozót. A hosszabbítás elején váltva vezettek a csapatok, majd 5 ponttal ellépett a Közgáz B, ám a hazaiak Tursics vezérletével egy 9-2-es utolsó 2 perccel végül megnyerték ezt a remek mérkőzést.

Bár az első negyed után még 2 ponttal az Esőssy Mátyás (18/15), Várkonyi Tamás (16), Reszeli Soós Gábor (12/3) trió vezette Toldy Vizivárosi Hódok csapata vezetett, a 29-9-re megnyert második negyedre, valamint Makay Dániel (25/9), Szemán Gábor (19), Hoffmann Ákos és Czibula Bence (19-19) eredményességére építve a vendég Darazsak Oldboys 86-74-re győzött.

A hosszabbításban megnyert rangadó után az Újpest Érden Csaba Gy. (29/21), Tursics K. (26/12), Szabó Márton (16/6) és Solymosi Tamás (13) vezérletével könnyed, 105-47-es győzelmet aratott.

Küzdelmes mérkőzésen ha szűken is, de minden negyedet megnyerve aratott Dankó Tamás (11), Horváth Zsolt (10/3) és Czeba Péter (9/9) vezérletével 66-52-es győzelmet a BLF a Kiss Botond, Kaluha Csaba (17/3-17/3) duó vezette Józsefváros ellen.

A szünetig közel 20 pontos hátrányba kerülő Malév a második félidőt Bolesza Gergely (23/15), Rácz Imre (17), Polányi Csaba (14/12) és Srankó Zsolt (11/3) eredményessége révén ugyan megnyerte, ám összességében nem volt esélye a végül 93-75 arányban diadalmaskodó Dunaharaszti ellen.

Hiába nyerte meg az utolsó negyedet, nem volt esélye a Várfalvi Dániel (20/12), Erdős Ádám (9/3) és Szihalmy Dániel (8) vezette MAFC BME csapatának Szigetszentmiklóson, ahol a BKG DSE magabiztos, 81-56-os győzelmet aratott ellene.

Küzdelmes mérkőzésen az első három negyedet uralva Mihaletzky (13/6), Matskási István (9) és Kandrács (8/6) vezérletével a Közgáz B 62-51-re győzött a Földi Márton (21/9), Gyurcsányi Péter (9/3), Bognár Domokos (8/3) trió vezette BEAC otthonában.

Végig vezetve, biztosan győzött 80-59-re a Bozó Dániel (18), Steier József (15/6), Darvas Kristóf (15) és Losonczy D. (12) négyes által "húzott " Zuglói Sasok a Mazúr Károly (16/9), Kovács Gábor (11) és Bercze Levente (9/3) vezette BC Csepel ellen.

A Kaluha (19/9), Soós András (14/3), Turbók Ádám (11) trió vezette vendéglátó Józsefvárosnak nem okozott gondot a Szentendre legyőzése, fölényes, 78-28-as hazai siker született.

A 23-8-ra elveszített első negyed után nem volt esélye a Horváth Zs. (14/3), Horváth Brunó (12/6) és Józsa Zoltán (10) vezette BLF-nek a szigetszentmiklósi együttes, a BKG DSE ellen, amely 77-62-re győzött.

Félidőben még döntetlenre állt a BC Csepel az érdi Treff 07 SE ellen, de szünet után magához ragadva az irányítást Illés Bence (19), Bercze (16) és Pásztor Gábor (15/6) ponterős játékára építve 77-64-re győzött.

A két középső negyedben nagy fölényben játszott Dunaharaszti, amely 87-59-re verte a Szilágyi Gergely (20) és Darvas  K. (8) vezette Zuglói Sasok csapatát.

Az első negyedet még megnyerte a Kelemen Kristóf (19/6), Makay D. (18/6) duó vezette vendéglátó Darazsak Oldboys, de a folytatásban átvette az irányítást és egységes csapatmunkával, Virág Barnabás (13/3), Lénárt Z. és Földes D. (11-11), Mihaletzky (10/6), valamint Látos (10) eredményessége révén fordított, s végül 73-64-re győzött a Közgáz B.

Két nappal a kőbányai találkozója után otthonában a Közgáz B három negyedig egy abszolút fifty-fifty meccset játszott a Szihalmy D. (17/3), Várfalvi D. (14/3) és Vantal Gergely (13/3) vezette MAFC BME együttesével: három negyed után 50-50 volt az állás. A záró szakaszban elsősorban Lénárt (22), Dudás László (10/6) és Soltész Balázs (10) révén a hazaiak kerekedtek felül, s végül 75-68-ra győztek.

Félidőben még 10 pont előnye volt a Mazúr (17/3), Bercze (15/6), Pásztor (13/6) Illés (11) kvartett vezette BC Csepelnek a Dunaharaszti ellen, de a szünet után nagy fölényben játszó vendégek végül 87-76-ra győztek.

Szabari Krisztián (18), Madaras János (15/6), Gyurcsányi (13/9) és Kovács Máté (12) vezérletével a záró szakaszban tette fölényessé győzemét a BEAC Érden a Treff 07 SE otthonában, ahol végül 77-54-re nyert.

Az 27-13-ra megnyert első negyedre, valamint Köves Gedon (24), Kulifai Máté (21/3), Tulkán Máté (15/12) és Mogyorósi Bálint (11/3) eredményességére építve győzött 82-72-re a Szent Pál Akadémia Cserpes Rudi együttese a jól küzdő, Losonczy (23/9), Befahy (15/3) és Szilágyi G. (14) vezette Zuglói Sasok otthonában.

Az első negyedben még szárnyalt a Befahy (21/12), Losonczy (15/6) kettős vezette Zuglói Sasok, ám a folytatásban a vendéglátó Józsefváros akarata érvényesült, amely Kaluha (27/15), Kiss B. (14), Dudás S. (12/3) és Anthony Dill (11/3) vezérletével biztosan nyert 84-56-ra.

A BLF KK Horváth Zs. (19), Józsa Z. (18), Dankó T. (14/3) és Borkúty Lóránt (10) vezérletével a mérkőzés nagy részében vezetve győzött a Közgáz B ellen, amelyből Kandrács 23/6, Földes 15/3, Soltész 14, Mihaletzky pedig 12/6 ponttal zárta a találkozót.

A 30-12-re megnyert második negyednek, valamint elsősorban Földi (18/6), Gyurcsányi (18/3) és Szabari (16/6) ponterősségének köszönhetően a BEAC 82-71-re legyőzte a Badics (18), Kelemen (16/3), Burján Pál (14) és Czibula Bence (13) vezette Darazsak Oldboys csapatát.