Két rangadót nyerve őrzi veretlenségét a Józsefváros

A Budapest-bajnokság B-csoportjában hazai pályán a Törekvés elleni rangadót saját pályáján nagy küzdelemben, az Iparterv elleni idegenbelit pedig fölényesen, közel 30 pont különbséggel nyerte a veretlen éllovas Józsefváros. Nem a Fortress időszaka zajlik, a gárda három szoros meccset is elveszített a közelmúltban

A félidőben szerzett 13 pontos előnyéből hetet megtartott a rangadó végéig a Horváth Tamás (16/12 pont), Kovács László (15), Tapodi József (14) és Biczók Gergely (12) vezette Józsefváros, a Törekvés Zsoldos Károly (17/3) és Latóczki Gábor vezérletével jobb volt szünet után, de csak szorossá tudta tenni a meccset, amelyen végül 66-59-es hazai siker született.

A kiegyenlített első félidőt követően a harmadik negyedben (25-14) Horváth Sándor (24), Maráz Ádám (21/6), Janositz Evin és Körtvélyesi Zsolt (9-9) vezérletével "robbantott" a Honvéd Zrínyi SE, és 81-76-ra nyert is a Priszler Zoltán (21/3) és Győri Kristóf (13/6) vezette Fortress otthonában.

Küzdelmes meccsen a legjobbkor,  a befejező 10 percben játszott a legjobban a Velimir Jovanovics (21), Ipacs Krisztián (13) és György Ferenc (10) vezette Szinyei és 19-7-re megnyert utolsó negyedével 54-48-ra nyerni tudott a Törekvés otthonában, amelyből Zsoldos 13/3, Latóczki pedig 13 pontig jutott.

Váratlanul egyoldalú lett a két éllovas rangadója. A két középső negyedet összeadva 59-30-ra nyerő Józsefváros Horváth T. (27/15), Csuba Attila (19/6) és Kovács L. (13/3) vezérletével fölényes, 95-67-es győzelmet aratott a Horváth Dániel (25/3), Piltmann Ákos (17), Kinter Oszkár (16) trió vezette Iparterv otthonában.

Egyetlen pont döntött a végig szoros, kiélezett Malév-Fortress (80-79) találkozón. Hazai részről Oláh István 24/9, Kincses Dániel 21/9, Viczián István pedig 15 pontig jutott. A vendégektől Filotás Gergely és Székely Ágoston (17/6-17/6), Buda Gergely 14, Priszler pedig 13/3 ponttal zárt.

Küzdelmes meccsen a 15-3-ra megnyert második negyednek, valamint elsősorban Nagy Péter (21/6) és Herczeg Barnabás eredményességének köszönhetően a 7+SC 9 ponttal, 49-40-re nyert a Stoller Balázs (12) és druszája, Hadházi Balázs (10) vezette Ultimate Warriors otthonában.

Ha szűken is, de a mérkőzés nagy részében vezetett, s 78-73-ra nyert is Eneko Bereciartua (22/15), Kecskés István (17/9), Bárdos Artúr (13) és Feigl Dávid vezérletével a Kőbánya Oldboys az Oláh Dániel (25/3), Kiss Sándor (15), Simon Péter (10/3) trió "húzta" Albatrosz otthonában.

Fordulatos meccsen a Filotás (20/9), Kulincsics Antal (18/3) Szira Zsombor (16) és Győri K. (9/9) vezette Fortress otthonában javított, s nyert 85-81-re a remek dobóformát mutató Gulyás Dávid (28/24), valamint Oláh D. (20) és Simon P. (12) vezérletével az Albatrosz.

A 31-10-re "hozott" első negyeddel gyorsan döntött, s nyert végül 81-58-ra az Oláh I. (27/18), Bibity Norbert (21/3), Fehérvári Norbert trió vezérlete Malév a Barda Szabolcs (12), Schulek Csaba és Schulek Dávid (11-11), valamint Kondor József (10/3) vezette TFSE Öregfiúk otthonában.
Dobólista:

A 22-12-re megnyert harmadik negyednek, továbbá a Horváth D. (31)-Juhász András (22/6) kettős ponterősségének köszönhetően győzött 72-68-ra az Iparterv a Jovanovics (30/3)-Ipacs K. (18)-György F. (9/6) trió "húzta" Szinyei otthonában.

Küzdelmes összecsapáson a 23-11-re megnyert negyedik negyeddel fordította a maga javára, s győzött 51-46-ra a Zsoldos K. (21/3) és Zsoldos Márton (12) vezette Törekvés az Ultimate Warriors otthonában, amelyből egyedül  Tarnai Csaba (19) jutott 10 pont fölé, Molnár Bálint és Nothof Tamás 8-8 ponttal zárt.

Az első félidőben szerzett 15 pontos előnyét Kecskés I. (19/9), Feigl D. (14), Doszpoth Olivér (12/3) és Herr Attila vezérletével a 3. negyed hullámvölgye után végül megtartva 73-58-ra győzött a Kőbánya Oldboys a Szöllős Szabolcs (17), Pintér Zsolt (15) és Szobi Marcell (14/6) vezette Vice  KSE ellen.