Kétszeri hosszabbítás a Hobbi SK - Terézváros mérkőzésen

Otthonában "botlott" a Budai XI. Vasököl a középcsapatnak számító Cap City Crew ellen a férfi Budapest bajnokság C-csoportjában, így a Piarista Öregfiúk együttese lépéselőnybe került a csoport bajnoki címéért zajló versenyfutásban. A Hobbi SK - Terézváros összecsapás kétszeri hosszabbítást, s a végén hazai győzelmet hozott

A simán, 21-6-re nyert első negyednek, továbbá elsősorban Bognár Áron (27/6 pont) és Fazekas Mihály (16/3) eredményes játékának köszönhetően az éllovas Piarista Öregfiúk magabiztos, 71-54-es győzelmet aratott a Kreisz Dávid (11/3), Kutasi Bálint (10/3) duó vezette Hobbi SK ellen.

A teljes dobólista itt elérhető!

A második negyedet ugyan megnyerte Kovács Péter (24/12) és Harsányi Gábor (9) vezérletével az Álló Farkasok, de a másik 3 negyedben a Mándoky Balázs (22), Hafner Gábor (18/3) és Hídvégi Kondor (12/6) vezette vendéglátó Terézváros akarata érvényesült, amely biztosan nyert 72-54-re.

Minden negyedet megnyerve győzött 56-38-ra főleg Fodor Máté (11/3), Kutas Péter (11) és Sztrákay Péter (10) ponterősségére építve a Budai XI. Vasököl az István Öregfiúk otthonában, amelyben egyedül Gombkötő Nimród (14) jutott 10 pont fölé, Danóczy Richárd 8/6, Deniz Yörükoglu pedig 8 ponttal zárt.

Az első negyed után, sőt a félidőben is még a Ványolos András (18), Mérész Richárd (16), Forrai Miklós (10) trió vezette vendég Budai XI. Bikák csapatánál volt az előny, ám térfélcsere után Csikós Attila (19/6), Kenzy Righi (17) és Pfneiszli Csongor (14/6) vezérletével fordított, s küzdelmes mérkőzésen végül 61-55-re győzött a Cap City Crew.

A Párkány Street - Híd Unió mérkőzést 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Ha szűken is, de minden negyedben alulmaradt, így végül 74-63-as vereséget szenvedett Szentendrén a Helli Roland (23/3), Héczei András (21/6) és Boleman Zsolt (10/6) vezette Szabadtéri SE A csapata.

Rusz Mihály (24), Bakondi János (16/9), Máriás Bence (14) és Tilinger Zsolt (12/12) ponterősségére alapozva már az első félidőben (45-18) eldöntötte a maga javára a vendéglátó Híd Unió SE a Kovács P. (21/3), Vlajk Ádám (17) kettős vezette Álló Farkasok elleni mérkőzést.

Három negyed után még döntetlenre állt Helli R. (21/6) és Kovács Dávid (11/6) vezérletével a Szabatéri SE A csapata a vendég István Öregfiúk együttesével szemben. A záró etapot a Gombkötő N. (21), Ottmár Tamás (14/6), Réti Géza (14) trió vezette vendégek bírták jobban, akik végül 63-54-re győztek.

Három negyeden át Theisz Attila (29) és Horváth Zoltán (14) eredményes játékára építve jól tartotta magát a mindössze 5 játékossal felálló Párkány Street, amely a záró szakaszra "elfogyott", így a vendéglátó BLF Palota B Ferenczy Gergő (16/3), Bogdán Bence (15/3), Papp Dávid (13/3) és Kukely Zoltán (10) vezérletével végül fölényes, 92-60-as győzelmet aratott.

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben még a Ványolos A. (18), John Wilson (12) duó vezette vendég Budai XI. Bikák csapatánál volt az előny, de szünet után a jó napot és dobóformát kifogó Kutasi B. (26/18), valamint Szabó Balázs (13/3) eredményességére alapozva a Hobbi SK megfordította az állást, s végül 60-57-re győzött.

Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát Mándoky Balázs (34/6) személyében a vendéglátó Terézváros, a kosaras magára maradt. Az éllovas Piarista Öregfiúk minden negyedet megnyerve, elsősorban Bognár Á. (27/3), Fazekas M. (16/9) és Kalmár Csanád (15/3) ponterős játékára építve biztosan nyert 73-51-re.

Az első egyedben szerzett 10 pontos előnyét lényegében végig megtartva borította a papírformát, s aratott meglepő, de megérdemelt, 68-58-as győzelmet Molnár Róbert (17/12), Csikós A. (17/6), Huszár Mátyás (11/3) és Pfneiszli Cs. (9/6) vezérletével a Cap City Crew a Sztrákay P. (14) és Galamb Ádám (12/3) duó vezette Budai XI. Vasököl otthonában, amelynek a bajnoki címért zajló versenyfutásban nagyon hiányozhat majd ez a győzelem.

Egy negyed után még vezetett a Rusz M. (12/6), Bakondi J. (11/3), Orbán Krisztián (10/6) trió "húzta" Híd Unió az éllovas Piarista Öregfiúk otthonában, de a folytatásban a listavezető akarata érvényesült, amely elsősorban a 27-6-ra megnyert 3. negyed, valamint Kalmár Cs. (16/3), Fazekas M. és Bódis László (12-12) eredményességének köszönhetően végül fölényes, 72-48-as győzelmet aratott.

A 19-8-ra megnyert 3. negyed, valamint Müller István (24/3), Vlajk Á. (23), Kovács P. (17/6) és Kaspár Norbert (10/3) eredményessége révén az Álló Farkasok csapata 74-66-ra legyőzte a Papp D. (10/6), Purman Ádám, Szueta Krisztián (10-10) trió vezette BLF Palota B együttesét.

Hullámzó, fordulatokban gazdag mérkőzésen a félidőben 2 ponttal vezető Párkány Street a 3. negyedben 2 ponton tartva - 15 ellenében - a Szentendrei Kinizsi együttesét, elsősorban Theisz A. (14), Szűts László (12/6) és Bányai István (9/3) eredményességére építve 51-40-re győzött.

Óriási izgalmak közepette, kétszeri hosszabbítás után verte 68-59-re Szabó Balázs (18/9) és Baricska Dániel (16) vezérletével a Hobbi SK a Mándoky B. (16), Hafner G. (15), Victor Delgado (12/9) trió vezette Terézvárost. A rendes játékidőben egyik csapat sem engedett a 48-ból, a vendégek 46-41-es hazai vezetés után a hajrában egy 7-0-lal fordítottak, de a hazaiak egyenlítettek. Az első ráadásban végig a vendégek vezettek, de a végén a hazaiak Szabó triplájával egyenlítettek, a második ráadásban pedig a lélektani előnyt kihasználva felülkerekedtek.

Minden negyedet megnyerve, elsősorban Helli R. (22/3), Boga Áron (16) és Heczei A. (11) ponterőssége révén aratott magabiztos, 71-50-es győzelmet a Szabatéri SE A csapata a Csikós A. (15/9) és R. Kenzy (13) vezette Cap City Crew otthonában.

Az első félidőben eldőlt a Budai XI-es házirangadó, szünetig kerek 20 pontos előnyt szerzett a  Sztrákay P. (16), Novák Tamás (14), Malkowski Áron (12), Hegyi Kristóf (11), Fodor M. (10/6) ötösfogat "húzta" Vasököl, amely végül 74-49-re nyert, a Bikák csapatából egyedül a jó dobóformát kifogó Jakab Adolf (21/15) jutott 10 pont fülé, s ezzel ő lett a mezőny legeredményesebb játékosa, de csapatának nem volt esélye.

Nehezen lendültek játékba a csapatok, a 8-6-os első negyed után Kutasi B. (21/15) és Viczina Balázs (12) vezérletével a Hobbi SK kapott hamarabb lábra, fordított, s a szünetben 5 ponttal vezetett. Térfélcsere után a Rusz M. (19), Bohár Dániel (13) kettős vezette vendéglátó Híd Unió ugyan jól tartotta magát, s a záró szakasz előtt 3 pontra csökkentette hátrányát, a végét azonba a vendégek bírták jobban, akik végül 57-47-re nyertek.

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig a Fodor M. (16/6), Novák T. (14), Hegyi K. (11) trió vezetésével 15 pontos előnyt szerző Budai XI. Vasököl csapatával szemben szünet után a vendéglátó Szabdatéri SE A Helli R. (24/6) és Boga Á. (11) vezetésével mindent megtett a fordítás érdekében, de csupán csökkenteni tudta hátrányát, s szorossá tenni a találkozót, amelyet végül 67-62-re nyertek a vendégek.

Színvonalas mérkőzésen, az első 3 negyedben irányítva a játékot a Piarista Öregfiúk csapata Bognár Á. (19/6),  Bódis L. (14/3), Jani Márton és Réti Dániel (14-14) vezérletével 76-64-re győzött a Papp D. (17/9), Szentpáli Gavallér Csaba (14/6), Ferenczy Gergő (10/3) trió vezette BLF Palota B otthonában.

A 19-8-ra megnyert első negyedére, továbbá elsősorban Mándoky B. (16), Hafner G. (13) és Heisig András (9/9) eredményességére alapozva verte 57-45-re a vendéglátó Terézváros a John Wilson (17), Jakab Adolf (16/9) kettős vezette Budai XI. Bikák együttesét.

Végig kiélezett, szoros, küzdelmes mérkőzésen Theisz A. (19/3), valamint Theisz Gábor (16/3) vezérletével a vendéglátó Párkány Street 56-52-re legyőzte a Freschl Árpád (14/6), Danóczy R. (12/12), Ottmár T. (11/3) trió vezette István Öregfiúk csapatát.

A bajnokság állása ezen a linken látható!