Közel állt a bravúrhoz a Vasas Miskolcon

A második negyed elején már 12 ponttal is vezetett, s összességében remekül helytállt a Vasas a Diósgyőr otthonában.

Aluinvent DVTK Miskolc - Vasas Akadémia 79-76

6-2-vel kezdett a Diósgyőr, de utána egy 8-0-lal fordított a bátran játszó, ekkor két légiósa, Josephine Kalu (21/6 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) és Jefimija Karakasevics (15 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével az első negyed nagy részében vezető Vasas. A második negyedet többek között Dombai Réka (13/9 pont - 5/6 mezőnyből -, 5 lepattanó) villanásaival egy 13-2-vel kezdte a Vasas, s 14 ponttal elhúzott. Egy 9-2-vel közelített a Diósgyőr, amelynek lendületét Dombai triplája sem törte meg, szünetig 4 pontra feljött a DVTK.

Szünet után sokáig üldözte a fővárosi együttest a Diósgyőr, majd a szakasz hajrájában egy 6-0-lal fordított. A záró etapban fordult a kocka, a Vasas üldözte a Diősgyőrt. A szakasz közepén 6-tal elléptek a hazaiak, s végül a feladathoz messze várakozáson túl felnövő Vasas jóvoltából egy színvonalas, remek, izgalmas meccsen, nagy csatában a Diósgyőr nyert. A 3x3-as szakág új női világranglistájának vezetője, a születésnapját ünneplő Böröndy Vivien 9/3 ponttal - 11 mezőnykísérletből -, 3 lepattanóval és 4 gólpasszal zárta a találkozót.