Már bajnok a veretlen X-Debrecen

Bár az utóbbi hetekben időnként azért "rezgett a léc", megőrizte veretlenségét az X-Debrecen csapata a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában, így a hátralévő néhány mérkőzés eredményétől függetlenül már megnyerte a bajnokságot.

Cap City Crew - Iparterv 50-65

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve tudott győzni Cserkuti Áron (15), Iványi Kristóf (14/3) és Szentes Kristóf (9) vezérletével az Iparterv a nagyrészt Nagy Sándor (15), Pfneiszli Csongor (13/9) és Takács Attila (11) kosaraira alapozó Cap City otthonában.

X-Debrecen - Albatrosz 53-51

A veretlen éllovas X-Debrecen lassan, az Oláh Dániel-Simon Péter (14-14)-Bak Tamás (9/3) trió vezette Albatrosz viszont szinte szárnyalva kezdte a rangadót, és egy negyed után még vezetett 6 ponttal. Később az X-Debrecen küzdelmes játék mellett fokozatosan csökkentette hátrányát, és végül elsősorban Hegedűs Gergő (16/3), valamint Baranyi Kristóf (12) jóvoltából a maga javára fordította a két gyengén (7/16, ill. 6/15) büntetőző gárda összecsapását.

Iparterv - Cap City Crew 69-50

A két héttel korábbi összecsapás visszavágóját jórészt Iványi K. (24/12) és Szentes K. (13/9) ponterős játéka révén a 3. negyed végére eldöntve nyerte meg biztosan az Iparterv a Nagy S. (16/3) és Varga Dániel (14/3) eredményességére építő Cap City ellen.

Albatrosz - Gödi SE 80-75

Az érdekes, ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 7 ponttal még Farkas Dezső (18/3), Lukács Kristóf (17/3), Jakucs Balázs (14) és Jakucs Bálint (10/6) jóvoltából a vendég gödi gárda állt jobban. Szünet után nagyot javult az Albatrosz játéka, amely a Simon P. (34)-Kiss Sándor-Bak T. (17/3-17/3) trió vezetésével már a 3. negyedben fordított, és végül megnyerte a színvonalas találkozót.

Cap City Crew - X-Debrecen 59-84

A szünetig szerzett közel 30 pontos előnyének, továbbá nagyrészt Vámosi Boldizsár (23/3), Papp Mátyás (14), Vámosi Márton (13) és Hegedűs G. (13) eredményességének köszönhetően aratott magabiztos győzelmet az X-Debrecen a jórészt Nagy S. (19/6), Huszár Mátyás (14) és Pfneiszli Cs. (12/6) tallataira támaszkodó Cap City otthonában.

Iparterv 7+SC 74-45

A 2. negyedet leszámítva végig fölényben játszva győzte le Szentes K. (19/12), Iványi K. (17/6), Tóth L. (11/3) és Cserkuti Á. (10) vezérletével az Iparterv a Herczeg Barnabás (14)-Tapodi László (12)-Kerekes Zoltán (11/3) trió jóvoltából igazán jól, hatékonyan csak a 2. negyedben játszó 7+ együttesét.

BEAC Kobak - Albatrosz 64-53

Három negyed után 2 ponttal még a Simon P. (17/3), Bak T. (13/3) és Kiss S. (10) kosaraira alapozó vendég Albatrosz vezetett, de a záró etapot sokkal jobban bírták a hazaiak, akik Hedry Zsolt (17/3), Vereczkey Lajos (12/6), Kozma Máté (12), Buzás Bálint (10) és Valuska László (9) eredményessége révén végül 10 pont fölötti győzelmet arattak.

BEAC Kobak - X-Debrecen 75-108

A valóságos kosáresőt (29-34) hozó nyitó negyedben még jól tartotta magát a nagyrészt Németh András (21/6), Valuska L. (19/3) és Buzás B. (18) ponterős játékára építő hazai gárda, a második negyedtől azonban egyértelmű fölénybe került az éllovas vendég együttes, amely Hegedűs G. (25/9), Baranyi K. (23), Vámosi B. (19), Sveda Tamás (16/9) és Vámosi M.( 10) vezérletével simán győzött.

Budafok B - TFSE Senior 62-68

A 3. negyed végére a nagyrészt Pethő Zoltán (23/9) és Buda Gergely (22/3) találataira támaszkodó vendég gárda 10 pont fölötti előnyt épített föl. Bár a Sára Attila (21/9)-Halász László (17)-Gecse Zoltán (13) trió vezette hazai gárda nagyot hajrázott, csak szorossá tudta tenni a találkozót, fordítania nem sikerült.

BEAC-Kobak - Iparterv 65-96

A két középső szakaszban nyújtott rendkívül hatékony támadójátékának, azon belül pedig Iványi K. (24/6), Szentesi K. (23/9), Tóth L. (12) és Hebők Balázs (11) eredményességének köszönhetően aratott magabiztos győzelmet az Iparterv a Valuska L. (20), Németh A. (18/6) és Vereczkey L. (9/9) kosaraira alapozó BEAC-Kobak otthonában.

X-Debrecen - Budafok B 81-49

Minden negyedet megnyerve aratott Hegedűs G. (19/6), Baranyi K. (13), Sveda T. (12), Papp M. (11) és Vámosi B. (10) vezérletével fölényes győzelmet az X-Debrecen a Gecse Z. (19)-Halász L. (12) kettős vezette budafoki gárda ellen.

Cap City Crew - BEAC Kobak 55-59

Küzdelmes, hullámzó játékot hozó, fordulatos találkozón elsősorban a 2. negyedben nyújtott jó játékának, valamint Valuska L. (16), Hedry Zs. (12/6) és Vereczkey L. (11/9) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a Kobak az elsősorban Takács A. (20/6) és Nagy S. (18/6) révén nagyot hajrázó Cap City otthonában.

Budafok B - BEAC Kobak 33-58

Az első szakaszt még Halász L. (15) és Gecse Z. (9) vezetésével megnyerte a hazai gárda, ám a második negyedben a vendéglátóját "lenullázó", a szakaszt 15-0-ra nyerő BEAC-Kobak átvette az irányítást, és Valuska L. (16), Hedry Zs. (15/6), Tircsi Tamás (10) és Németh T. (9) vezérletével biztosan győzött.

X-Debrecen - Cap City Crew 75-50

Minden negyedet megnyerve győzte le biztosan Hegedűs G. (15/6), Vámosi B. (14), Papp M. (11) és Vámosi M. (9) kosaraira alapozva az X-Debrecen a jórészt a Nagy S. (15)-Varga D. (13)-Pfneiszli Cs. (12/12) trió tagjainak találataira támaszkodó Cap City csapatát.

Iparterv - BEAC Kobak 76-38

A Németh A. (14) és Vereczkey L. (9/9) kosaraira alapozó BEAC-Kobak csak a 3. negyedben tudott felnőni a feladathoz és volt egyenrangú ellenfele a Cserkúti Á. (23/12), Iványi K. (19/12) és Kovács Ádám (11/3) eredményességére építve minden negyet megnyerő Iparterv együttesének.