Nehezen nyert a Csata és a BEAC, könnyedén a Vasas és a TF

Négy fővárosi együttes állt élre a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában.

Négy fővárosi együttes állt élre a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A Csata remek második félidei játékával fordított a jól kezdő Ajka ellen, a BEAC rangadót nyert a Tatabánya ellen, a TF viszont magabiztos győzelmet aratott Nyíregyházán, a Vasas pedig simán verte a Diósgyőrt. A zöld csoportban fordulatos, színvonalas meccsen szerezte meg első győzelmét a Tata - a szombathelyiek bánták - nem "botlott a soproni Sportdarázs, a Győr és a Baja ellen alaposan megszenvedő Szeged.

Piros csoport:
Vasas Akadémia - Aluinvent DVTK Miskolc 89-40
A 32-10-re megnyert első negyeddel hamar eldöntötte a meccset a maga javára a Vasas, amely Varga Alíz (20 pont), Heljic Sara (17/3 pont, 8 lepattanó, 2-2 szerzett labda és blokk), Tóth Orsolya (11/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Hizsnyik Dóra (11 pont, 6 lepattanó, 8 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével könnyed győzelmet aratott. A vendégektől Simon Virág (8/6 pont - 10 mezőnykísérlet - 3 lepattanó) és Szegeczki Nóra (8 pont - 13 mezőnykísérlet - 3 eladott labda) volt a legeredményesebb.

Nyíregyházi Kosársuli - TFSE 56-79
Hiába ért el igazán mutatós dupla-duplát Farkasinszki Orsolya (23 pont, 15 lepattanó), s voltak eredményes - de nem igazán hatékony - segítői Takács Anna (11/9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Simoncsik Petra (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz) személyében a hazaiaknak pillanatnyi esélyük sem volt a "több lábon álló" TF-fel szemben. A vendégek elsősorban Németh Alma (20/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 2-2 gólpassz és blokk), s Fuisz Viktória (12/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) ponterősségére, valamint Karlócai Julianna (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) mezőnymunkájára, továbbá az 53-43-ra megnyert lepattanózásra alapoztak, s már szünetben közel 20 pontos (38-20) előnyt szerezve magabiztos győzelmet aratva őrizték meg veretlenségüket.

Csata DSE - Ajka 67-64
Újabb szoros meccset veszített el az Ajka, amely egy ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében elsősorban Pap Regina (18 pont, 4 lepattanó), Takács Emese (11/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Kaposi-Demeter Hanna (10 pont, 12 lepattanó, 5 eladott labda) jóvoltából még 14 ponttal vezetett. A második félidő viszont egyértelműen a hazaiakról szólt, akik az eredményes játéka mellett hatalmas mezőnymunkát is végző Mányoky Réka (24/12 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda 5 gólpassz 3 blokk), valamint Radócz Fanni (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 5 szerzett labda) és Horváth Fruzsina (8/6 pont - 9 mezőnykísérlet - 9 lepattanó) vezérletével úgy 2 és fél perccel a befejezés előtt utolérték, s a végjátékban le is "hajrázták" a lepattanózást amúgy 52-39-re megnyerő ellenfelüket. Ezt a hátrányt a 9 labdát eladó Csata azzal kompenzálta, hogy 19 labda eladásába "hajszolta bele" ellenfele játékosait.

Dávid Kornél KA - DEAC-DSI 62-75
A vendéglátó fehérváriak a Tamás Jázmin (13 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz)-Rozsics Teodóra (12 pont - 16 mezőnykísérlet)-Nagy Annamária (12/6 pont, 3-3 szerzett és eladott labda 4 gólpassz)-trió tagjai ponterősségének köszönhetően 3 negyeden át tartották a lépést a debreceniekkel. A vendégek a záró etap első felében egy 12-4-es rohammal "rázták le" riválisukat, s Göttlinger Anna (27/15 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Gál Annamária (17 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 6 szerzett labda) és Földvári Andrea (14-14 pont és lepattanó, 3 eladott labda) eredményes, hatékony játéka révén végül 13 ponttal győztek.

ELTE-BEAC Újbuda - Tatabányai KC 59-54
A veretlenek rangadóján 35 percig biztos győztesnek tűnt a György Tímea (22 pont, 9 lepattanó), Mérész Beatrix (15 pont - 16 mezőnykísérlet - 11 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) és Vincze Virág (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) jó játékára építő BEAC. Ekkor azonban a Kapornai Dóra (11/3 pont), valamint Horváth Szilvia (8-8 pont és lepattanó) vezette vendégek hosszú hajrát indítottak, s egy 9-1-es rohammal bő 1 perccel a vége előtt egy 9-1-es rohammal 4 pontra felzárkóztak, de ennél közelebb kerülniük már nem sikerült vendéglátóikhoz.

BKG DSE Szigetszentmiklós - Kecskeméti KC 63-52
A nyitó és a záró negyedben jobban, pontosabban játszó szigetszentmiklósiak Shirian Fatime (15 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Lantos Andrienn (10/6 pont, 7 lepattanó) vezérletével legyőzték a Kurtz Kamilla (14/6 pont - 15 mezőnykísérlet - 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda)-Schlégl Odett (13/3 pont, 4 eladott labda)-Burján Laura (12/6 pont, 13 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda) hármasfogat "húzta", jól küzdő kecskeméti együttest. Amíg a vendégektől mindössze 6, addig hazai részről 10 játékos szerzett pontokat.

Zöld csoport:
Sportdarázs - Tatai SE 64-50
Finoman szólva sem túl jó dobóformát mutatva, de az első és a harmadik negyedben egy-egy nagyobb rohamot kivágva, a lepattanózást pedig fölényesen, 60-45-re nyerve aratott Kocsis Fanni (14/6 pont - 18 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Varga Sára (12 pont - 13 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és eladott labda. 4 gólpassz) és Szeli Kitti (11 pont - 12 mezőnykísérlet - 14 lepattanó) vezérletével magabiztos győzelmet a soproni együttes. Az összesen 30 labdát eladó vendég tataiaktól egyedül Szűts Boglárka (15/3 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda) jutott 10 pont fölé, Kiss Judit 9/3 ponttal - 12 mezőnykísérletből - 8 lepattanóval, 5 szerzett és 6 eladott labdával zárt.

Széchenyi KA Győr - MAFC 74-55
A Szirony Dorina (22/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Biczó Laura (13 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 2-2 gólpassz és blokk)-Nagy Rebeka (9 pont, 8 lepattanó) trió vezette hazai együttes szünetig 20 pontos előnyt szerezve biztosan nyert. A MAFC - amelyből egyedül Tarnai Kata (15/12 pont, 3 lepattanó) jutott 10 pont fölé, Lutche Klaudia pedig 9 ponttal, 5 lepattanóval, 3 szerzett és 4 eladott labdával fejezte be az összecsapást   - szünet után ugyan egyenrangú ellenfele volt a Győrnek, de a sima hazai sikert nem tudta kétségessé tenni.

Szegedi KE - Bajai NKK 70-64
Váratlanul nagy ellenállásba ütközve csak nehezen őrizte meg veretlenségét a Kecskés Fanny (23/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Horváth Zsanett (14/3 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda) és Nagy Lili (14/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) ponterős játékára építő, a lepattanózást 46-26-ra megnyerő Szeged. Bár a második félidőben végig a hazaiak vezettek, a roppant szívósan küzdő bajaiak Kucsora Réka (27/3 pont, 4-4 gólpassz. lepattanó és eladott. 6 szerzett labda), Szöllősy Bolgárka (15/15 pont - 16 mezőnykísérlet - 4 lepattanó) és Domokos Kinga (10 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) vezérletével 3 perccel a befejezés előtt 2 pontra feljöttek, de a végjátékban a tapasztaltabb szegediek ha nehezen is, de ellenfelük fölé kerekedtek.

Tatai SE - Szombathelyi Egyetem 82-77
Színvonalas, fordulatos, több kiemelkedő egyéni teljesítményt hozó találkozón egyértelműen a Szabó-Hakltis Zsuzsanna (31/15 pont, 12 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Jakubovics Dóra (16/9 pont - 22 mezőnykísérlet - 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Plózer Petra (12 pont, 17 lepattanó, 5 szerzett labda) vezette vendég szombathelyiek kezdtek jobban. A kis szünetben rendezte sorait, a nagyban pedig már vezetett a Chroméj Hajnalka (26 pont, 11 gólpassz, 4-4 lepattanó és eladott, 7 szerzett labda, Szűts Boglárka (18 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda), Orsós Bogdán Lívia (13/12 pont, 4 lepattanó) és Kurucz Réka (11 pont, 7 lepattanó) jó játékára alapozó, a mérkőzés előtt még nyeretlen Tata. A "hullámzás" folytatódott, a 3. negyed végén visszaszerezte a vezetést a vendég együttes. A hihetetlen izgalmas záró etapban váltva vezettek a felek, másfél perccel a befejezés előtt még a vendégeknél volt az előny,  A végjátékban mindkét csapat játékosai több büntetőt is elhibáztak, Chroeméj két akciókosara viszont meghozta a várva várt első sikert a Tata csapatának.

Szolnoki MÁV SE - ZTE NKK II 72-36
Az első három negyedben nyomasztó fölényben játszó Szolnok Baczuk Virág (13/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Munkácsi Enikő (13 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda), valamint Józsa V. (12/9 pont, 3 gólpassz) hatékony játékára alapozva a Szolnok fölényesem verte a tartalékos zalai együttest. A vendégektől egyedöl Preisinger Boglárka (12/3 pont - 20 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé, Böskei Réka 9/3 ponttal - 11 mezőnykísérletből - 3-3 lepattanóval és gólpasszal, valamint 7 eladott labdával zárta a találkozót.

ELTE Fortis - MTK II 53-65
Az első félidőben Stekler Kamilla (15 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 3 gólpassz, 2 blokk), Vágvölgyi Fanni (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 4 eladott labda) és Varga Anna (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) jóvoltából még partiban volt az ELTE-Fortis az MTK fiataljaival. A 3. negyedben azonban Gróf Tímea (15 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Schiroky Szonja (13 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), valamint  Halmosi Anna (10 pont) vezette vendégek megugrottak, s a záró etapban tovább növelve előnyüket nyertek.