Nincs már veretlen a női Budapest-bajnokság B-csoportjában

Újra botlott a címvédő BLSE, azzal pedig, hogy a Külker "elkapta" az addig veretlen Pénzügyőr csapatát, nincs már hibátlan alakulat a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában.

A két középső negyedben irányítva a játékot az egységes csapatmunkát bemutató Garai Eszter (11/3), Keller Márta (10), Oswald Réka, Szitár Zsófia (9/3-9/3), valamint Zsarnai Fanni (10) vezette Híd Unió 60-51-re legyőzte a bajnok BLSE csapatát, amelyből Zám Eszter 19/3, Kiss Diána pedig 19 pontot dobott.

A teljes dobólista itt elérhető!

A döntetlennel végződő első szakasz után a Magdalena Teidelt (20), Majoros Dóra 16/6) duó vezette Józsefváros küzdelmes mérkőzésen a harmadik negyed végére 7 pontos hátrányba került az érdi székhelyű Treff 07 SE ellen, s ebből a záró etapban csak 2-t tudott ledolgozni, így végül 54-49-re kikapott.

Minden negyedet megnyerve a Májusi Eszter (39/3), Horváth Rebeka (20), Majoros D. (16/9) trió vezette Józsefváros fölényes, 105-47-es győzelmet aratott az SZPA HSE otthonában, amelyből egyedül Abaházi Hanna (19/9) jutott 10 pont fölé.

Fordulatos mérkőzésen a bajnok BLSE nagy hajrájának, a 23-9-re megnyert záró negyedének, továbbá Zám E. (17), Fekete K. (11) és Kranjecz Zsuzsa (11) eredményességének köszönhetően 59-52-re legyőzte a Máté-Szentkirályi Réka (13/3), Herczeg Mónika (11), Erdődi Márta (10) trió vezette Külkert.

A 15-3-ra megnyert első negyedének, valamint Nagy Beatrix (12/3) és Horváth Sára (12)  ponterősségének köszönhetően a Kinizsi NKK 44-31-re győzött a BEAC Senior otthonában, amelyből Varga Anna 8 és Hidas Andrea pedig 7 pontig jutott.

Az első három negyedben irányítva a játékot Gebri Orsolya (29/3) és Kovács Borbála (17/3) vezérletével a Csepel 63-51-re legyőzte a Fogarasi-Krauss Flóra (13/3), Ozsvárt Kata (8/6) kettős vezette KLKS Junior együttesét.

Az első féldiőben 30 pont fölötti előnyt szerezve, a Zemlényi Dóra (25/15), Jambrik Barbara (20/12), Herjeczki Patrícia (10/6) trió tagainak eredményes játékára építve a Pénzügyőr fölényes, 79-36-os győzelmet aratott a Híd Unió ellen, amelyből egyedül Zsarnai F. (12) jutott 10 pont fölé.

Végig nagy fölényben játszva Köves Adél (24/3), Rózsavölgyi Szabina, Hartai Krisztina (22-22), valamint Kedvessy Anna (17) vezérletével a BEAC-Dzsoni Angyalai 139-17-re verte a Kölcsey Amazonok csapatát, amelyből Petrovszki Zsanett volt a legeredményesebb a maga 7 pontjával.

Minden negyedet megnyerve - volt amelyet, 1, s akadt, amelyiket 9 ponttal - a Híd Unió Szitár Zs., Garai E. (13-13), valamint Brunner Gyöngyi (10) vezérletével 60-44-re verte a Kinizsi NKK csapatát, amelyből Nagy B. 15/12, Harka Zsófia pedig 8 ponttal zárta a találkozót.

Csupán a  második negyedet nyerte meg, s így simán, 76-44-re kikapott a Steiner Andrea (16), továbbá Gőgös Krisztina és Márton Zsuzsanna (8-8) vezette Viharos Szenyórák az érdi székhelyű Treff 07 SE otthonában.

Színvonalas mérkőzésen a szoros első félidőt követően a 25-14-re megnyert harmadik negyednek, továbbá Herczeg M. (31), Erdődi M. (17) és Molnár Krisztina (10) eredményességének köszönhetően a Külker 80-66-ra legyőzte  Herjeczki P. (25/9), Jambrik B. (18/9), Morvai Zsuzsanna (11/3) trió vezette Pénzügyőrt.

A szoros első negyedet követően a KLKS Junior Kovács Laura (26), Ignácz Bernadett, Németh Lili (24-24), Fogarasi-krauss F. (14), Hamzi Virág (12) és Kovács Szilvia (10) vezérletével nagy fölényben játszva simán, 117-59-re verte a Specht Sára (16), Abaházi Hanna (15) és Kiács Dorina (11) vezette SZPA HSE csapatát.

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a BLSE Zám E. (16/3) és Kiss D. (10) vezérletével 44-42-re "legyűrte" a BEAC-Senior csapatát, amelyből Fogas Ildikó 12, Varga A. pedig 8 pontot dobott.

Farkas Gabriella (25), Gyarmati Erika (18), Nagy B. (15/3) és Hárosi Nikoletta (11) ponterős játékára építve a végig nagy fölényben játszó Kinizsi NKK simán, 82-16-ra verte a Kölcsey Amazonok együttesét, amelyből Petrovzski Zs., és Flach Viktória egyaránt 6-6 pontig jutott.

Minden negyedet megnyerve, Májusi E. (35/9) és Virág Krisztina (16/6) ponterős játékára alapozva a Józsefváros simán, 57-28-ra győzött a Gaszner Andrea (9/3) és Nyikes Klára (8) vezette Viharos Szenyórák otthonában.

A Budapest Csepel Gebri O. (21/9) és Rohodi Anna (12/6) eredményessége révén minden negyedet megnyerve simán, 54-33-ra győzött a BEAC-Dzsoni Angyalai otthonában, amelynek legeredményesebb játékosa Gruber Nikolett volt 6/3 ponttal.

A bajnoki tabella ezen a linken található!