NKE, BLF: fordítás - hatalmas hajrával

Akadt néhány egészen sima, de volt több szoros, izgalmas találkozó is a közelmúltban a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban.

Akadt néhány egészen sima, de volt több szoros, izgalmas találkozó is a közelmúltban a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. Az NKE  a Józsefváros, a BLF A pedig a DMTK ellen fordított a 4. negyedben mutatott parádés játékkal.

Öreg Kaszások - DMTK Haraszti Sasok 62-55
Katasztrofálisan kezdett az Öreg Kaszások, amely egy negyed után 20 pontos (4-24) hátrányban volt, ám a folytatásban felállva a padlóról a Vadász Ákos (20/3)-Andics Gergely (13/6)-Berényi Balázs (12/6) trió vezetésével fordított, s legyőzte a Mohay György (14) és Papp Mikes Bence (13/3) találatira építő DMTK csapatát.

Budafok B - NKE SE 68-78
Három negyeden át Takács Péter (18), Kevin Amati (11), Szenteleki László (10/3), valamint Busai Levente és Szijj Norbert (10-10) eredményessége révén a hazaiak tartották a lépést a Ribánszky Miklós (25)-Garai Gergő (19/9)-Jánosi Soma (14/6) trió vezette NKE-vel, a záró etapot a vendégek bírták jobban, így a budafokiak fölé kerekedtek.

Budafok A - Józsefvárosi KC 58-87
Az első három negyedben egyértelmű fölényben játszó vendég józsefvárosiak Biczók Gergely (19/9), Dudás Soma (18/3) és Szőke Ferenc (16/6) vezérletével simán nyert a Budafok A otthonában. Hazai részről senki nem érte el a 10 pontot, Major Ádám, Nitsch Gergely és Papp Balázs egyaránt 8-8 pontig jutott.

Toldy Vízivárosi Hódok - MAFC-Martos 59-78
Az első három negyedet megnyerve, a záró 10 percet döntetlenre adva Jasper Wielling (22), Vitályos Attila (18/6), Mindler István (11/3) és Hensch Norbert (10) ponterős játékának köszönhetően a MAFC Martos magabiztos győzelmet aratott a Furján Ferenc (19/9)-Réger Tamás (18/12)-Fodor András (10) trió vezette Hódok csapata ellen.

Józsefvárosi KC - NKE SE 65-69
Csupán egyetlen . jelesül a záró - negyedet nyert meg, de mivel azt 13 pont, különbséggel, 31-18-ra, hatalmasat hajrázva a meccset is "elvitte" a Garai G. (24/6)-Jánosi S. (17/12) kettős vezette NKE a 3. etap után még elsősorban Szőke F. (15), Petar Marics (14/3) és Dudás S. (10) ponterős játéka révén még 9 ponttal ellenfele előtt járó józsefvárosiak otthonában.

DMTK Haraszti Sasok - Hidegkúti KK 91-51
Minden negyedet megnyerve a korábbi NB I B-s játékosokkal felálló DMTK Haris Róbert (26/18), Kelemen Kristóf (24), Török Bence (18) és Debreceni Gergő (13) vezérletével fölényesen verte a Hegyi András (14)-Bakonyi Krisztián (12) kettős vezette hidegkúti együttest.

Student SE - Budafok A 76-38
A Kozma Gábor (14/9), valamint Nagyfi László (9) vezette Budafok csupán az első negyedben tudta tartani a lépést a hazaiakkal, akik elsősorban Bognár Márton (14), Bognár Kristóf (13/6), Bognár Dániel (13), Gyetvai Péter, valamint Pálfy Máté (10-10) eredményes játékára alapozva fölényesen nyertek.

Öreg Kaszások - BLF KK A 62-86
A 28-11-re megnyert első negyedre, továbbá főként Szentpáli Gavallér Csaba (17/3), Révész Marcell és Szigeti Balázs (13-13) ponterősségére építő BLF magabiztos győzelmet aratott a Vadász Á (16)-Pap Zoltán (10/3) kettős vezette Öreg Kaszások otthonában.

BLF KK A - DMTK Haraszti Sasok 84-77
Egységes csapatmunkájának, remek hajrájának - 29-16 a 4. negyedben -, továbbá elsősorban Kónyi Benjámin (16), Kocsis Olivér (15/6), Révész M. és Szentpáli Gavallér Cs. (15-15) ponterősségének köszönhetően a BLF egy színvonalas, fordulatos mérkőzésen legyőzte a csapatként szintén egységes képet mutató Székely László (20/3), Kelemen K. (16/3), Mohay Gy. (10/6), Papp Mikes B. (10/3) és Debreceni G. (10) vezette DMTK-t.