Női A: Menetelnek az élcsapatok

Fölényes győzelmeket aratva tovább őrzi veretlenségét a BKG Príma együttese a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság A-csoportjának élén. A  BEAC Muff együttese próbál "tapadni" rá, s magabiztosan tartja a 2. pozícióját.

BKG Príma Akadémia - ELTE-BEAC 116-30

Végig nagy fölényben játszva győzte le Szamosi Rita (23/6), Gundal Takács Anna (16), Imre Nóra és Lantos Adrienn (14-14), valamint Kovács Adrienn (12) vezérletével nagy különbséggel a BKG az időnként "egyemberes" csapat benyomását keltő ELTE-BEAC együttesét, amelyben a pontok csaknem a felét Horváth Mercédesz (14/6) szerezte.

Kék Rókák - SzPA HSE 78-35

A páros negyedekben nagy, helyenként nyomasztó fölényben játszva verte leginkább Darnót Anna (19/3), Ádám Veronika (14),  Karlócai Zsófia (13) és Kokavecz Anna (11/3) kosaraira építve simán a Kék Rókák csapata a jórészt Fabini Borbála (13) és Fabini Anna (12) találataira támaszkodó SzPA együttesét.

SzPA HSE - Kiss Lenke KA 66-86

A szünetig megszerzett 19 pontos előnyének, valamint főként Bodnár Virág (17/3), Tóth Fruzsina (16), és Keszte Sára (13) eredményes játékának köszönhetően győzte le kerek 20 ponttal a KLKA a Fabini B. (22), Specht Sára  (16) és Ferentzi Noémi (15/3) ponterősségében bízó SzPA csapatát.

BEAC-Muff - ELTE-BEAC 69-44

A 20-4-re megnyert első negyedre, továbbá a Kosjár Katalin (23)-Balogh Júlia (20/6)-Balogh Ramóna (16/6) trió kosaraira alapozva győzte le magabiztosan a BEAC-Muff a leginkább Szabó Petra (17) és Griffiths Emese (11/3) találataira támaszkodó ELTE-BEAC-ot.

SzPA HSE - Kék Rókák 51-55

Jóval szorosabb, küzdelmesebb meccset játszott egymással a két együttes, mint pár nappal korábban. A visszavágón csupán egyetlen negyedet nyert meg a Darnót A. (12), valamint Ádám V. és Karlócai Zs. (10-10) eredményességére építő Kék Rókák, ám a 18-6-ra megnyert 2. etap elég volt a vendégeknek a győzelemhez a Fabini B. (18). Fabini A. (12) és Specht S. (10) kosaraira alapozó SzPA otthonában.

DMTK Haraszti Sasok - BKG Príma Akadémia 43-84

Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban jelentős fölényben játszva aratott Doktor Anna (19/3), Katona Bianka és Ruttner Réka (12-12), Szamosi Rita (9/9) és Lantos Adrienn (9/3) vezérletével magabiztos győzelmet a veretlen BKG az Ecker Viktória (15/9)-Óvári Fruzsina (14/9) kettős vezette Dunaharaszti otthonában.

Kék Rókák - BEAC Budafok 55-64

A nyitó és a záró etapban nyújtott pontosabb játékára, no meg Hetényi Viktória (12/6), Viszota Krisztina (11) és Dőry Viktória (10/6) eredményességére építve tudott nyerni a BEAC-Budafok a leginkább Karlócai Zs. (23/3) és Tóth-Várnai Katalin (11) pontjaiban bízó Kék Rókák otthonában.

SzPA HSE - BEAC-Muff 53-101

Minden negyedet megnyerve győzte le Balogh J. (38/18), Kosjár K. (22), Soós Edit (18) és Balogh R. (14/3) ponterős játékával fölényesen a BEAC-Muff az ellenfeléhez Specht S. (18), Fabini B. (17/3) és Fabini A. (10) vezérletével csak a 2. szakaszban felnövő SzPA csapatát.

SzPA HSE - BKG Príma Akadémia 22-106

Az éllovas minden negyedet megnyerve győzte le Lantos A. (35/3), Ruttner Zsóka (22/6), Szamosi R. (13/9), Imre Nóra (13/3) és Katona B. (10) vezérletével a papírformának megfelelően fölényesen a sereghajtót. Hazai részről Specht S. bizonyult a legeredményesebbnek 9 ponttal.

Fotó: BKG Príma Akadémia