Női bajnokság két csoportban

Két csoportban kezdődtek meg a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság küzdelmei a hölgyeknél. Az A-jelűben kettős győzelemmel indított a Kék Rókák együttese, de még nagyon a bajnokság elején járunk, az erőviszonyok igazán még nem alakultak ki.

A-csoport:

Treff 07 SE - Kék Rókák 52-73

A 22-10-re megnyert első negyedre, valamint Horváth Zs. (16/9), Kokavecz A. (14/6), Bodnár D. (14) és Glavinics A. (13/6) eredményességére alapozva diadalmaskodott a Kék Rókák csapata a nagyrészt Pásztor S. (22), Hegyi T. (14) és Galambos J. (10) találataira támaszkodó Treff otthonában.

A mérkőzés adatai:

Regi Waldorf U23 - Törekvés SE 22-101

Végig nagy fölényben játszva jutott leginkább Gulyás F. (32), Széplaki M. (20/3), Vajnai V. (18/6) és Domán-Kratochvill D. (16) jóvoltából 100 pont fölé és aratott sima győzelmet a Törekvés, hazai részről egyedül Lelkes J. (10) érte el a 10 pontot.

Parthus SE - TFSE 50-63

Egységes csapatjátékának, a 15-4-re megnyert 3. negyednek, valamint Németh K. (15/6), Hegedűs-Őri Gy. (11/6), Lantos A. (11/3) és Kaluha Guti A. (10/3) kosarainak köszönhetően győzött a TF, így hiába "adta" Papp Í. (18/9) személyében a mezőny legjobb dobóját a hazai együttes, a vendéglátóktól rajta kívül más nem jutott 10 pont fölé.

Külker SC - Regi Waldorf U23 142-10

A félidei eredménnyel (70-0) akár "hetvenkedhetne" is a Külker, amelynek minden játékosa Kárpáti Cs. (27), Czina-Ódry A. (22), Erdődi M. (22), Monoki-Bandi B. (19/3), Szentkirályi R. (18), Herczeg M. (13), Szondi Á. (12) és Bércziné Mihalik K. (11) - 10 pont fölé jutott. A hazai csapat két legeredményesebb játékosa Szőke B. és Vörös A. volt 4-4 ponttal

Kék Rókák - BEAC Senior 61-39

Az első félidőben szerzett 27 pontos vezetésére, valamint főleg Darnót A. (20/6) és Szammer A. (12) eredményességére építve győzte le biztosan a Kék Rókák csapata a nagyrészt Élesné Iliás E. (12) és Nagyné Fogas I. (10) pontjaiban bízó BEAC Senior csapatát.

B-csoport:

Monor SE - BEAC-BLSE 63-44

Félidőben 3 ponttal még az a vendég együttes állt jobban, amelyből egyedül Tilkné Rám E. (11) jutott 10 pont fölé. A 3. negyed végén 1 ponttal már a monoriak vezettek, akik sokkal jobban bírva a befejező 10 percet Lovas R. (28/9) és Máriás F. (20/9) ponterőssége révén végül közel 20 pontos győzelmet arattak.

BEAC Muff - SZKHSE Párkány Street 66-26

A szünetig szerzett közel 30 pontos vezetésének, valamint Balogh R. (21), Szabariné Foyta D. (12/6), Soós E. (12), Angyal R. (11/3) és Keil Zs. (10) kosarainak köszönhetően a hazaiak fölényes győzelmet arattak, a vendégektől egyedül Seres K. (10) érte el a 10 pontot.

Józsefváros KC - Monor SE 44-37

Küzdelmes mérkőzésen a szünetre Sipos B. (14/6) és Mahmoud S. (12) vezérletével 6 pontos előnyt szerző hazaiak 40 pont alatt tartva a Lovas R. (10/6) vezette monori együttest 7 ponttal győztek.

BEAC Budafok - TFSE U23 69-48

A páros negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le a Hujberné Mile V. (15/15)-Hetényi R. (14/6)-Dőry V. (11/3) trió vezette BEAC Budafok a nagyrészt Czivinger L. (21/9) és Sváb A. (11/3) találataira támaszkodó TF-fiatalokat.