Női Budapest B: Bajnokveréssel végződött

Utolsó mérkőzéséig megőrizve veretlenségét nyerte meg a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság B-csoportját a BLSE együttese.

Utolsó mérkőzéséig megőrizve veretlenségét nyerte meg a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság B-csoportját a BLSE együttese. A társaság az évad utolsó mérkőzésén ugyan elveszítette veretlenségét, de a bajnokságot simán megnyerte.

BEAC-Dzsoni Angyalai - BLSE 36-71
Parádés, 25-3-as második negyedének, valamint egységes csapatjátékának - azon belül is Kosjár Katalin (17/6), Kranjecz Zsuzsanna és Karlócai Daniella (15-15), Dely Szilvia (12) és Kiss Diána (10) eredményességének - köszönhetően győzött biztosan a BLSE az erősen egyemberes "alakulat" benyomását keltő, Lőrincz Erzsébet (20/3) vezette "Angyalok" otthonában.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Külker SC 67-76
Három negyed után még a Takács Dorina (15/3), Halmai Tiffany (13)-Szabados Kinga (11) trió vezette hazai együttes állt jobban, méghozzá 4 ponttal, ám a záró etapban egységes csapatmunkával Szentkirályi Réka (19), Tóth Kitti (15/15), Erdődi Márta (13), valamint Kárpáti Csilla és Szondi Ágnes (12-12) találataira építve fordítani tudott a Külker, és megnyerte a színvonalas találkozót.

Kiss Lenke KA Junior - Pénzügyőr SE 69-85
Az első félidőben még Kovács Laura (24) és Radó Viktória (12) jóvoltából tartani tudta a lépést a KLKA Junior a vendégekkel, de szünet után a csapatként "több lábon álló" vendégek fölénybe kerültek és a Herjeczki Patrícia (25/6)-Jambrik Barbara (21/3)-Ungi Boglárka (21)-Morvai Zsuzsanna (10/3)  kvartett vezérletével biztosan nyertek.

Viharos Szenyórák - Treff 07 SE 15-79
Végig nagy fölényben játszva Pásztor Sára (25), Bartucz Dorottya (18), Losonczy Orsolya (15/3) és Sági Adrienn (12) vezérletével fölényesen nyertek a vendégek, hazai részről Szerencsés Ildikó volt a legeredményesebb 5/3 ponttal.

Kinizsi NKK - Törekvés SE B 62-54
A páratlan negyedekben jobban, pontosabban játszva győzte le Nagy Beatrix (30/18) és Láncos Emese (11/3) vezérletével a Kinizsi a Vajai Virág (17/9)-Kuklis Júlia (10) kettős vezette Törekvés B csapatát.

Józsefvárosi KC - Kölcsey Amazonok 128-21
Végig nyomasztó fölényben játszva aratott 107 pont különbségű győzelmet Török Kata (36) Dávid Dóra (31/3), Czura Éva (16), Májusi Eszter (14/3) és Kőhl Alexandra (10) vezérletével a Józsefváros, a Hosszú Bettina (13/3) vezette Amazonok ellen.

Törekvés SE B - Külker SC 61-67
Félidőben 3 ponttal még a Harangi Barbara (10/6)-Egri Vivien - Strbik Zsófia (10/3-10/3) trió vezette hazaiak "mentek", de szünet után Szentkirályi R. (21), Erdődi M. (19) és Kárpáti Cs. (18) vezetésével fordítani tudott a Külker.

Kölcsey Amazonok - BEAC Senior 53-82
A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva Varga Anna (18/3), Lőrincz Andrea (16), Weszelovszkyné Radocza Andrea (12), Orbán Ildikó és Sebő Júlia (10-10) vezérletével biztosan nyertek a vendégek a jól küzdő, Borius Anna (21/3)-Hosszú B. (16)-Kirstein Márta (12) trió vezette Amazonok otthonban.

Viharos Szenyórák - Józsefvárosi KC 29-96
A szünetig közel 50 (60-13) pontos előnyt szerző vendégek Török K. (27/9), Sipos Boglárka (18/6), Májusi E. (16/9), Horváth Rebeka (13/6) és László Szilvia (10) vezérletével fölényes győzelmet arattak a Nádasi Katalin (9) és Steiner Andrea (8) kettős vezette Szenyórák otthonában.

BLSE - Kinizsi NKK 53-43
Küzdelmes mérkőzésen "gyűrte le" a vártnál nehezebben Kiss Diána (16) és Budánovics Noémi (13/3) vezérletével a BLSE a szívósan küzdő, Láncos E. (15/3)-Horváth Sára (13/3) duó vezette Kinizsi együttesét.

Bp. Csepel - Zsíros Akadémia Kőbánya 61-55
Végig szoros, kiélezett meccsen győzte le a Pál Szandra (23)-Kovács Borbála (16/9)-Rohodi Júlia (10) trió vezérletével a Csepel a Gallyas Andrea (14), Moharos Veronika (13/3) és Tálas Lívia (10) találataira építő kőbányaiakat.

Treff 07 SE - Kiss Lenke KA Junior 91-39
Minden negyedet több, mint 10 ponttal nyerve győzte le fölényesen a Hegyi Tekla (25)-Pásztor S. (13)-Györki Darinka (12) trió vezette Treff a tartalékos, Radó V. (14/3) és Rojas-Azari Manuela (13/9) kosaraira építő KLKA Junior együttesét.

BEAC Dzsoni Angyalai - Treff 07 SE  61-49
A Györki D. (12) és Hegyi T. (9/3) vezette Treff nem tudta megismételni 2 nappal korábbi "lehengerlő" játékát, így alulmaradt a záró etapot jobban bíró, Kása Tamara (25), valamint Köves Adél (9/9) vezette vendéglátókkal szemben.

A Zsíros Akadémia Kőbánya - Kölcsey Amazonok mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Külker SC - Bp. Csepel 73-40
A Verébné Tóth Adrienn (18/12), valamint Rajna Zsuzsanna (9/3) koraraira építő csepeli hölgyek csupán a 3. negyedben tudtak felnőni a feladathoz, így a Külker Erdődi M. (20), Szentkirályi R. (18) és Tóth K. (10) vezérletével biztosan győzött.

Kiss Lenke KA Junior - Józsefvárosi KC 55-93
Minden negyedet megnyerve aratott Sipos B. (25), Török K. (21), Májusi E. (14), Dávid D. (13/3) és Szunomár Vanda (13/3) vezérletével fölényes győzelmet a Józsefváros a Kovács L. (14/6)-Kertész Luca (14) duó eredményességére építő KLKA Junior otthonában.

Zsíros Akadémia - BLSE 58-76
Gallyas A. (16/6), Püspöki Lotti (12) és Kutrik Dóra (10) vezérletével nagyot küzdöttek, s jól tartották magukat a vendéglátók, de a bajnokaspiráns BLSE Kosjár K. (27/3), Kiss D. (19) és Brauner Gyöngyi (15) ponterős játéka révén minden negyedet megnyerve végül közel 20 ponttal győzött.

Törekvés SE B - Bp. Csepel 50-63
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 9 ponttal még a Herczeg Enikő (11/3) és Szopka Rebeka (9) eredményességére építő hazai együttes vezetett, ám térfélcsere után nagy fölénybe kerültek és Pál Sz. (28), valamint Rohodi Anna (11/3) ponterős játékára építve fordítottak a csepeliek.

BEAC Senior - Bp. Csepel 54-42
A páratlan negyedeket rendre 10-10 ponttal nyerve győzte le Sebő Júlia (12/9), valamint Éliásné Iliás Eszter és Gáspár Zita (10-10) vezérletével a BEAC Senior az ezúttal vezéregyéniség nélkül maradó csepelieket, akiknél Kovács B. bizonyult a legeredményesebbnek a maga 8 pontjával.

Kinizsi NKK - Pénzügyőr SE 51-62
A 23-12-re megnyert 2. negyednek, továbbá jórészt Zemlényi Dóra (21/9), Jambrik B. (10/6), és Herjeczki P. (10/3) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a Pénzügyőr a Horváth S. (16)-Láncos E, (14/3) duó vezette Kinizsi otthonában.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Kiss Lenke KA Junior 91-50
Hajdu Vanessza (28), Szabados K. (15) és Gallyas A. (12) vezérletével a kőbányai együttes fölényesen nyerte az akadémiai együttesek csatáját, a KLKA Junior együtteséből egyedül Füzi Lilla (10) érte el a 10 pontot.

BLSE - Pénzügyőr SE 73-60
A két középső etapban Zemlényi D. (19/3), Jambrik B. (11), valamint Herjeczki P. és Morvai Zs. (10-10) jóvoltából a Pénzügyőr abszolút egyenrangú ellenfele volt a bajnokaspiráns BLSE csapatának, ám a nyitó és a záró etapban ellenfelénél pontosabban játszva az éllovas végül Kosjár K. (28), Kiss D. és Karlócai D. (13-13), valamint Budánovics N. (11) vezérletével ellenfele fölé kerekedett.

A Viharos Szenyórák - Zsíros Akadémia Kőbánya mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

BEAC Senior - Kiss Lenke KA Junior 63-40
A Kovács L. és Rojas A. M. vezette vendégek egy negyeden át tudták tartani a lépést a BEAC Senior együttesével, amely a második negyedtől fölényben játszva Hidas Andrea (23), Fogas Ildikó (17) és Varga A. (10) vezérletével magabiztos győzelmet aratott.

Kölcsey Amazonok - Külker SC 47-113
A szünetig közel 50 (71-24) pontos előnyt szerző Külker Kárpáti Cs. (26), Bardi Krisztina (25/3), Erdődi M. (21) és Szentkirályi R. (19) vezérletével simán nyert a Bódis Lilla (23) vezette, a szünet után már helyenként a feladathoz, s jóval rutinosabb játékosok alkotta ellenfeléhez felnövő Amazonok otthonában.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Törekvés SE B 74-82
Végig szoros, kiélezett összecsapás a hajrába dőlt el. A záróm etap közepén a Harangi B. (19)-Szilvási Kincső (17)-Vajai V. (16/6)-Redling Blanka (12)-Strbik Fanni (11/3) ötösfogat "húzta" vendégek egy 11-2-es rohammal döntötték el a maguk javára a színvonalas találkozót a Hajdu V. (22/6), Szabados K. (14/6), és Halmai T. (10) ponterősségére építő kőbányaiak otthonában.

Bp. Csepel - BEAC Senior 53-52
Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a záró etap első felét 13-0-ra nyerve vágott vissza Rohodi A. (16/12) és Rajna Zs. (10/6) vezérletével a Csepel a Fogas I. (18) vezette BEAC Senior csapatának a pár nappal korábban elszenvedett vereségért.

Józsefvárosi KC - BEAC Dzsoni Angyalai 67-41
A "kiütéssel" 30-4-re megnyert első negyeddel - bár a másodikat 15-3-ra elvesztette - alapozta meg biztos győzelmet a Török K. (17/3)-Dávid D. (16/3)-László Sz. (10/6) trió vezette Józsefváros. A legeredményesebb "angyalnak" Gruber Nikolett bizonyult 9/3 pontjával.

Treff 07 SE - Kinizsi NKK 57-60
Hérvoth S. (26) és Láncos E, (15/9) ponterős játékára építve szinte végig vezetett a Kinizsi - volt, hogy már 10 ponttal is - de a szívósan küzdő hazaiak Györki D. (17/3) és Pásztor S. (10) vezetésével rendre felzárkóztak, s szoros csatában végül 3 pontos vendég győzelem született.

Pénzügyőr SE - BEAC Dzsoni Angyalai 76-39
Egy negyed után még döntetlenre állt a Köves A. (10/3)-Gruber N. (9/3) kettős vezette "angyali alakulat", ám a második szakasztól nagy fölénybe kerülő Pénzügyőr végül Zemlényi D. (18/6). Jambrik B. (15/9) és Herjeczki P. (15/3) vezérletével biztos győzelmet aratott.

Törekvés SE B - BEAC Senior 58-63
Egy negyed után 7 ponttal még a nagyrészt Harangi B. (21/9) és Zsoldos Anita (11/9) találataira alapozó hazaiak vezettek, s 2 ponttal még a záró etap előtt is jobban álltak. A végét azonban a vendégek bírték jobban, akik Éliásné Iliás E. (16), Fogas I. (14), valamint Orbán I. és Lőrincz A. (10-10) vezérletével a maguk javára fordították a találkozót.

A Kinizsi NKK - Bp. Csepel mérkőzést 0-20-szal jegyzőkönyvezték.

Törekvés SE - BLSE B 49-71
Az első félidőben a pontszerzésben eléggé magára maradó Redling B. (24/6)  vezette Törekvés B remekül tartotta magát a bajnokság megnyeréséért pályára lépő BLSE ellen, de szünet után kidomborodott a vendégek nagyobb tudása, akik a Kranjecz Zs. (22)-Kosjár K. (15/3)-Kiss D. (13) trió vezérletével végül biztosan nyertek.

BEAC Senior - Viharos Szenyórák 89-47
Minden negyedet megnyerve aratott fölényes győzelme Éliásné Iliás E. (28), Varga A. (25/3) és Orbán I. (15/3) vezérletével a BEAC Senior az elsősorban Egriné Szilágyi Judit (12) és Gaszner Andrea (10) találataira építő Szenyórák ellen.

BLSE - Bp. Csepel 49-71
A már bajnokként tartalékosan felálló Kosjár K. (20) és Kiss D. (12) vezette BLSE az évad utolsó mérkőzésén elszenvedte első, s egyetlen vereségét a remek dobóformát kifogó Pál Sz. (35/15) és Rajna Zs. (15/9) eredményességére építő csepeliekkel szemben.

A bajnokság végeredményét, valamint a különböző egyéni ranglistákat ezen a linken láthatjuk!