Női Budapest-bajnokság: lépéselőnyben a Külker

Elkezdődött a rájátszás a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokságban, méghozzá egy némileg meglepő eredménnyel a felsőházban: a Kék Rókák csapata legyőzte a makulátlan mérleggel az élen álló Külker első számú üldözőjét, a BEAC Budafok együttesét. Az alsóház legjobbja címért a Csepel-Bontó - BEAC BLSE - Ezüst Rókák trió  verseng.

Rájátszás az 1-8 helyért:
BEAC Bics - Külker SC 46-59

A 25-6-ra megnyert 1. negyednek, továbbá Erdődi M. (17), Székely-Horváth Zs. (14/6). Kutrik D. (13/3) és Szabó B. (13) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a Külker a BEAC Bics csapatát. A hazaiak legeredményesebb játékosa Váits P. volt 8/6 ponttal.

A mérkőzés adatai:
ttps://megye.hunbasket.hu/budapest/merkozes/x2324/whun_bud_na/8989941

Józsefvárosi KC - Kék Rókák 38-74

Minden negyedet megnyerve győzte le Pfandler Cs. (17), Szammer A. (16), valamint Cseh-Szombathy F. és Darnót A. (10-10) vezérletével simán a Kék Rókák együttese az 5 játékossal felálló és szinte kizárólag Mahmoud S. (19/3) és Gangl K. (15/9) ponterősségében bízó JKC együttesét.

BEAC Budafok - Százhalombattai KSE 59-44

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint elsősorban Ozsváth-Hegedűs M. (17), Siska-Izsák J. (11/3) és Hetényi R. (10/6) eredményességére építve győzte le a BEAC Budafok a Tarnai K. (16/6)-Strupka R. (11/3) kettős vezette Százhalombattát.

Parthus SE - BEAC Muff 62-75

A két középső negyedben nyújtott hatékony támadójátékára, továbbá nagyrészt Szűcs-Balogh R. (23/6), Sipos M. (21/3), Sipos-Nagy B. (15/3) és Fekete K. (10/3) kosaraira alapozva győzte le a BEWAC Muff a főként Benyovszki P. (32), Papp Í. (11/6) és Stocker P. (9/9) találataira támaszkodó Parthus együttesét.

BEAC Muff - BEAC Bics 61-53

A szünetig szerzett 10 pont fölötti vezetésének,  valamint Sipos M. (18/9), továbbá Angyal R. és Nyitrai K. (11-11) eredményességének köszönhetően nyerte meg a küzdelmes "házi rangadót"  a BEAC Muff a Hajdu D. és Majsai M. (17/9-17/9) ponterősségére építő BEAC Bics együttese ellen.

A Százhalombattai KSE - Józsefvárosi KC mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Külker SC - Parthus SE 69-60

A 18-10-re megnyert nyitó negyedre és leginkább Székely-Horváth Zs. (22/15) és Kutrik D. (13/3) kosaraira alapozva őrizte meg veretlenségét a Külker a Benyovszki P. (14/9)-Hajna L. (13/3)-Papp Í. (12/6) trió vezetésével jól küzdő Parthus csapatával szemben.

Kék Rókák - BEAC Budafok 58-52

A páros negyedekben valamivel pontosabban játszva "lepte meg" Darnót A. (13/3), Szammer A. (13) és Pfandler Cs. (10) vezérletével a Kék Rókák csapata a főként Ozsváth-Hegedűs M. (21) és Hujberné Mile V. (10/6) pontjaiban bízó BEAC Budafok együttesét.

Rájátszás a 9-16. helyért:
Ezüst Rókák - BEAC Senior 68-55

A 19-10-re megnyert nyitó negyednek, valamint nagyrészt Paróczi K. (15/3), Partiné Szilágyi G. (14), Ujváry J. (11) és Adamik R. (10) kosarainak köszönhetően győzte le az Ezüst Rókák együttese a leginkább Nagyné Fogas I. (11) és Kőszegi Zs. (10) pontjaiban bízó BEAC Senior csapatát.

Monor SE - Csepel Bontó 44-49

Az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást győzött Szabóné Rohodi A. (11/9) és Szabó A. (10/3) vezérletével a csepeli csapat a Monor otthonában. A hazai együttes két legeredményesebb játékosa Radványi R. (9/3) és Trikkal A. (9) volt.

Regi Waldorf U23 - Törekvés SE 10-135

Végig nagy fölényben játszva aratott Rózsás A. (49/3) és Szűcs B. (34/3) ponterős játékával nagy különbségű győzelmet a Törekvés. A hazai csapat legjobb dobója Fricska Zs. volt 6 ponttal.

Csepel-Bontó - Párkány Street 63-48

A 22-8-ra megnyert nyitó negyedre, valamint Szabó A. (18/9), Bencsó M. (14) és Kaltenecker E. (10) eredményességére építve diadalmaskodott a Csepel-Bontó a Dr. Sipos-Onyestyák N. - (16/6) - Hárosi N. (12) - Seres K. (10) trió vezette Párkány Street ellen.

BEAC-BLSE - Monor SE 78-48

Minden negyedet megnyerve győzte le Kiss D. és Papp B. (16-16), Kranjecz Zs. (14) és Budánovics N. (10) vezérletével biztosan a BLSE az elsősorban Trikkal A. (13/3), Máriás F. (11/6) és Novotarski Cs. (10) pontjaiban bízó monori csapatot.

Regi Waldorf U23 - Ezüst Rókák 14-119

Végig egyoldalú mérkőzést nyert meg dr. Paulicskáné Kalló Zs. (27/3). Adamik R. (26), Kenderesné Fejes A. (24), Bércesi D. (22) és Viszota K. (20) kosaraival simán az Ezüst Rókák csapata. Hazai részről Vizy P.  bizonyult a legeredményesebbnek a maga 8 pontjával.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!