Női Budapest-bajnokság: sorozatos meglepetések után négy csapat verseng az elsőségért

A csoportkör után egyre másra születnek a nagyobbnál nagyobb meglepetések a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság felsőházi rájátszásában. Az élre az utóbbi időben botladozó, a bajnoki címért folyó versenyfutásból már kiszálló Józsefváros bravúrja kívánkozik, amely 5 játékossal felállva fölényes diadal formájában vette el az egyik csoportgyőztes, a Külker veretlenségét. A másik csoportgyőztes, a BEAC-Budafok is hullámvölgybe került, majd a csoportgyőztesek rangadóján simán verte a Külkert. Közben "szép csöndben" a Józsefvárost és a BEAC Budafok együttesét egyaránt legyőző BEAC Muff, valamint a Kék Rókák csapata is "benevezett" a bajnoki címért folyó versenybe. Az alsóház rangadóján az Ezüst Rókák 10 ponttal győzte le a BEAC-BLSE együttesét.

Rájátszás az 1-8. helyért:
BEAC Bics - Kék Rókák 47-59

Bár a páratlan negyedeket az elsősorban Majsai V. (15) és Majsai M. (13/3) eredményességére építő hazaiak nyerték, a mérkőzést viszont páros szakaszokban leginkább Darnót A. (14/6), Pfandler Cs. (14), valamint Glavinics A. (10/3) jóvoltából nagy fölényben játszó vendégek.

A mérkőzés adatai:

Parthus SE - Százhalombattai KSE 59-43

Három negyedet megnyerve, egyet pedig döntetlenre adva győzte le főként Benyovszki P. (20/3) és Papp Í. (13/6) kosaraira alapozva a Parthus a nagyrészt Katona B. (18) és Tarnai K. (12/6) pontjaiban bízó Százhalombatta csapatát.

Józsefvárosi KC - Külker SC 78-44

Bombameglepetés! Az első negyedet még 1 ponttal megnyerte a veretlen Külker, amelyből végül egyedül Székely-Horváth Zs. (18/12) jutott 10 pont fölé. A folytatásban azonban egyértelműen a mindössze 5 játékossal felálló, felszabadultan játszó, remek dobóformát kifogó JKC akarata érvényesült, amely Sajgát D. (27/12). Mahmoud S. (21/6). Kara H. (14/9) és Gangl K. (10) találataira támaszkodva fölényes győzelmet aratva fosztotta meg veretlenségétől az éllovast.

BEAC Budafok - BEAC Muff 55-67

A 27-14-re megnyert 2. negyednek, továbbá főként Sipos-Nagy B. (19/6) és Sipos M. (13/3) kosarainak köszönhetően nyerte meg a házi rangadót a BEAC Muff a szinte kizárólag Dőry V. (13/9), Ozsváth-Hegedűs M. (11), Hujberné Mile V. (9/9) és Weisz-Tiba K. (9) eredményességére építő BEAC-Budafok ellen.

BEAC Muff - Józsefvárosi KC 83-52

A JKC, amelyből ezúttal egyedül Gangl K. (21) ért el kétszámjegyű pontot ezúttal nem tudta megismételni a Külker ellen mutatott kiváló játékát, így az első 3 negyedben nagy fölényben játszó hazaiak Szűcs-Balogh R. (17/12), Sipos-Nagy B. (17), Sipos M. (16), valamint Angyal R. és Sándorfi R. (10-10) vezérletével magabiztos győzelmet arattak.

Százhalombattai KSE - BEAC Bics 74-65

A páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékában, valamint nagyrészt Katona B. (33/12), Tarnai K. (14/12) és Soltész V. (13) pontjaiban bízva győzte le színvonalas mérkőzésen a Százhalombatta a Majsai M. (14/6)-Hajdu D. (14/3)-Sziráki E. (14)-Váits P. (10) kvartett vezette BEAC Bics csapatát.

BEAC Budafok - Külker SC 76-49

Az alapszakasz két csoportgyőztesének rangadóján az éllovas vendég Külker Kutrik D. (14), Szabó B. (10/3) és Székely-Horváth Zs. (10) jóvoltából az első félidőben még tartotta a lépést az ezt megelőző két mérkőzését elvesztő hazaiakkal. Szünet után azonban Dőry V. (14/6) és Ozsváth-Hegedűs M. (14) vezérletével nagy fölénybe került a BEAC Budafok, amely úgy aratott végül fölényes, közel 30 pontos győzelmet, hogy mind a 11 pályára lépő játékosa szerzett kosarat.

Rájátszás a 9-16. helyért:
Párkány Street - BEAC-BLSE 32-75

Minden negyedet megnyerve aratott elsősorban Papp B. (23), Kiss D. (16), Tilkné Zám E. (11) és Morcz V. (10/3) jóvoltából fölényes győzelmet a BLSE, hazai részről egyedül Farkas G. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

Párkány Street - BEAC Senior 43-48

A szünetig szerzett 8 pontos vezetésének, továbbá elsősorban Nagyné Fogas I. (12) és Kőszegi Zs. (10) kosarainak köszönhetően nyerte meg a küzdelmes mérkőzést a BEAC Senior a főként Tóth M. (12) és dr. Sipos-Onyestyák N. (11/3) eredményességére építő Párkány Street otthonában.

Monor SE - Regi Waldorf U23 138-6

Végig nyomasztó fölényben játszva győzte le Nádasdi A. (50/3), Regedánszki T. (34) és Trikkal A. (24) ponterős játékával a Monor a Waldorf-fiatalokat. A vendégek legeredményesebb játékosa Vizy P. volt 4 ponttal.

BEAC-BLSE - Törekvés SE 64-62

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a hazai együttes, de a remek hajrá, a 25-14-gyel "behúzott" 4. negyed, továbbá Kranjecz Zs. (21), Kiss D. (14) és Budánovics N. (10) eredményes játéka elegendőnek bizonyult a sikerhez a 3. negyed után Szűcs B. (19/9), Széplaki M. (18/6) és Vajai V. (10) révén még 9 ponttal vezető Törekvés ellen.

Regi Waldorf U23 - Párkány Street 16-112

Végig nagy fölényben játszva verte Seres K. (44) és Farkas G. (32) ponterősségére építve a Párkány Street a Waldorf fiataljait. A vendégek két legjobb dobója Rátkai J. és Vizy P. volt 4-4 ponttal.

Ezüst Rókák - BEAC BLSE 58-48

Hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosa Kiss D. (23) személyében a vendég BLSE-ből, csapatából rajta kívül más nem jutott 10 pont fölé, így  21-13-ra megnyert nyitó etapra, továbbá elsősorban dr. Paulicskáné Kalló Zs. (19/9), Turnár I. (13) és Partiné Szilágyi G. (12) eredményességére építve az Ezüst Rókák együttese nyerte az alsóházi rangadót.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!