Női Budapest-bajnokságok: Kettős BLSE-siker

A Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában a BLSE-Csata, az utolsó pillanatig kiélezett női B-ben pedig a BLSE lett a bajnok.

A-csoport:
Az első negyedet még megnyerte a Vágvölgyi Fanni (12/6)-Varga Anna (10/3) kettős vezette ELTE-NKE, de a folytatásban Kosjár Katalin (24/6), Ujváry Judit (14) és Dénes Enikő(11) vezérletével átvette az irányítást a BLSE-Csata, amely végül 65-52-re győzött.
A teljes dobólista itt érhető el!

Egy negyed után még 7 pont előnye volt az Orosz Anett (20/9)-Mészáros Anna (12)-Opitz Petra trió vezette Kiss Lenke KS csapatának, de a folytatásban átvette az irányítást az elsősorban Gróf Tímea (15) ponterősségére építő MTK, amely egységes csapatjátékkal fordított, s végül 59-54-re győzött.

A 20-4-re megnyert második negyednek, továbbá elsősorban Balogh Júlia (21/9), Prohászka Dóra (17) és Soós Edit (10/6) eredményességének köszönhetően a BEAC-Muff 68-53-ra nyerte a Padányi Réka (16/6) vezette BEAC-Budafok elleni "házi rangadót".

A 31-9-re megnyert első negyed, valamint főleg Hizsnyik Dóra (20/12) és Szabó Zsanett (11) ponterős játéka révén az ELTE-NKE 70-52-re győzött a Szolnoki Sportcentrum ellen.

Az ICO-MTK mérkőzést 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Ellentétes félidők mérkőzésén a félidőben még Prohászka D. (14), Balogh J. (12/6) és Soós E. (11/9) eredményességére építve még 11 ponttal vezetett a BEAC-Muff a szigetszentmiklósi székhelyű BKG DSE otthonában, de szünet után fordítottak a hazaiak, akik végül 60-56-ra nyertek.

Minden negyedet megnyerve Hizsnyik D. (16/3), valamint Kenyeres Anett és Zelenák Sára (15-15) vezérletével az ELTE NKE, ahogy pár nappal korábban ismét 70 pontot dobva verte ismét biztosan, 70-46-ra a Szolnoki Sportcentrum együttesét.

A páros negyedekben irányítva a játékot a MAFC BME Tarnai Kata (15/3), továbbá Hercze Szandra és Horváth Enikő (18/3-18/3) eredményes játéka révén 77-64-re győzött a Bíró Anikó (15) és Németh Krisztina (13) vezette BEAC-Budafok otthonában.

A 19-11-re megnyert első negyedre, valamint elsősorban Varga Fanni (31/9) és Deák Dóra (10/6) eredményességére építve a BEAC Bics 69-57-re győzte le a Szolnoki Sportcentrum csapatát.

A 26-13-ra megnyert első negyednek, továbbá elsősorban Tarnai K. (30), Horváth E. (22/3) és Horváth Anna (12) ponterősségének köszönhetően a MAFC BME 81-60-ra győzött s Gróf T. (15)-Ryan Júlia (13) kettős vezette MTK otthonában.

A bajnokság végeredménye, valamint az egyéni ranglisták ide kattintva láthatók!

B-csoport:
A páros negyedekben nagy fölényben játszva a KLKS Junior Ignácz Bernadett (16), Kovács Laura (13) és Hamzi Virág (12) eredményességére építve 69-46-ra győzött a Szilágyi Judit (14)-Steiner Andrea (12) kettős vezette Viharos Szenyórák ellen.

A bajnoki címről döntő mérkőzésen a BLSE félidőben még 3 pontos hátrányban volt a Herjeczki Patrícia (20/3)-Jambrik Barbara (19/3) duó vezette Pénzügyőrrel szemben, tehát ekkor még élhettek a másik bajnokaspiráns, a Külker reményei. Azonban a 22-6-ra "behúzott" harmadik negyed, valamint elsősorban Kranjecz Zsuzsa (23) és Kiss Diána (18) eredményessége révén a BLSE 76-59-re megnyerte a mérkőzést, és ennek köszönhetően a bajnokságot is!