Rangadót nyert és továbbra is hibátlan a Hobbi SK

A Cap City Crew otthonában nyert rangadót, s ezzel egyedüliként veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában a Hobbi SK.

Idegenben, az egyik legjobbját, Molnár Róbertet nélkülöző Cap City Crew otthonában nyert rangadót, s ezzel egyedüliként veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában a Hobbi SK.

Budai Tripladupla - Cap City Crew 49-52
Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen az első szakasz után 8 ponttal "mentek" a Molnár Róbert (17/15)-Mentes Máté (14)-Takács Attila (10/6) trió találataira építő vendégek, a záró negyed közepén viszont elsősorban Mayer Márk (22) és Rohonczi Balázs (9/9) jóvoltából 5 ponttal már a hazaiak vezettek. A hajrá azonban a Cap Citynek sikerült jobban, s egy 10-2-es rohammal a maga javára fordította a találkozót.

Semi Pro - Budai Bikák 70-63
A változatos, fordulatos mérkőzésen szünetben 10 ponttal a főként Markó Péter (17/3), Szeiberling Máté (14) és Magyar Dávid (10) ponterősségére alapozó hazaiak vezettek, ám a 3. negyedben Ványolos András (15), Karkosák Balázs (11) és Bárány Csaba (10) vezérletével fordítani tudott a Budai Bikák együttese. A záró etap első felében egy 14-3-as rohamot "kivágva" a vendéglátók a maguk javára fordították az összecsapást.

Álló Farkasok - Terézvárosi BC 86-67
A Kovács Tamás (33/9)-Müller István (24/12)-Vlajk Ádám (14) trió vezetésével szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve az Álló Farkasok csapata gyakorlatilag eldöntötte a meccset a maga javára. Szünet után ugyan a Mándoki Balázs (25)-Hídvégi Kondor (19/3) kettős találatai révén kiegyenlítetté tette a játékot a Terézváros, de a biztos hazai sikert nem tudta megakadályozni.

Cap City Crew - Hobbi SK 57-64
A 19-5-re megnyert második negyednek, valamint jórészt Kutasi Bálint (18/6), Tóth Gyula (14/3) és Monos Norbert (12) eredményességének köszönhetően a Hobbi nyerte meg a veretlenek rangadóját a Mentes M. (30/3)-Pfneiszli Csongor (13/9) duó vezette Cap City otthonban.

Párkány Street - Szabadtéri SE 46-50
Végig szoros, kiélezett találkozón a jobban hajrázó, az utolsó 3 percet 6-0-ra megnyerő Héczei András (19/3) és Boga Áron (11) vezette vendégek nyerni tudtak a Theisz Gábor (15/3)-Theisz Attila (13/3) kettős pontjaira építő Párkány Street otthonában.

Budai Bikák - SZPA HSE Legends 68-79
A 3. negyed végére a Bakk Richárd (23/3)-Köves Gedeon (23)-Korompay Márk (12) trió vezérletével 15 pontos előnyt szereztek a "legendák". A jól, küzdő, John Wilson (18) és Bárány Csaba  (13/9) vezette hazaiak ugyan a záró etapot megnyerték, de nem tudták igazán szorossá tenni a találkozót.

ASE Nemecsek - Párkány Street 79-74
Végig kiélezett, szoros, színvonalas találkozón a hazaiak Barsi Zoltán (23/12), Balogh Róbert (13/9), Podoba Tamás (13/3) és Bóné Gergely (10) eredményes játékára építve, a hajrában a kritikus pillanatokban rendre újítva győzték le a Szűts László (19), Hanti Gábor (18), Theisz A. (15/6) és Horváth Zoltán (14/3) vezette Párkány Street együttesét.

Budai Tripladupla - István Öregfiúk 66-57
A Mayer M. (17), Dorkó Balázs és Zalai Gergely (10-10) vezette hazaiak 13 pontos előnyt szereztek a 3. negyed végére. A vendégek Szabó Balázs (15/3), Réti Géza (13), Tamkó Árpád (11/3) és Ottmár Tamás (10/6) eredményességének köszönhetően a záró etapot megnyerve 10 ponton belülre kerültek, de a hazai győzelmet nem tudták megakadályozni.

Semi Pro - E5vös NGRK 69-81
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig Markó P. (29/9), Szeiberling M. (15) és Magyar D. (10) vezérletével 15 pontos előnyt szerzett a Semi Pro. A második félidő azonban a Kerényi Dániel (25), Budai Márton (15/3), Varga Zsombor (11/3) és Iklódi Zsolt (10) ponterős játékának köszönhetően egyértelműen a vendégcsapaté volt, amely a záró etapban már "döntő fölényben" játszva fordította a maga javára a mérkőzést.

Hobbi SK - István Öregfiúk 66-48
A páratlan negyedekben egyértelműen irányítva a játékot, a Tóth Gy. (19)-Kutasi B. (18)-Monos N. (12) trió vezette hazaiak magabiztos győzelmet arattak az elsősorban Ottmár T. (15/6)-Réti G. (10) kettős eredményességére építő István Öregfiúk ellen.

Cap City Crew - Párkány Street 77-59
Minden negyedet - volt amelyet 1, akadt, amelyet 8 ponttal - megnyerve Molnár R. (26/18), Csikós Attila (17/15) és Takács A. (15/6) ponterős jűátéka révén győzte le a Cap City a Szűts L. és Theisz G. (16/3-16/3) és Theisz A. (12) vezette Párkány Street együttesét.

E5vös NGRK - Budai Bikák 75-49
Az első félidőben még jól tartotta magát az elsősorban Bárány Cs. (14/3) és Ványolos A. (9) találataira támaszkodó vendég együttes, de a második félidő főként Kerényi D. (28/3), Kégl Marcell (20/3) és Iklódi Zs. (9) eredményességének köszönhetően már egyértelműen a hazaiaké volt, akik végül simán nyertek.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!