Regionális kiemelt: A Martos nyerte a csúcsrangadót, és élre állt

Csúcsrangadóval indult az év a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban, amelyen az előző évet egyetlen vereséggel záró MAFC Martos a 4. negyedet parádésan kezdve legyőzte a 2023-nak még veretlenül nekivágó Kőbánya Old Boys együttesét, élvéve annak veretlenségét. A rangadó megnyerésével a Martos állt a csoport élére.

QPAC - Zuglói Sasok 114-66

Hiába adta Steier J. (23/15) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a vendég együttes, rajta kívül a zuglóiaktól csak Almás B. (18/18) volt veszélyes a hazai gyűrűre, így a szünetig szerzett több mint 40 pontos előnyére, valamint Bódy Gy. (21/3), Hyross L. (20), Vámosi F. (18/3), Kiss M. és Tóth M. (13-13), valamint Kovács B. (12) kosarainak köszönhetően simán győzött a QPAC.

A mérkőzés adatai:

Budafok - TFSE U20 101-40

Minden negyedet megnyerve győzte le Verbényi K. I(26/3), Popa-Müller V. (21/15), Takács P. (13) és Busai L. (11/3) vezérletével simán a Budafok a TFSE U20-as gárdáját. A vendég együttes két legeredményesebb játékosa Kutrucz Á. és Gombkötő D. volt egyaránt 8/6 ponttal.

MAFC Martos - Kőbánya Old Boys 80-63

Három negyeden át kiélezett, fordulatos és izgalmas volt a csúcsrangadó, ekkor egyetlen pont volt a mérkőzésre veretlenül érkező listavezető, s ezúttal leginkább Makay D. (26/12), Vasas M. (11) és Sulák P. (10/6) eredményességére építő kőbányai legénység hátránya. A záró etapot aztán egy 17-1-es 7 perccel kezdve a Jakab P. (27/9)-Bartus G. (13/6)-Bihari M. (13/3) trió vezette Martos eldöntötte a maga javára a rangadót.

Csepel-Bontó Reg. - Kőbánya Old Boys 78-85

Az érdekes, fordulatos rangadó első negyede után közel 20 ponttal "ment" az Angyal T. (24), Vasas B. (18/3), Makay D. (15) és Sulák P. (12/6) kosaraira alapozó vendég kőbánya. ám a 3. negyed végére fordított a leginkább K. E. Ratiu 22/18). Pásztor G. (15/6), Somogyi G. (15/3) és Lesti B. (12) pontjaiban bízó csepeli csapat. A záró etap aztán újra a vendégeké volt, akik végül 7 ponttal nyertek.

Toldy Vízivárosi Hódok - Józsefvárosi KC 71-54

Szőke F. (15/3) és Nitsch G. (14/3) vezérletével 3 negyeden át tartotta a lépést a hazaiakkal a JKC, de a záró etapban egyértelmű fölényben játszva, elsősorban Lente D. (16/3), F. Fasciano (13) és Réger T. (12/3) találataira támaszkodva végül közel 20 ponttal nyert a Toldy.

SzPA HSE - QPAC 64.75

Ellentétes félidőket hozó mérkőzésen szünetben Tulkán M. (22/18) és Oláh D. (19/6) ponterős játékával, 7 ponttal még a hazaiak vezettek, de térfélcsere után Hyross L. (16), Tóth M. (15/3) és Bódy Gy. (13/6) révén a vendégek átvették az irányítást, már a 3. negyedben fordítottak, és végül 11 ponttal győztek.

Zuglói Sasok - Ludovika SE 44-98

Simon K. (20), Jánosi A. (16/12), T. Mattens (13/3), Kozma L. (11) és Bubcsó K. (10/6) vezérletével minden negyedet megnyerve fölényes győzelmet aratott a Ludovika annak a Zuglónak az otthonában, amelyből egyedül Dely D. (10/3) érte el a 10 pontot.

MAFC Martos - TFSE U20 100-46

Az első percekben még tartották a lépést a TF fiataljai - akiktől végül a 2 legeredményesebb játékos Hámori B. (8/6) és Gombkötő D. (8/3) lett - a Martossal, de a második etaptól nyomasztó fölénybe kerültek a hazaiak, és Vitályos A. (15), Solti D. (13/9), Hensch N. (13), Bartus G. (11/9) és Koncz B. (11/3) vezérletével nagy különbségű győzelmet arattak.